Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити моркву

Як виростити моркву

Морква – смачний і універсальний коренеплід. Їх також легко вирощувати, тому вони ідеальні для садівників-початківців, а також для тих, хто має більший досвід зелених пальців. 

Коли сіяти насіння моркви

Морква 'Amsterdam Forsing' від Thompson & Morgan

Насіння моркви можна сіяти з ранньої весни до кінця серпня і збирати урожай майже цілий рік.

Більшість сортів висівають у відкритому ґрунті з квітня по липень. Ранні сорти, можна висівати під ковбасу або почати вирощувати в теплицях з лютого. Перевірте пакет насіння, якщо ви не впевнені, коли сіяти обраний сорт.

Для весняного врожаю можна вирощувати моркву в теплиці всю зиму. Однак, як правило, вони вважають за краще прохолоду і погано почуваються в теплицях у спекотні літні місяці.

Виберіть сонячне місце з легким, родючим ґрунтом і хорошим дренажем. Важкі та кам’янисті ґрунти або глиняні грядки можуть ускладнити вирощування, але сорти з коротким корінням, все одно можуть добре почуватися в цих умовах.

Перед посівом внесіть у ґрунт велику кількість органіки, але пам’ятайте, що морква не любить свіжо удобреної землі. Підготуйте свої грядки напередодні осені, щоб дати період спокою перед посадкою.

Як сіяти насіння моркви

людина, що тримає в руках насіння моркви

Перед посівом добре прополоти посівне ложе та розбийте великі грудки ґрунту, перекопавши до дрібне оброблення. Полийте землю перед розміткою рядів на відстані 30 см один від одного і глибиною 0,5-1 см. Сіяти моркву потрібно неглибоко.

Висівайте насіння на відстані приблизно 5 см одне від одного, щоб зменшити скупченість і полегшити проріджування сходів пізніше. Бажано сіяти трохи густіше бажаного кінцевого врожаю. Це допускає втрати через погану схожість або інші проблеми росту.

Злегка накрийте насіння та полийте ділянку якомога обережніше за допомогою лійки з тонкою трояндою, щоб мінімізувати занепокоєння. Підтримуйте ґрунт вологим, поки насіння не проросте, що зазвичай займає 10-20 днів.

Догляд за морквою

полив бадилля моркви в землю

Якщо розсада розташована надто близько одна до одної, прорідіть найслабші рослини, щоб дати кожній кімнаті для росту та запобігти їх конкуренції за поживні речовини. Чудова порада — проріджувати поетапно, щоб у вас були запасні саджанці на випадок нападу слимаків або шкідників. Регулярно видаляйте бур’яни, щоб зберегти цінні ресурси в ґрунті для ваших рослин.

Морква досить стійка до посухи після того, як вона проросла. Поливайте мінімально, але постійно — занадто сильні коливання вологи можуть призвести до розщеплення коренів. А якщо плечі вашої моркви почнуть показуватися над землею, злегка приземліть її, щоб вона не позеленіла.

Як виростити моркву в контейнерах

Низькорослий сорт моркви «Каракас» - колекція насіння Кью від Thompson & Morgan

Контейнери так само гарні, як і овочеві грядки, якщо ви використовуєте правильний сорт, тому не засмучуйтеся, якщо у вас немає великого саду. Внутрішні дворики та балкони можуть бути чудовими маленькими просторами для вирощування.

Виберіть м’який ґрунт на основі гумусу з рівнем pH 6,0-6,8 і регулярно підгодовуйте свої рослини протягом сезону, щоб забезпечити гарний ріст. Спробуйте кожні два тижні використовувати багату калієм рідку підгодівлю або добриво з повільним вивільненням. Підтримуйте контейнер вологим і стежте за сухим компостом у теплу погоду.

Коли збирати моркву

свіжозібраної моркви поруч із садовою вилкою

Залежно від сорту та умов вирощування, ви зможете збирати більшість моркви між 12 і 16 тижнями після посіву. Швидко зростаючі сорти осіннього посіву можуть бути готові до середини лютого. Найкращий спосіб переконатися, що ваша морква готова, — це вирвати одну або дві пробні рослини, щоб побачити, як вони почуваються.

Моркву можна зберігати в холодильнику без зеленого бадилля протягом 2-4 тижнів або у відрі злегка вологого піску в прохолодному сухому місці до 4 місяців. Не зберігайте разом з яблуками або грушами, оскільки ці фрукти виділяють газ, який може спричинити гіркоту моркви. Якщо у вас виникне перенасичення, ви можете заморозити або замаринувати зайвий урожай.

Поширені шкідники моркви та проблеми

свіжозібрана роздвоєна морква на землі

Роздвоєні корені звичайні, коли ґрунт важкий або кам’янистий, або якщо насіння висівають надто близько одне до одного і не проріджують. Це естетична проблема, яка не повинна вплинути на смак ваших овочів.

Морквяна муха – поширений шкідник, здатний зіпсувати весь урожай. Личинки зариваються в коріння і залишають їх сприйнятливими до гниття. На жаль, після того, як ваш урожай буде заражений, вилікувати пошкодження неможливо, тому краще бути пильними з самого початку. Ось кілька порад, які допоможуть запобігти морквяній мусі:

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...