Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  З чого роблять азотні добрива?

З чого роблять азотні добрива?

З селітрою людство познайомилось давно. Ще в XVIII столітті було встановлено, що причина знаменитих повеней Нілу криється ... в селітрі.

Велика частина аміаку переробляється в аміачну селітру - найцінніше азотне добриво. Тільки спочатку з нього потрібно виробити азотну кислоту. Дві третини азотної кислоти використовується у виробництві мінеральних добрив і нітратів. Крім того, це дорогоцінний напівпродукт для отримання фарб і ліків, пластмас і лаків, сірчаної кислоти і вибухових речовин. Використовується вона і як окислювач в ракетній техніці.

Колись азотну кислоту отримували шляхом нагрівання селітри в суміші з залізним купоросом. З її допомогою відрізняли чисте золото від фальшивого. Робили це так. На золото капали азотною кислотою, і якщо в ньому була домішка міді, вона розчинялася в кислоті, з'являлися зелені плями. На чисте ж золото азотна кислота не діє.

У XVIII столітті хіміки навчилися отримувати азотну кислоту перегонкою селітри з сірчаною кислотою. Цей метод дуже докладно описав Жуль Верн в своєму романі «Таємничий острів».

І лише на початок XX століття був розроблений спосіб отримання азотної кислоти з аміаку, спосіб, який покладено нині в основу її технології в усьому світі. Основоположником вітчизняного виробництва азотної кислоти з аміаку був російський учений і інженер Іван Іванович Андрєєв.

Під час першої світової війни російські війська відчували гостру нестачу в боєприпасах. Для виготовлення вибухових речовин потрібна була азотна кислота. До війни її отримували з чи лійской селітри. Але під час війни німецькі судна і підводні човни блокували всі морські шляхи, і поставки селітри з Південної Америки до Росії припинилися. В цей час в Петрограді І. І. Андрєєвим і був розроблений новий метод отримання азотної кислоти шляхом окислення аміаку. Він запропонував оригінальну конструкцію контактного апарату. Реакція проходила в присутності каталізатора - платинової сітки.

Для дослідної перевірки свого методу І. І. Андрєєв восени 1915 приїхав до Донбасу, де аміак коксових печей тоді ще тільки починали вловлювати, а в більшості випадків просто викидали на вітер. У Макіївці на коксохімічному заводі бельгійської фірми біля рекуперативних коксових печей і була побудована досвідчена установка. На ній отримали азотну кислоту хорошої якості.

Дані про роботу цієї установки лягли в основу проекту першого вітчизняного азотного заводу. Завод цей вирішили будувати в Юзівці, маючи на увазі близькість до основного джерела сировини. Будівництво почалося навесні 1916 року на майданчику, орендованій у Новосмоляніновского рудника і перебувала в чотирьох кілометрах від Юзівки. І. І. Андрєєв був призначений консультантом, а будівництвом керували інженери Н. М. Кулепетов, І. В. Гер-васіев і А. К. Колосов. Одночасно з цим проектом розглянули і проект подібного заводу, запропонований англійськими і норвезькими ділками. Російський варіант був визнаний найбільш оптимальним.

При втіленні проекту виникло багато труднощів. Почалося з того, що приватні фірми відмовилися від виготовлення великої партії кислототривкої цегли, який був потрібний для зведення веж, поглинаючих оксиди азоту. Однак талановитий дослідник, і тут знайшов вихід: запропонував спорудити вежі з кислотоупорного граніту. І згодом вони витримали випробування. Одночасно велися пошуки кислотостойких цементів, що зв'язують граніт. Дуже тонку, майже ювелірну роботу довелося виконати, щоб зробити каталізатор - платинову сітку. У виготовленні її на Московській металоткацьких фабриці брав участь і сам І. І. Андрєєв.

На початок 1917 року будівництво заводу було завершено. 22 лютого Н. М. Кулепетов доповідав в Петроград: «Юзівський азотний завод пущений в хід". В подальшому рапорті він писав: «Досягнуто надзвичайно блискучі результати, контактні апарати чудові». Підприємство почало виробляти азотну кислоту і аміачну селітру. Досвід цього заводу був потім використаний при створенні подібних підприємств в нашій країні в роки перших п'ятирічок.

Як же йде процес отримання азотної кислоти? Гази - аміак і кисень - з змішувача надходять в контактний апарат. Всередині його - велика ажурна сітка, зіткана з найтонших металевих ниток платинового сплаву. Платина - один з найактивніших каталізаторів для різних хімічних процесів і в тому числі для процесу окислення аміаку. Без платинового каталізатора молекули аміаку не стали б вступати в хімічну реакцію з молекулами кисню. Не допомогла б і висока температура-майже 1000 градусів, яка підтримується в контактному апараті. А тонких платинових зволікання реакція протікає майже миттєво в частки секунди з аміаку і кисню народжується окис азоту. Цей продукт в спеціальних баштах потім збагачується киснем і перетворюється на двоокис азоту. Тепер залишається лише її розчинити у воді. Тому з вежі двоокис азоту направляють в сталеві циліндри, в яких назустріч їй тече вода. Процес поглинання газів водою зазвичай здійснюють при підвищеному тиску.

З азотної кислоти і аміаку отримують аміачну селітру. Це найцінніше добриво займає перше місце у виробництві азотних добрив в Донбасі. Його виробляють виробничі об'єднання «Азот» в Сєвєродонецьку і «Стирол» у Горлівці.

У аміачну селітру азот знаходиться в аммонийной і нітратної формах. Азот амонійний засвоюється рослинами повільно і діє протягом тривалого часу. Азот ж нітратний формі засвоюється швидко. У цьому полягає ефективність дії аміачної селітри. Правда, є у неї і недоліки: злежуваність і гігроскопічність. Тому зараз хіміки випускають її в гранулах.

Останні публікації

Збір, обробка та зберігання гарбузів
18.10.2021

Збір, обробка та зберігання гарбузів

Ось кілька порад по збору, обробці, заготівлі та зберіганню гарбузів, щоб ви могли правильно їх підготувати та ефетивно використовувати.

Детальніше...
Як садити восени
18.10.2021

Як садити восени

Осінь - прекрасна пора для посадки певних рослин. Важливо знати, що для багатьох рослин осінь краще, тому що погода прохолодніше, і ваші рослини не згорять. Однак, щоб отримати максимальну віддачу від посадки восени, вам необхідно зробити кілька важливих кроків.

Детальніше...
5 сортів перцю для вирощування в контейнерах
18.10.2021

5 сортів перцю для вирощування в контейнерах

Є багато різних видів перцю, які ви можете вирощувати у своєму саду або навіть в контейнері. Можливості безмежні: перець - це широке сімейство з безлічі різних і особливих сортів.

Детальніше...