Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити малину

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Коли садити малину?

Малина 'Полька' (осіннє плодоношення) від Thompson & Morgan

Посадіть сплячі тростини малини в добре удобрений ґрунт у будь-який час між листопадом і березнем. Тільки спочатку переконайтеся, що ґрунт не замерз і не перезволожений.

 

 

Де садити малину

літні плоди малини на огорожі

Малина любить родючий, добре дренований ґрунт, і хоча вона добре переносить тінь, ви отримаєте набагато кращий урожай, посадивши її на сонячному місці в саду. Малина з літнім плодоношенням потребує каркаса, огорожі або стіни, щоб підтримувати зростання приблизно до 1,5 м. Малина з осіннім плодоношенням нормально почувається без опори.

Як посадити малину в саду

посадка малини в саду

Виберіть сонячне місце та розбийте ґрунт садовими вилами перед тим, як закопати органіку – ідеальним є компост (старий чи новий), добре перепрілий гній або перероблені зелені відходи. Ось як посадити малинові тростини:

Вбийте в ряд стовпи висотою 1,8 м, протягнувши дроти між стійками на відстані приблизно 60 см одна від одної.

Залиште 1,8 м між рядами.

Для літньоплідної малини садіть тростини на відстані 40 см один від одного; для осінньоплідних сортів висаджуйте кожну тростину на відстані 60 см одна від одної.

Посадіть тростини на глибину 8 см, обережно закріпіть їх і добре полийте.

Після посадки обріжте тростини на висоті 25 см від землі, щоб стимулювати розвиток великої кількості прикореневих пагонів.

Вирощування малини в контейнерах

Малина

Якщо ви виберете достатньо великий контейнер – приблизно 60 см в діаметрі – цілком можливо вирощувати малинові тростини в кашпо:

Посадіть по периметру ємності до шести гілок малини, обережно ущільніть їх і полийте.

Стежте, щоб компост не висихав, і регулярно підгодовуйте малину добривом з високим вмістом калію протягом вегетаційного періоду, щоб заохочувати багато смачних плодів.

Через три роки краще висаджувати контейнерну малину в ґрунт.

Як доглядати за рослинами малини

полив малини

Ретельний догляд за малиною гарантує хороший урожай і підтримує ваші лози в хорошому стані:

Підгодуйте малину навесні. Замульчуйте тростини добре перепрілим гноєм (не закопуйте тростини) або внесіть збалансоване добриво, а потім замульчуйте компостом, щоб коріння залишалися вологими в суху погоду.

Також дуже важливо поливати малинові тростини в суху погоду, інакше ваш урожай постраждає.

У малини утворюються «присоски» вздовж кореневої системи, тому нові тростини можуть з’являтися на достатній відстані від основної рослини. Викопайте та витягніть будь-які рослини, які знаходяться на відстані понад 22 см від основного ряду – не хвилюйтеся, їх обрізання не зашкодить материнській рослині.

Коли рослини починають давати плоди, краще накрити їх сіткою, щоб птахи не з’їли ваш смачний урожай.

 

Як обрізати трости малини

обрізка малинника

Все, що вам потрібно, це пара секаторів і кілька садових рукавичок для захисту від колючок.

Малина осіннього плодоношення. Обрізайте наприкінці зими (лютий), зрізаючи всі тростини до рівня землі, перш ніж почнеться новий ріст. Рослини будуть родити на новому зростанні.

Літньоплідна малина. Восени зріжте до рівня ґрунту всі тростини, які дали плоди протягом літа. Варто позначити плодючий тростини протягом літа, щоб ви могли відрізнити їх від тростин нового сезону (тростини нового сезону пишні та зелені). Постарайтеся залишити 6-8 найміцніших нових тростин і видаліть решту. Нові тростини слід розташувати на опорі на відстані 10 см, щоб кожна тростина мала якомога більше світла та повітря.

 

Як дізнатися, коли збирати малину?

збирання малини

Ваша малина готова до збору, коли вона відривається від рослини з обережним потягуванням. Зібраний урожай зберігається недовго, тому спробуйте заморозити трохи на потім. Викладаємо їх на деко і ставимо в морозилку. Після того, як вони заморожені, перекладіть ягоди в пакети для заморожування.

Тепер ви знаєте, як самостійно виростити смачну малину, спробуйте поекспериментувати з багатьма пропонованими сортами.

Останні публікації

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні
20.02.2023

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні

З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.

Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
20.02.2023

Рослини, які не потребують підв'язування

Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.

Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
19.02.2023

Способи змішування їстівних і декоративних рослин

Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.

Детальніше...