5 кращих способів заморозити свіжі трави
Яскравий смак свіжої зелені приносить задоволення і кухарям, і садівникам. Немає нічого кращого їх п'янкого аромату і пікантного смаку!
На жаль, в кінці літа велика частина наших свіжих, але ніжних до морозу приправ засихають.
Якщо ви використовували наші добрива для саду, то без сумніву зібрали рясний урожай, спробуйте один або всі п'ять способів заморозити трави і продовжуйте насолоджуватися їх яскравим ароматом цілий рік!
Заморожування краще зберігає аромат, ніж сушка. При заморожуванні зберігаються ефірні масла, які надають кулінарним травам їх глибокий смак, інтенсивний аромат і виняткову поживну цінність.
5 простих способів заморозити трави
Більшість трав можна збирати в будь-який час сезону. Але для максимального вмісту ефірної олії і пікантного смаку ви повинні збирати урожай відразу після того, як починають формуватися квіткові пуп`янки, але до того, як вони розкриються.
Збирайте пізно вранці, після того, як випарується роса, і до того, як встановиться сильна денна спека.
Який би метод ви не використовували, - заморожування в кубиках, на дошці або в лотках вам потрібно буде перекласти окремі шматочки в герметичні контейнери для зберігання. Це допоможе запобігти обмороженню.
Заморожені трави можна використовувати в кулінарії до 12 місяців.
Крім того, їх легко додавати у ваші страви. Просто покладіть кубик або заморожений лист в каструлю з гарячими інгредієнтами і перемішайте - вони швидко тануть і змішуються.
І, на відміну від овочів, їх не потрібно попередньо бланшувати. Просто вимийте і висушіть, і вони готові до морозильній камері.
Голе листя
Замороження голого листя - простий спосіб зберегти крупнолисті сорти, такі як базилік, лавровий лист і петрушка.
Після миття і сушки зніміть листя зі стебел і викладіть їх одним шаром на деко або дошку.
Ажурне листя, таке як петрушка і кріп, є винятком - залиште їх прикріпленими до м'яких стебел.
Помістіть дошку в морозильну камеру і заморозьте протягом декількох годин до твердого стану, потім перекладіть в герметичні пакети або герметичні контейнери для зберігання. Обов'язково маркуйте і датуйте свої пакети і контейнери.
В воді
Заморожування подрібнених трав в воді в лотках для кубиків льоду - ідеальний спосіб зберегти ніжні листи, такі як базилік, часник, кінза, м'ята і петрушка.
Спочатку добре вимийте їх, а потім наріжте або подрібніть. Ви можете працювати з однією приправою або використовувати суміш, щоб створити суміш ваших улюблених смакових комбінацій.
Наприклад, базилік, петрушка і орегано - універсальна суміш, яку можна додати до будь-якого типу середземноморських страв. А поєднання м'яти і естрагону чарівно в такому частуванні, як домашнє морозиво!
Ви можете використовувати ніж, щоб нарізати невеликі порції, але для більшого врожаю використовуйте кухонний комбайн, адже він працює набагато швидше.
Викладіть порції подрібнених трав в лотки для кубиків льоду і залийте водою до 0,5 см від верху. Злегка натисніть кінчиками пальців.
В якості альтернативи, якщо ви не хочете використовувати лоток для кубиків льоду, ви можете розкласти подрібнені трави на неглибокому деці, щоб вийшов «лист» глибиною від 0,5 см до 3 см. Злегка натисніть. Додайте води, поки суміш не покриється.
Помістіть в морозильну камеру, поки кубики не затвердіють, потім витягніть кубики з лотка і перекладіть в пакети або контейнери для тривалого зберігання.
Обережно розріжте листи на чверті або інші зручні розміри для зберігання. Маркіруйте і датуйте контейнери для зберігання.
У олії або вершковому маслі
Олія - відмінне середовище для збереження різних трав, які використовуються для випічки і приготування їжі, включаючи шавлію, чебрець і розмарин. І це також прекрасний метод для збереження окремих трав або суміші ваших улюблених.
У той час як трави, що зберігаються в воді, можуть в кінцевому підсумку кристалізуватися і вбирати запахи, масло допомагає утримувати ефірні масла без ризику обмороження.
Добре промийте, потім наріжте або подрібніть листя. Розкладіть їх по лотках для кубиків льоду і злегка натисніть кінчиками пальців.
Ви також можете розкласти листи товщиною від 0,5 до 3 см на неглибокому деці, розрівнявши їх шпателем.
Додайте високоякісну рослинну олію, наприклад оливкову, рівно настільки, щоб покрити нарізані трави.
В якості альтернативи, якщо ви використовуєте кухонний комбайн для подрібнення трав, ви можете додати одну-дві столові ложки оливкової олії, щоб вийшла легка паста.
Розділіть пасту на кубики або розкладіть по деку і додайте трохи олії поверх перед заморожуванням - рівно стільки, щоб суміш утримувалася в замороженому стані.
Помістіть в морозильну камеру, поки не затвердіє, потім витягніть і перекладіть окремі кубики в пакети, що закриваються або контейнери для зберігання.
Перед зберіганням ви можете розрізати листи на чверті або інші зручні розміри. Обов'язково зробіть етикетки і відзначте дати на контейнерах.
Ви можете приготувати вершкове масло з приправами і заморозити його порціями в лотку для кубиків льоду або іншому зручному контейнері.
Для приготування вершкового масла вам знадобиться розм'якшене несолоне масло і трави за вашим вибором.
На кожні вісім столових ложок масла можна додати чотири столові ложки ваших улюблених трав.
Трави вимийте і висушіть, дрібно наріжте. Потім змішайте трави з маслом за допомогою вилки. Упакуйте отриману суміш в вощений папір і заморозьте в герметичному контейнері.
На стеблі
Деякі трави мають маленькі або дуже дрібні листи, наприклад кріп, розмарин, естрагон і чебрець, і з ними найлегше працювати, якщо залишити їх на стеблі.
Наріжте чисті сухі стебла приблизно до 15 см завдовжки і викладіть одним шаром на деко. Легкі мереживні листя, такі як естрагон, можуть трохи перекривати один одного.
Помістіть в морозильну камеру на кілька годин, потім перекладіть в герметичні пакети або контейнери для зберігання. Зробіть етикетку з вмістом і датою.
Роли
М'які трави з плоскими листям, такі як базилік, італійська петрушка або шавлія, можна пресувати і згорнути в рол для більш ефективного зберігання в великих обсягах.
Зніміть чисте і сухе листя зі стебел і упакуйте в герметичний пакет.
Щільно стисніть листя в пучок по дну пакета. Оберніть пакет навколо скрученого листя, видавлюючи повітря під час згортання.
Закрийте пакет, наклейте етикетку і дату, потім щільно закріпіть гумовими стрічками, перед тим як покласти в морозильну камеру.
Заморожуйте для майбутнього
Заморожуйте урожай щоразу, коли у вас є надлишки, і до кінця літа у вас буде багато улюблених трав - ідеально заморожених для використання в майбутньому.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...