Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Зимова розсада багаторічників: особливості догляду та правила посадки

Зимова розсада багаторічників: особливості догляду та правила посадки

Зміст

Доглянута клумба з безперервним цвітінням з травня до заморозків — предмет гордості будь-якого садівника. Щоб отримати таку красу, необхідно універсальне добриво для саду та якісна розсада, яку можна придбати в готовому вигляді або виростити самостійно.

Коли садити багаторічники на розсаду, правила посіву насіння і догляду за рослинами — це необхідні знання для створення яскравої, красивої клумби на ділянці.

Етап підготовки

Перш, ніж сіяти насіння на розсаду, необхідно підготувати інвентар, якісну ґрунтосуміш і насіння. Вам будуть потрібні:

  1. Ємності. Для посіву можуть служити пластикові ємності від продуктів, обрізані пляшки від напоїв, одноразові стаканчики, спеціальні ящики або касети для розсади. Вся тара повинна бути вимита з милом, а потім і розчином харчової соди. Яку б тару ви не використали, її дно повинно бути перфорованим (мати дірочки) для відведення зайвої вологи в піддон.
  2. Ґрунт. Це може бути готова магазинна суміш, яка містить пісок, торф і перегній, або грунтосуміш, приготована самостійно на основі землі з ділянки. Головне, щоб ґрунт був попередньо знезаражений. Для цього ґрунт із ділянки витримайте на холоді, а перед посівом насіння прогрійте в духовій шафі або пролийте розведеним у воді марганцем. У вирощуванні міцної розсади допоможуть добрива для клумби.
  3. Інвентар для поливу: пульверизатор і лійка з вузьким носиком. Посіяне насіння і перші сходи поливати краще з пульверизатора: краплі води не розмиють грунт. Зміцнілу розсаду і пікірування рослини зручно поливати лійкою з довгим вузьким носиком.
  4. Провести підготовку посівного матеріалу до посадки. Для цього проводиться знезараження насіння, що дозволяє захистити його від усіляких захворювань. Замочіть насіння в блідому розчині марганцю на 12-14 годин.

На дно кожної ємності завжди поміщайте дренажний шар. Його компонентами можуть бути: керамзит, перліт, гранульований пінопласт і вермикуліт.

Терміни посіву

Коли садити розсаду квітів, це залежить від вегетаційного періоду і термінів початку цвітіння. Зазвичай цей період становить 130-180 днів. Дізнатися більш точні терміни допомагає інструкція виробника, надрукована на зворотній стороні упаковки, а також наступні рекомендації.

Що сіяти в грудні

Грудень — ідеальний місяць для посіву квітів на розсаду, сходи яких з'являться не раніше 4-6 тижнів, або рослин, які зацвітуть тільки через 6-7 місяців після проростання перших сходів.

Поради з приводу, що сіяти на розсаду в грудні, наступні: лаванду, іриси, гвоздику садову (Шабо), багаторічні віоли, геленіум осінній, дельфініум гібридний, дзвіночок карпатський, кальцеолярію зморшкувату, меконопсіс Шелдона, молочай багатоквітковий, пеларгонію зональну, крестовнік витончений.

Квіти на розсаду в січні

Січень підходить для тих квітів, насіння яких вимагає обов'язкової стратифікації. До таких відносять: видові клематиси, іриси, багаторічні фіалки, лаванду і цибулинні. Ще які квіти сіяти на розсаду в січні? У цьому місяці також висівають насіння з товстої шкіркою (тугосхідні). До них відносять: маргаритки багаторічну, проломник, Джефферсон і шавлія.

Яке насіння садять в лютому

Із рослин, що садити на розсаду в лютому, рекомендовані: хризантеми, іберис, примули, дельфініум Гейхера, пеларгонія, ехінацея, деякі сорти лаванди і дзвіночки.

Покрокова інструкція посадки насіння

Процес посіву насіння квітів відбувається за такими правилами:

  1. Ємності наповніть дренажним шаром і грунтосумішшю, злегка утрамбуйте і зволожите з пульверизатора.
  2. Виконайте борозенки глибиною не більше 1 см. Відстань між борозенками витримуйте в межах 2,5-3 см. Велике насіння закладіть в борозенки і присипте невеликим шаром грунту, дрібні не вимагають борозенок, їх краще змішати з річковим піском і рівномірно розподілити по ємності .
  3. Накрийте ємності плівкою або склом і залиште ящики з посівами при температурі + 25 °С.
  4. При появі перших сходів зніміть плівку (скло) і вирощуйте розсаду при температурі + 18-20 °С.

Після проростання розсада потребуватиме дбайливого догляду: підтримки тепла, поливу, підгодівлі і додаткового освітлення.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...