Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити часник

Як виростити часник

Часник легко виростити у своєму саду – він не потребує багато догляду та займає мало місця. Він із задоволенням ростиме у внутрішньому дворику або горщику, якщо він є у вас у наявності.

Щоб отримати найкращий урожай жирних, соковитих цибулин часнику, вам слід купувати комплекти часнику у фахівця з рослинництва в Інтернеті, а не в супермаркеті. Ви можете висаджувати багато сортів на відкритому повітрі як навесні, так і восени. Щоб отримати цікавий штрих, спробуйте виростити його як траву на сонячному підвіконні через його ніжне ароматне листя.

Коли садити часник

посадка зубчиків часнику вузьким кінцем вгору

Зубчики часнику найкраще висаджувати в період з листопада по квітень, хоча, як правило, ви отримаєте більший і кращий урожай, якщо посадити восени. Фактично, багато садівників клянуться висаджувати перед Різдвом, щоб отримати найкращі результати.

Цибулини часнику продаються відповідно до їх придатності для весняної чи осінньої посадки, тому перевірте перед посадкою. Вирощування часнику з насіння зараз неможливе для домашніх садівників, оскільки життєздатне насіння складно отримати.

Куди садити часник

часник, що проростає в грунті

Часник не слід висаджувати в ґрунт, який нещодавно використовувався для часнику чи будь-яких інших рослин із сімейства лука. Отже, якщо це буде звичайна культура, вам потрібно спланувати систему сівозміни.

Вибираючи відповідне місце, майте на увазі, що часник віддає перевагу сонячному положенню з добре дренованим легким ґрунтом.

Як виростити часник в землі?

вирощування часнику в землі

Цибулини часнику віддають перевагу легкому, багатому поживними речовинами ґрунту, і вони не терплять перезволоження, тому перед посадкою викопайте велику кількість органічних речовин, таких як компост, добре перепрілий гній або перероблені зелені відходи.

Для успішного росту часнику потрібен холодний період, але взимку, якщо у вас важкий глинистий ґрунт, садіть зубчики в модульні лотки . Якщо земля занадто волога, гвоздика може згнити. Наповніть лоток багатоцільовим компостом і помістіть одну гвоздику на 2,5 см у кожен модуль, а потім накрийте гвоздики ще компостом. Лотки слід тримати на відкритому повітрі в захищеному місці.

Вирощений таким чином часник можна висаджувати на остаточне місце навесні, коли зубчики проростуть.

Як виростити часник в контейнерах?

вирощування часнику в контейнерах

Щоб вирощувати часник, вам не потрібен великий сад; він цілком щасливий у контейнерах на патіо чи балконі.

Ви також можете вирощувати часник вдома на підвіконні через його листя, які мають м’який ароматний смак і їх можна додавати в супи, каррі та стир-фрі. Збирайте листя за потреби, поки цибулина не виснажиться. Однак вирощування часнику в домашніх умовах – не найкращий спосіб вирощування якісних цибулин.

Як доглядати за часником

догляд за рослинами часнику шляхом прополки

Часник не дуже вимогливий, але вразливий для птахів, які люблять висмикувати з землі щойно посаджені квіти. Після посадки бажано накрити ділянку сіткою або садовим ворсом. 

Оскільки часник не створює великої тіні, бур’яни можуть швидко заглушити часник. Регулярно видаляйте бур’яни, щоб запобігти конкуренції за місце та поживні речовини. 

Поливати часник потрібно лише під час тривалих посушливих періодів. Якщо ви помітили, що утворилися квіти, їх можна видалити або залишити недоторканими; у будь-якому випадку це не повинно вплинути на набухання цибулини.

Як і коли збирати часник

прибирання часнику на початку літа

Часник осінньої посадки буде готовий до збирання в червні та липні, а часник ярої посадки буде готовий трохи пізніше. Просто дочекайтеся, поки листя почне в’янути й жовтіє, а потім очистить цибулини від ґрунту кельмою.

Будьте обережні, щоб не розрізати цибулини часнику кельмою, оскільки це зменшить їх потенціал для зберігання. Також не залишайте цибулини в землі надовго після того, як листя зів’яне, оскільки цибулини, швидше за все, знову проростуть і можуть загнити під час зберігання.

Перш ніж зберігати їх, покладіть цибулини часнику в тепле і сухе місце. Будь-який сухий ґрунт, що залишився на цибулинах, можна обережно прибрати щіткою. У хорошому стані цибулини часнику можуть зберігатися до трьох місяців.

Поширені проблеми з часником, на які варто звернути увагу

перевірка на білу гниль або іржу при збиранні часнику

Зазвичай часник не викликає проблем, але слід остерігатися двох хвороб: іржі та білої гнилі.

Іржа проявляється у вигляді іржавих плям на листках. На жаль, єдине, що ви можете зробити, це не вирощувати часник на одному місці протягом трьох років; немає ліків проти іржі.

Також часник може бути вражений білою гниллю, яка руйнує коріння, а з часом і цибулину. Знову ж таки, немає ліків, окрім сівозміни.

Основні поради щодо вирощування часнику

Вирощувати часник досить легко, а смак результату не схожий ні на що, що можна купити в середньому супермаркеті. Головне, про що слід пам’ятати:

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...