Як виростити часник
Часник легко виростити у своєму саду – він не потребує багато догляду та займає мало місця. Він із задоволенням ростиме у внутрішньому дворику або горщику, якщо він є у вас у наявності.
Щоб отримати найкращий урожай жирних, соковитих цибулин часнику, вам слід купувати комплекти часнику у фахівця з рослинництва в Інтернеті, а не в супермаркеті. Ви можете висаджувати багато сортів на відкритому повітрі як навесні, так і восени. Щоб отримати цікавий штрих, спробуйте виростити його як траву на сонячному підвіконні через його ніжне ароматне листя.
Коли садити часник

Зубчики часнику найкраще висаджувати в період з листопада по квітень, хоча, як правило, ви отримаєте більший і кращий урожай, якщо посадити восени. Фактично, багато садівників клянуться висаджувати перед Різдвом, щоб отримати найкращі результати.
Цибулини часнику продаються відповідно до їх придатності для весняної чи осінньої посадки, тому перевірте перед посадкою. Вирощування часнику з насіння зараз неможливе для домашніх садівників, оскільки життєздатне насіння складно отримати.
Куди садити часник

Часник не слід висаджувати в ґрунт, який нещодавно використовувався для часнику чи будь-яких інших рослин із сімейства лука. Отже, якщо це буде звичайна культура, вам потрібно спланувати систему сівозміни.
Вибираючи відповідне місце, майте на увазі, що часник віддає перевагу сонячному положенню з добре дренованим легким ґрунтом.
Як виростити часник в землі?

Цибулини часнику віддають перевагу легкому, багатому поживними речовинами ґрунту, і вони не терплять перезволоження, тому перед посадкою викопайте велику кількість органічних речовин, таких як компост, добре перепрілий гній або перероблені зелені відходи.
- Акуратно розділіть цибулину на окремі зубчики.
- Посадіть кожну гвоздику трохи нижче поверхні ґрунту (приблизно на глибину 2,5 см) загостреним кінцем догори. Вони повинні бути на відстані 10-15 см один від одного.
- Для кількох рядів часнику відстань між рядами становить приблизно 30 см. Це дасть їм багато місця та допоможе з прополкою.
Для успішного росту часнику потрібен холодний період, але взимку, якщо у вас важкий глинистий ґрунт, садіть зубчики в модульні лотки . Якщо земля занадто волога, гвоздика може згнити. Наповніть лоток багатоцільовим компостом і помістіть одну гвоздику на 2,5 см у кожен модуль, а потім накрийте гвоздики ще компостом. Лотки слід тримати на відкритому повітрі в захищеному місці.
Вирощений таким чином часник можна висаджувати на остаточне місце навесні, коли зубчики проростуть.
Як виростити часник в контейнерах?

Щоб вирощувати часник, вам не потрібен великий сад; він цілком щасливий у контейнерах на патіо чи балконі.
- Вибирайте контейнери діаметром і глибиною не менше 20 см, щоб забезпечити хороший ріст коренів.
- Наповніть свій контейнер багатоцільовим компостом і додайте спеціальне добриво для цибулі.
- Посадіть кожну гвоздику на глибину 2,5 см і відстань між ними приблизно 10-15 см. Залиште простір для розбухання цибулин, тому не садіть їх надто близько до краю контейнера.
- Підтримуйте компост вологим, особливо під час сухих періодів.
Ви також можете вирощувати часник вдома на підвіконні через його листя, які мають м’який ароматний смак і їх можна додавати в супи, каррі та стир-фрі. Збирайте листя за потреби, поки цибулина не виснажиться. Однак вирощування часнику в домашніх умовах – не найкращий спосіб вирощування якісних цибулин.
Як доглядати за часником

Часник не дуже вимогливий, але вразливий для птахів, які люблять висмикувати з землі щойно посаджені квіти. Після посадки бажано накрити ділянку сіткою або садовим ворсом.
Оскільки часник не створює великої тіні, бур’яни можуть швидко заглушити часник. Регулярно видаляйте бур’яни, щоб запобігти конкуренції за місце та поживні речовини.
Поливати часник потрібно лише під час тривалих посушливих періодів. Якщо ви помітили, що утворилися квіти, їх можна видалити або залишити недоторканими; у будь-якому випадку це не повинно вплинути на набухання цибулини.
Як і коли збирати часник

Часник осінньої посадки буде готовий до збирання в червні та липні, а часник ярої посадки буде готовий трохи пізніше. Просто дочекайтеся, поки листя почне в’янути й жовтіє, а потім очистить цибулини від ґрунту кельмою.
Будьте обережні, щоб не розрізати цибулини часнику кельмою, оскільки це зменшить їх потенціал для зберігання. Також не залишайте цибулини в землі надовго після того, як листя зів’яне, оскільки цибулини, швидше за все, знову проростуть і можуть загнити під час зберігання.
Перш ніж зберігати їх, покладіть цибулини часнику в тепле і сухе місце. Будь-який сухий ґрунт, що залишився на цибулинах, можна обережно прибрати щіткою. У хорошому стані цибулини часнику можуть зберігатися до трьох місяців.
Поширені проблеми з часником, на які варто звернути увагу

Зазвичай часник не викликає проблем, але слід остерігатися двох хвороб: іржі та білої гнилі.
Іржа проявляється у вигляді іржавих плям на листках. На жаль, єдине, що ви можете зробити, це не вирощувати часник на одному місці протягом трьох років; немає ліків проти іржі.
Також часник може бути вражений білою гниллю, яка руйнує коріння, а з часом і цибулину. Знову ж таки, немає ліків, окрім сівозміни.
Основні поради щодо вирощування часнику
Вирощувати часник досить легко, а смак результату не схожий ні на що, що можна купити в середньому супермаркеті. Головне, про що слід пам’ятати:
- Купуйте цибулини часнику у перевіреного постачальника садів, а не в супермаркеті.
- Посадіть перед Різдвом, якщо можете.
- Не висаджуйте в ґрунт, який нещодавно використовувався для будь-яких рослин лука.
- Не заболочуйте цибулини.
- Регулярно прополювати бур'яни.
Останні публікації

Як виростити цукрову кукурудзу
З такою кількістю способів насолоджуватися цим незмінно популярним овочем, немає нічого кращого, ніж можливість подавати власноруч вирощені продукти, будь то «кукурудза в качанах» зі шматком вершкового масла або як частина смачного салату.
Детальніше...
Як виростити квасолю
Для багатьох садівників літо не обходиться без смачного врожаю ніжної квасолі. Це така врожайна культура, і оскільки вони швидко проростають і ростуть, насіння квасолі є чудовим овочем для посіву з дітьми.
Детальніше...
Як виростити батат
Смажена, пюре, запечена або смажена солодка картопля стане чудовою альтернативою скромній картоплі! Нові більш витривалі сорти, які традиційно вирощуються в теплішому кліматі, означають, що тепер ви можете вирощувати їх.
Детальніше...