Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити боби

Як виростити боби

Квасоля — чудовий овоч для невеликих ділянок, який дає високі врожаї з порівняно невеликої площі вашого саду. Найкраще їсти свіжозібрані домашні культури, які мають набагато кращий смак, ніж ті, що можна придбати в супермаркетах.

Боби дешеві, їх легко виростити з насіння, або ви можете придбати боби, якщо бажаєте. Ідеальний овоч для вирощування початківцями або дітьми, вони щасливі в землі, на грядках або в горщиках. Ознайомтеся з нашими основними порадами про те, коли і як вирощувати боби вдома. Для всіх наших сортів перегляньте наші категорії насіння гороху та квасолі та рослин гороху та квасолі.

Як виростити боби

Вирощуйте боби на сонці на родючому, добре удобреному ґрунті. Виберіть захищене місце, трохи далі від сильних вітрів.

Якщо ваш ґрунт дуже вологий або має глинистий ґрунт, посадіть боби в горщики, щоб запобігти гниттю насіння в землі.

Коли вирощувати боби

Міні теплиця Cloche від Thompson & Morgan

Боби зазвичай висівають навесні, з лютого по квітень. Однак деякі сорти особливо морозостійкі, і їх можна висівати восени з жовтня по листопад (за умови, що ґрунт ще досить теплий). Листопадові посіви зазвичай сходять протягом 2-3 тижнів. Вони зимують у найхолодніші місяці, але навесні знову починають швидко рости, даючи вам перевагу та ранній урожай. У суворі зими вам може знадобитися використовувати фліс або клош, щоб захистити свій урожай.

Висіваючи квасолю прямо в землю ранньою весною або пізньою осінню, заздалегідь помістіть ковбаси, щоб прогріти ґрунт. Це сприяє проростанню та ранньому приживанню рослин.

Як сіяти боби в ґрунт

Сійте насіння квасолі подвійними рядками на відстані 23 см один від одного. Розташуйте насіння в шаховому порядку вздовж кожного набору подвійних рядів, щоб максимально використати простір.

Насіння квасолі слід садити на глибину 5 см і на відстані 23 см один від одного в кожному ряду. Добре полийте після посадки. Пророщування зазвичай займає близько 10 днів.

Розкладіть стільки наборів подвійних рядків, скільки вам потрібно, але пам’ятайте, що відстань між кожним набором має бути не менше 60 см, щоб полегшити доступ і збирати врожай.

Як сіяти боби в теплиці

горщики бобів у блакитному лотку

Якщо ви віддаєте перевагу вирощувати боби в теплиці, їх можна висівати в модульні лотки або невеликі горщики. Проростання, як правило, надійніше в тепличних умовах, і легше контролювати таких шкідників, як миші, слимаки та равлики.

Якщо ґрунт промерзла на відкритому повітрі, то посів у теплиці є набагато кращим варіантом. Ваші боби можна висаджувати, коли ґрунт прогріється і рослини розвинуть хорошу кореневу систему. Не забудьте «загартувати» їх і акліматизувати до зовнішніх умов перед посадкою.

Поради щодо вирощування бобів

ряди бобів, зв'язаних разом ниткою

Як виростити боби в горщиках

Боби можна легко вирощувати в контейнерах. Карликові сорти, ідеально підходять для вирощування у внутрішньому дворику. Вони мають глибоку кореневу систему, тому виберіть для них високий контейнер і обов’язково добре поливайте їх протягом вегетаційного періоду.

Коли збирати боби

стиглі боби тримав у руці

Стручкову квасолю можна збирати та готувати як цілі стручки, поки вони ще незрілі, приблизно 7,5 см завдовжки. Однак зазвичай їх збирають трохи пізніше, коли стручки добре наповнені, а насіння ще м’яке. Стручки слід «очистити», а окремі боби вийняти та з’їсти.

Рубчик на краю кожного зерна повинен бути зеленого або білого кольору. Якщо вона чорна, квасоля витримала найкращі результати та буде жорсткою та приємною для жування.

 

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...