Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  8 речей, які не варто класти у свій компост

8 речей, які не варто класти у свій компост

 

Компостування - це простий спосіб перетворити відходи з кухні і двору в щось корисне для вашого саду. Але не всі матеріали однаково хороші для компостування з тих чи інших причин. Наприклад, деякі харчові відходи створюють запах, який може приваблювати шкідників. А деякі домашні відходи можуть уповільнити або зупинити процес розкладання. Крім того, ви звичайно ж не захочете додавати щось, що може нашкодити вашим рослинам, коли ви будете використовувати готовий компост в своєму саду. У цій статті ви дізнаєтеся, що вам обов'язково варто викинути зі свого сміттєвого баку, а також побачите список дивних, на перщий погляд, побутових відходів, які ви точно можете компостувати.

  

Що НЕ МОЖНА додавати в компост

Деякі матеріали, наприклад обрізки цибулі, шкірка цитрусових, яєчна шкаралупа і черствий хліб, найкраще додавати в невеликих кількостях. Але є такі відходи, котрі категорично не слід класти в компостну яму, наприклад:

  1. М'ясо і рибні відходи

Запах старих морепродуктів або смердючий запах гниючого м'яса, звичайно ж, огидний. Але яким би відразливим він не був для вас, для щурів, мух і багатьох інших диких тварин, і навіть для деяких домашніх тварин він буде справжнім магнітом. Тому, якщо ви не хочете влаштовувати пікнік для місцевої фауни, ніколи не кладіть м'ясо, рибу або кістки в компостну купу. Навіть якщо у вас є закрита яма для компосту, запах може привабити туди небажаних шкідників.

  1. Молочні продукти, жири та олії

З тієї ж причини слід уникати молочних продуктів, таких як сир, масло, молоко, сметана і йогурт; вони привертають небажаних відвідувачів. Також слід виключити оброблені продукти, що містять багато молочних продуктів або жирів.

  1. Рослини або деревина, оброблені пестицидами або консервантами

Ніколи не додавайте в компостну купу рослини, оброблені інсектицидами, фунгіцидами або гербіцидами. Залишки хімікатів, що використовуються в саду для знищення комах і боротьби з хворобами рослин, можуть ненавмисно вбити корисні компостуючі організми. Залишки гербіцидів можуть пошкодити рослини в саду після додавання компосту. Те ж саме відноситься до деревини, яка була пофарбована або покрита лаком.

  1. Уламки волоського горіха

Більшість необроблених садових і дворових відходів є прекрасним доповненням до вашої компостної купи, але є винятки. Листя, гілки та коріння волоського горіха містять природну речовину, яка називається юглон, вона уповільнює зростання багатьох рослин і може навіть вбити їх. Помідори, перець і картопля, а також декоративні рослини, такі як азалія, калина, гортензія - найбільш чутливі до токсичного впливу горіха. Дослідження показали, що при достатній кількості часу і тепла юглон руйнується і втрачає токсичність, але все ж простіше не додавати залишки волоського горіха, ніж займатися потенційними проблемами пізніше.

  1. Хворі або вражені комахами рослини

Для знищення комах і хвороботворних мікроорганізмів, таких як гриби і бактерії, потрібна гаряча купа компосту (яка досягає і підтримує температуру від 60 ° С до 63 ° С протягом як мінімум кількох днів). Тим не менше, більшість домашніх контейнерів і купок компосту ніколи не досягають таких високих температур, тому шкідники та хвороби можуть вижити в них.

  1. Бур'яни, що можуть прорости

Те ж саме відноситься до бур'янів, у яких дозріло насіння, вони теж можуть вижити, якщо температура компосту не досягне 63 ° С. Немає сенсу сіяти посіви бур'янів в наступному році, розклавши готовий компост.

  1. Деревне вугілля.

Хоча ви можете додавати попіль зі свого дерев'яного каміну або вуличного багаття (в обмежених кількостях) в свій компостний контейнер, та вам слід відмовитися від вугілля і деревного попелю. Перш за все, ці матеріали містять багато сірки, через що готовий компост може стати занадто кислим для більшості рослин. По-друге, брикети деревного вугілля часто містять хімічні речовини, які можуть нашкодити рослинам.

  1. Собачі і котячі відходи

Собачі і котячі екскременти ніколи не повинні потрапляти в компостну купу. Вони можуть перетворити кінцевий продукт в небезпечні відходи, тому що і кішки, і собаки можуть бути переносниками бактерій і паразитів, що викликають хвороби у людини. Аскариди - найбільш часта проблема собачих екскрементів.

Відходи, які, на диво, можна компостувати

Тепер ви знаєте, чого потрібно уникати, але є також багато відходів, які ви можете додати в свій компостний контейнер, про які ви, ймовірно, ніколи і не думали. Однак додавайте наступні елементи тільки в тому випадку, якщо вони не містять жодної з вищезгаданих заборон. Ну й не забувайте про універсальні добрива для саду.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...