Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  8 речей, які не варто класти у свій компост

8 речей, які не варто класти у свій компост

 

Компостування - це простий спосіб перетворити відходи з кухні і двору в щось корисне для вашого саду. Але не всі матеріали однаково хороші для компостування з тих чи інших причин. Наприклад, деякі харчові відходи створюють запах, який може приваблювати шкідників. А деякі домашні відходи можуть уповільнити або зупинити процес розкладання. Крім того, ви звичайно ж не захочете додавати щось, що може нашкодити вашим рослинам, коли ви будете використовувати готовий компост в своєму саду. У цій статті ви дізнаєтеся, що вам обов'язково варто викинути зі свого сміттєвого баку, а також побачите список дивних, на перщий погляд, побутових відходів, які ви точно можете компостувати.

  

Що НЕ МОЖНА додавати в компост

Деякі матеріали, наприклад обрізки цибулі, шкірка цитрусових, яєчна шкаралупа і черствий хліб, найкраще додавати в невеликих кількостях. Але є такі відходи, котрі категорично не слід класти в компостну яму, наприклад:

  1. М'ясо і рибні відходи

Запах старих морепродуктів або смердючий запах гниючого м'яса, звичайно ж, огидний. Але яким би відразливим він не був для вас, для щурів, мух і багатьох інших диких тварин, і навіть для деяких домашніх тварин він буде справжнім магнітом. Тому, якщо ви не хочете влаштовувати пікнік для місцевої фауни, ніколи не кладіть м'ясо, рибу або кістки в компостну купу. Навіть якщо у вас є закрита яма для компосту, запах може привабити туди небажаних шкідників.

  1. Молочні продукти, жири та олії

З тієї ж причини слід уникати молочних продуктів, таких як сир, масло, молоко, сметана і йогурт; вони привертають небажаних відвідувачів. Також слід виключити оброблені продукти, що містять багато молочних продуктів або жирів.

  1. Рослини або деревина, оброблені пестицидами або консервантами

Ніколи не додавайте в компостну купу рослини, оброблені інсектицидами, фунгіцидами або гербіцидами. Залишки хімікатів, що використовуються в саду для знищення комах і боротьби з хворобами рослин, можуть ненавмисно вбити корисні компостуючі організми. Залишки гербіцидів можуть пошкодити рослини в саду після додавання компосту. Те ж саме відноситься до деревини, яка була пофарбована або покрита лаком.

  1. Уламки волоського горіха

Більшість необроблених садових і дворових відходів є прекрасним доповненням до вашої компостної купи, але є винятки. Листя, гілки та коріння волоського горіха містять природну речовину, яка називається юглон, вона уповільнює зростання багатьох рослин і може навіть вбити їх. Помідори, перець і картопля, а також декоративні рослини, такі як азалія, калина, гортензія - найбільш чутливі до токсичного впливу горіха. Дослідження показали, що при достатній кількості часу і тепла юглон руйнується і втрачає токсичність, але все ж простіше не додавати залишки волоського горіха, ніж займатися потенційними проблемами пізніше.

  1. Хворі або вражені комахами рослини

Для знищення комах і хвороботворних мікроорганізмів, таких як гриби і бактерії, потрібна гаряча купа компосту (яка досягає і підтримує температуру від 60 ° С до 63 ° С протягом як мінімум кількох днів). Тим не менше, більшість домашніх контейнерів і купок компосту ніколи не досягають таких високих температур, тому шкідники та хвороби можуть вижити в них.

  1. Бур'яни, що можуть прорости

Те ж саме відноситься до бур'янів, у яких дозріло насіння, вони теж можуть вижити, якщо температура компосту не досягне 63 ° С. Немає сенсу сіяти посіви бур'янів в наступному році, розклавши готовий компост.

  1. Деревне вугілля.

Хоча ви можете додавати попіль зі свого дерев'яного каміну або вуличного багаття (в обмежених кількостях) в свій компостний контейнер, та вам слід відмовитися від вугілля і деревного попелю. Перш за все, ці матеріали містять багато сірки, через що готовий компост може стати занадто кислим для більшості рослин. По-друге, брикети деревного вугілля часто містять хімічні речовини, які можуть нашкодити рослинам.

  1. Собачі і котячі відходи

Собачі і котячі екскременти ніколи не повинні потрапляти в компостну купу. Вони можуть перетворити кінцевий продукт в небезпечні відходи, тому що і кішки, і собаки можуть бути переносниками бактерій і паразитів, що викликають хвороби у людини. Аскариди - найбільш часта проблема собачих екскрементів.

Відходи, які, на диво, можна компостувати

Тепер ви знаєте, чого потрібно уникати, але є також багато відходів, які ви можете додати в свій компостний контейнер, про які ви, ймовірно, ніколи і не думали. Однак додавайте наступні елементи тільки в тому випадку, якщо вони не містять жодної з вищезгаданих заборон. Ну й не забувайте про універсальні добрива для саду.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...