Як виростити гриби
Чому варто вирощувати гриби самостійно
Гриби практично не жирні та не містять калорій, а також наповнені вітамінами та мінералами, щоб ви відчували себе у відмінній формі. Вони також є дуже багатим джерелом білка, тому ідеально підходять для веганів і вегетаріанців.
Незважаючи на те, що гриби ростуть у дикій природі, набагато безпечніше вирощувати їх самостійно, ніж ризикувати пошуком їжі. Ви точно знатимете, які сорти їсте, і зможете насолоджуватися процесом плодоношення.
Кращі види грибів для вирощування в домашніх умовах
- Вешенки (Pleurotus ostreatus) – з густою, м’якою консистенцією та тонким смаком ці гриби можна їсти сирими або вареними, їх часто використовують у східних стравах.
- Гриби шиітаке (Lentinula edodes) - гриби шиітаке, які культивуються та вирощуються в Японії більше тисячі років, є популярним інгредієнтом для багатьох східних страв. Хороший гарнір до м’яса, стир-фрі та важких соусів.
- Левова грива (Hericium erinaceus) – ці гриби, які вирощують у Китаї та Японії протягом сотень років, відомі своїми лікувальними властивостями. Цей незвичайний сорт має смак, схожий на лобстера, якщо приготувати його з вершковим маслом, але його можна їсти вареним, смаженим на грилі або як корисне доповнення до багатьох інших страв.
- Гриби коричневі шапочки або портабелла (Agaricus bisporus) – традиційний сорт із твердою текстурою та посиленим горіховим смаком.
- Білі шапинкові гриби (Agaricus bisporus) - найпоширеніший гриб, цей різновид також містить одні з найвищих рівнів вітамінів і мінералів.
Як виростити гриби на колодах
Один з найпростіших способів вирощування грибів — на колодах. Дерев’яні дюбелі, просочені міцелієм грибів (грибна ікра), вставляються в колоди з листяних порід, де вони дають урожай фруктів кілька разів на рік протягом приблизно п’яти років.
Хоча дюбелі доступні цілий рік, колоди, необхідні для вирощування грибів, слід зрізати зі здорових дерев у період спокою (між листопадом восени та ранньою весною). Зберігайте дюбелі в холодильнику або прохолодному, темному, добре провітрюваному місці до готовності до використання та садіть їх у колоду не довше ніж через 6 тижнів після того, як її зрізали, щоб запобігти зараженню небажаними грибками.
Для вирощування грибів найкраще використовувати колоди листяних порід — дуба, бука, берези, ліщини, верби та ін. Не рекомендуються платан, яблуня і ясен. Щоб підтримувати 10-15 дюбелів, колода повинна мати діаметр приблизно 10-15 см і довжину 50 см. Перед використанням тримайте колоди в тіні від прямих сонячних променів і сильного вітру, щоб вони не висохли. Якщо у вас немає придатних колод для вирощування грибів, ви можете запитати у місцевих лісохірургів, департаментів міських парків або лісових менеджерів, чи є у них щось придатне.
- Просвердліть отвори на відстані приблизно 15 смодна від одної по довжині колоди.
- Відстань між рядами має бути 7,5 см.
- Вставте дюбелі та вбийте їх, щоб вони були на одному рівні з поверхнею колоди.
- Закрийте отвори для щеплення, будь-яку пошкоджену кору та будь-які зрізані кінці гілок шаром воску, але не парафінуйте кінці колод воском, оскільки має потрапити трохи вологи.
- Поставте колоди в тінистому лісистому місці або загорніть їх у чорний поліетилен і закопайте в землю. Ви також можете розмістити їх під вічнозеленими кущами.
- Слідкуйте за своїми колодами й, якщо є ознаки значних тріщин, замочіть колоди у воді на 2 дні, щоб ретельно змочити кору.
- Міцелію грибів потрібно від 6 до 18 місяців, щоб колонізувати колоду. Після того, як колоди повністю заселені, їх можна перемістити в тепле, захищене, вологе місце в плямистій тіні, де вони почнуть плодоносити.
- Вирощування грибів у лісі ідеально відповідає цим вимогам. Обіпріться колоди одним кінцем на цеглу, камінь або іншу колоду – не кладіть їх плазом на землю.
Кожен вид відрізняється і буде плодоносити лише за відповідних умов середовища. З точок щеплення на колоді з’являться маленькі білі вузлики, які протягом тижня переростуть у гриби. Протягом цього часу підтримуйте вологість і вологість і не пересувайте колоду. Щоб зібрати гриби, візьміть їх за ніжку та відкрутіть від колоди. Поліно продовжуватиме плодоносити до 4 тижнів. Через кілька місяців міцелій відновиться і дасть новий урожай.
Як виростити гриби
Ви можете вирощувати гриби всередині, використовуючи зерновий ікру та компостований гній. Використовуючи той самий традиційний метод, ваші гриби можна вирощувати на відкритому повітрі, хоча ви залежите від погоди, коли самі не можете контролювати умови.
Щоб вирощувати гриби на відкритому повітрі, посійте гриби на запущених ділянках газону або навколо компостної купи з весни до серпня. Грунт, багатий органікою, дасть найкращі результати.
- Підніміть квадратні шматки дерну розміром 25 см на глибину 4 см, розмістивши кожен квадрат на відстані приблизно 60 см один від одного.
- Розпушіть ґрунт під дерном садовими вилами, додавши додаткові органічні речовини, такі як добре перепрілий гній або садовий компост, якщо ґрунт бідний.
- Не використовуйте хімічні добрива, оскільки в таких умовах гриби не ростуть.
- Розкладіть грибну ікру тонким шаром по поверхні ґрунту і злегка перемішайте на глибину 1 см.
- Щільно замініть квадрати дерну та підтримуйте ґрунт вологим, але не заболоченим.
Щоб вирощувати гриби вдома, вам знадобиться глибокий піддон або ящик і рівномірна температура близько 16C. Вона не повинна опускатися нижче 10C і підніматися вище 20C.
- Заповніть ящик 25 см компосту з добре підготовленого кінського гною. (Використовуйте добре перепрілий гній із садового центру або приготуйте власний.)
- Помістіть свої грибниці в льох, сарай або садовий каркас. Їх можна вирощувати в темних або світлих умовах, але не під прямими сонячними променями.
- Пам’ятайте, що для росту грибів потрібна рівномірна температура близько 16C.
- Щільно запакуйте грядки з грибами підготовленим компостом і розкидайте ікру по всій поверхні, перемішавши її на глибину 2 або 3 дюйми перед тим, як накрити вологою газетою.
- Через 3 тижні компост буде заселений міцелієм, який буде виглядати як білі нитки. Зніміть газету на цьому місці та накрийте компост шаром оболонки товщиною 2,5 см, змішаного з 50% садової землі, 50% торфу та кількох жмень вапна. Крім того, ви також можете використати 50% компосту і 50% крейди або вапна.Вапно необхідне, оскільки гриби віддають перевагу лужним умовам зростання.
- Гриби почнуть розвиватися через 3-5 тижнів після додавання оболонки.
- Підтримуйте вологу, вологу атмосферу, поки гриби розвиваються.
- Збирайте гриби, скручуючи капелюшок, доки він не відійде від компосту. Ви повинні отримувати припливи росту кожні 10 днів або близько того.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...