Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Запилення та види запилення

Запилення та види запилення

Нас оточує природа, яка розквітає квітами. Красиві квіти приваблюють не тільки людське око, а й відчуття бджіл та інших живих істот. Якщо у вас є сад або ви гуляєте на лоні природи, то ваш зір, напевно, впіймав прекрасне видовище бджіл, що дзижчать над квітами. І, найчастіше чи ні, ви, мабуть, вдаватися в питання, чому?

Розмноження – життєвий процес. Розмножуються всі живі організми, включаючи квіти. Запилення - це термін для розмноження квітки.

 

Що таке запилення квітів?

Перенесення пилку від чоловічої частини рослини до жіночої частини рослини – рильця, що згодом забезпечує запліднення та утворення насіння, відоме як запилення. Оскільки квіти нерухомі, запилювачі або запилювачі, такі як бджоли, комахи, кажани, вода або вітер, здійснюють процес перенесення пилку від чоловічої квітки до жіночої. Тому навколо квітів часто можна побачити бджіл та інших тварин.

Агенти запилення

Процес запилення відбувається у двох формах, абіотичній і біотичній. Абіотичне запилення відбувається за рахунок неживих організмів, тоді як біотичне запилення здійснюється живими організмами.

● Запилення комахами: бджоли є найпоширенішим і визнаним запилювачем комах. Квіти містять нектар, основний раціон бджіл. Запилення бджолами, метеликами, метеликами, мухами відоме як гіменоптерофілія. Запилення мурахами відоме як мірмекофілія.
● Запилення птахами: деякі птахи, особливо колібрі, запилюють рослини. Птахів зазвичай приваблюють яскраві кольори, наприклад червоні та жовті квіти. Квіти, які запилюються птахами, мають довгу трубчасту форму з нектаром і досить міцні, щоб на них сідати.
● Запилення тварин: кажани є нічними запилювачами, тобто активними вночі. Квіти, які приваблюють кажанів, повинні мати сильний аромат і не бути кольоровими.
● Запилення вітром і водою:Вітер запилює багато рослин. Квіти, які мають довгі тичинки і маточки, запилюються вітром. Пилок, що переноситься вітром, легший за пилок, який переноситься тваринами. Рослини та квіти, які ростуть у воді, запилюються водою.

«БДЖОЛА ЗУСТРІЧИТЬ КВІТКУ — ЦЕ НЕ ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАПИЛЕННЯ, Є ІНШІ ВИДИ ЗАПИЛЕННЯ».

1. Самозапилення

Це свого роду основне запилення. При самозапиленні пилкові зерна з пильовика квітки переносяться на рильце тієї ж квітки. Цей процес самозапилення відомий як автогамія. Для виникнення автогамії необхідні дві умови:

●Синхронізація пиляка та рильця під час вивільнення пилку
●Пильник і рильце квітки повинні бути розташовані або на близькій відстані.

Коли перенесення пилкових зерен відбувається між пиляком і рильцем різних квіток однієї рослини, це називається гейтоногамією.

2. Перехресне запилення

При цьому типі запилення пилок з пиляка квітки однієї рослини переноситься на рильце квітки іншої рослини того ж виду. Для перехресного запилення потрібні квітки одного виду рослини. Запилювачі успішно здійснюють перехресне запилення між квітками.

3. Ручне запилення

Інша назва цього виду запилення — механічне запилення. Це роблять, коли самозапилення і перехресне запилення небажані. При цьому пилкові зерна вручну переносяться з тичинки однієї квітки на маточку іншої. Ватні палички або щіточка - це інструменти, які використовуються для перенесення пилку.

Тепер вийдіть і спостерігайте запилення в дії!

Останні публікації

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні
20.02.2023

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні

З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.

Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
20.02.2023

Рослини, які не потребують підв'язування

Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.

Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
19.02.2023

Способи змішування їстівних і декоративних рослин

Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.

Детальніше...