Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Зимова розсада багаторічників: особливості догляду та правила посадки

Зимова розсада багаторічників: особливості догляду та правила посадки

Зміст

Доглянута клумба з безперервним цвітінням з травня до заморозків — предмет гордості будь-якого садівника. Щоб отримати таку красу, необхідно універсальне добриво для саду та якісна розсада, яку можна придбати в готовому вигляді або виростити самостійно.

Коли садити багаторічники на розсаду, правила посіву насіння і догляду за рослинами — це необхідні знання для створення яскравої, красивої клумби на ділянці.

Етап підготовки

Перш, ніж сіяти насіння на розсаду, необхідно підготувати інвентар, якісну ґрунтосуміш і насіння. Вам будуть потрібні:

  1. Ємності. Для посіву можуть служити пластикові ємності від продуктів, обрізані пляшки від напоїв, одноразові стаканчики, спеціальні ящики або касети для розсади. Вся тара повинна бути вимита з милом, а потім і розчином харчової соди. Яку б тару ви не використали, її дно повинно бути перфорованим (мати дірочки) для відведення зайвої вологи в піддон.
  2. Ґрунт. Це може бути готова магазинна суміш, яка містить пісок, торф і перегній, або грунтосуміш, приготована самостійно на основі землі з ділянки. Головне, щоб ґрунт був попередньо знезаражений. Для цього ґрунт із ділянки витримайте на холоді, а перед посівом насіння прогрійте в духовій шафі або пролийте розведеним у воді марганцем. У вирощуванні міцної розсади допоможуть добрива для клумби.
  3. Інвентар для поливу: пульверизатор і лійка з вузьким носиком. Посіяне насіння і перші сходи поливати краще з пульверизатора: краплі води не розмиють грунт. Зміцнілу розсаду і пікірування рослини зручно поливати лійкою з довгим вузьким носиком.
  4. Провести підготовку посівного матеріалу до посадки. Для цього проводиться знезараження насіння, що дозволяє захистити його від усіляких захворювань. Замочіть насіння в блідому розчині марганцю на 12-14 годин.

На дно кожної ємності завжди поміщайте дренажний шар. Його компонентами можуть бути: керамзит, перліт, гранульований пінопласт і вермикуліт.

Терміни посіву

Коли садити розсаду квітів, це залежить від вегетаційного періоду і термінів початку цвітіння. Зазвичай цей період становить 130-180 днів. Дізнатися більш точні терміни допомагає інструкція виробника, надрукована на зворотній стороні упаковки, а також наступні рекомендації.

Що сіяти в грудні

Грудень — ідеальний місяць для посіву квітів на розсаду, сходи яких з'являться не раніше 4-6 тижнів, або рослин, які зацвітуть тільки через 6-7 місяців після проростання перших сходів.

Поради з приводу, що сіяти на розсаду в грудні, наступні: лаванду, іриси, гвоздику садову (Шабо), багаторічні віоли, геленіум осінній, дельфініум гібридний, дзвіночок карпатський, кальцеолярію зморшкувату, меконопсіс Шелдона, молочай багатоквітковий, пеларгонію зональну, крестовнік витончений.

Квіти на розсаду в січні

Січень підходить для тих квітів, насіння яких вимагає обов'язкової стратифікації. До таких відносять: видові клематиси, іриси, багаторічні фіалки, лаванду і цибулинні. Ще які квіти сіяти на розсаду в січні? У цьому місяці також висівають насіння з товстої шкіркою (тугосхідні). До них відносять: маргаритки багаторічну, проломник, Джефферсон і шавлія.

Яке насіння садять в лютому

Із рослин, що садити на розсаду в лютому, рекомендовані: хризантеми, іберис, примули, дельфініум Гейхера, пеларгонія, ехінацея, деякі сорти лаванди і дзвіночки.

Покрокова інструкція посадки насіння

Процес посіву насіння квітів відбувається за такими правилами:

  1. Ємності наповніть дренажним шаром і грунтосумішшю, злегка утрамбуйте і зволожите з пульверизатора.
  2. Виконайте борозенки глибиною не більше 1 см. Відстань між борозенками витримуйте в межах 2,5-3 см. Велике насіння закладіть в борозенки і присипте невеликим шаром грунту, дрібні не вимагають борозенок, їх краще змішати з річковим піском і рівномірно розподілити по ємності .
  3. Накрийте ємності плівкою або склом і залиште ящики з посівами при температурі + 25 °С.
  4. При появі перших сходів зніміть плівку (скло) і вирощуйте розсаду при температурі + 18-20 °С.

Після проростання розсада потребуватиме дбайливого догляду: підтримки тепла, поливу, підгодівлі і додаткового освітлення.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...