Як зберегти свої рослини живими під час відпустки
Незалежно від того, збираєтеся ви провести довгі вихідні на пляжі чи цілий місяць за кордоном, ми ділимося нашими найкращими порадами та хитрощами, як зберегти ваші кімнатні рослини щасливими та здоровими, поки вас немає.
Потрібно лише трохи часу, щоб підготувати свої рослини, щоб ви могли зосередитися на більш важливих речах, таких як сильний сонцезахисний крем і хороша книга!
Поради, як зберегти рослини живими, поки вас немає
1. Налаштуйте світло та температуру
Чим більше сонячного світла отримує ваша рослина, тим більше вона відчуватиме спрагу з часом. Це з кількох причин, головною з яких є те, що рослини використовують найбільше води під час процесу, який називається транспірацією, а швидкість транспірації залежить від кількості сонячного світла, яке отримує рослина, і збільшується разом із нею.
Отже, чим більше природного світла отримує ваша рослина, тим більше їй знадобиться води. Щоб ваші рослини не зів’яли, коли вам не вистачає води, ви можете перемістити їх трохи далі від джерела природного світла. Поставте їх посередині кімнати, щоб тепло і світло з вікон не висушували їх так швидко, як зазвичай. Коли ви повернетеся, ви зможете повернути свої рослини на звичайне місце. Якщо ви не хочете переносити рослини, ви також можете натягнути на вікно прозору штору.
Якщо ваші рослини спочатку не отримували достатньо світла через закриті вікна або пору року, ви можете залишити свої рослини там, де вони є. Хороший спосіб визначити — запитати себе, як часто вам потрібно поливати рослину — якщо це щотижня, можливо, ви захочете змінити її місце розташування, якщо вас не буде надовго. Але якщо це відбувається кожні два тижні, вам може не знадобитися їх переносити.
І, як завжди, незалежно від того, перебуваєте ви вдома чи не вдома, ніколи не залишайте кондиціонер або систему опалення на кімнатній рослині чи поблизу неї. Незважаючи на те, що кондиціонери та обігрівачі є розкішшю для людей, вони позбавляють навколишнє середовище вологості, якої потребують більшість тропічних рослин.
2. Підтримуйте вологість
Якщо ви плануєте бути у від'їзді на тиждень або менше, достатньо буде ретельно полити рослини перед від'їздом. Переконайтеся, що ви поливаєте рослини лише сухим або переважно сухим ґрунтом для горщиків. Дозвольте будь-якій надлишковій воді стекти з вашої рослини в горщику, перш ніж ви вирушаєте в дорогу, щоб ґрунт у горщику був вологим, але ваші рослини не лежали в ємності з водою, яка може привернути шкідників або призвести до гниття коренів.
Зауважте, що це необхідно лише для рослин, які потрібно поливати раз на тиждень або частіше. Посухостійкі кімнатні рослини , такі як сукуленти та кактуси, добре проживуть тиждень або два без води. А взимку, коли ріст рослин сповільнюється, а деякі рослини впадають у стан спокою, ви можете взагалі пропустити їх полив.
Якщо ви плануєте бути у від’їзді більше ніж на цілий тиждень, є кілька способів підготувати свої рослини. Спробуйте одну з наведених нижче порад або комбінацію — залежно від тривалості вашої подорожі, сорту рослин і пори року.
Продовжуйте пам’ятати: як часто я зазвичай поливаю цю рослину в цей період? Оскільки вас не буде вдома, щоб спостерігати за своїми рослинами, краще не поливати їх перед поїздкою!
1. Додайте лавове каміння, мульчу або деревну стружку на верхню частину ґрунту вашої рослини, щоб допомогти утримувати вологу до або після того, як сухий ґрунт добре просочиться. Волога газета також може допомогти. Це допоможе ґрунту довше залишатися вологим.
2. Ретельно полийте рослину, а потім накрийте прозорим поліетиленовим пакетом трохи нижче краю кашпо, створивши імпровізовану теплицю. Обов’язково виріжте пару щілин у пластику, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря... рослинам теж потрібно дихати! Використовуйте палички (або залишки паличок для їжі), щоб тримати пакет вгорі та подалі від листя. Ви хочете переконатися, що жодне листя не торкається пакета.
3. Вистеліть неглибокий піддон дрібними камінням і наповніть піддон водою трохи нижче верху каменів. Встановіть кашпо на каміння — основа кашпо не повинна торкатися або сидіти прямо в непрацюючій воді, а прямо над нею. Це допоможе підвищити вологість і рівень вологи, але не повинно призвести до надмірного поливу або загнивання коренів.
4. Перенесіть свої вологолюбні рослини, такі як папороті та повітряні рослини, до ванної кімнати (за умови, що у вас є вікно, куди потрапляє трохи природного світла) або іншої невеликої кімнати та згрупуйте їх разом. Чим менше приміщення, тим легше вашим рослинам підтримувати вологість і вологість.
5. Зроби сам систему автополиву з капілярними ґнотами або порожніми пляшками:
– Занурте один кінець капілярного гнота в ємність з водою (розмір ємності для води оберіть залежно від того, як довго ви будете відсутні), а інший кінець гнота в горщикову суміш вашої рослини. Ваша рослина потягне необхідну воду через гніт, поки вас немає. (Це метод, якому наша команда віддає перевагу протягом тривалого періоду часу поза межами наших заводів.)
– Переробіть старі пластикові або скляні пляшки, наповнивши їх водою і проколовши верх пляшки. Переконайтеся, що отвір досить малий, щоб вода з часом виходила повільно. Переверніть наповнену пляшку догори дном і вставте верхню частину пляшки з проколотим верхом глибоко в ґрунт для рослини.
6. Подзвоніть другу. Якщо ви збираєтеся бути у від’їзді на тривалий період часу (більше місяця) і маєте друга, який готовий полити ваші кімнатні рослини за вас — прийміть їхню пропозицію! Залиште свого друга з чіткими письмовими інструкціями або проведіть його через процедуру догляду за тиждень або два заздалегідь. Ми не будемо засуджувати, якщо ви попросите їх оновити фотографії, поки вас немає... Просто переконайтеся, що привезете їм сувенір (або надішліть їм нову рослину на знак подяки, коли повернетеся).
3. Відмовтеся від добрив
Якщо ви час від часу використовуєте добрива, переконайтеся, що не вносите добрива для кімнатних рослин до повернення з подорожі. Не удобрюйте рослини за кілька тижнів до вашого від'їзду. Ви хочете, щоб ваші рослини росли якомога повільніше, поки вас немає, що допоможе вашим рослинам економити енергію та воду.
4. Зробіть легку обрізку
Окрім обрізання будь-якого відмерлого, відмирає чи нездорового листя, ви можете обрізати будь-які бутони та квіти, які зазвичай потребують частішого поливу, щоб залишатися здоровими.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...