Як запобігти і лікувати кореневу гниль
Однією з найпоширеніших проблем, які виникають у кімнатних або горщикових рослин, є коренева гниль. Хоча цю хворобу можна як запобігти, так і вилікувати, якщо її залишити занадто довго, вона може бути фатальною для ураженої рослини.
Якщо у вашого зеленого друга спостерігаються такі симптоми, як опадання листя, в’янення або жовте листя, можливо, пора припинити те, що ви робите, і перевірити його коріння!
Що таке коренева гниль?
Коренева гниль – поширене захворювання, яке зазвичай вражає рослини в горщиках. Це захворювання є результатом бактеріальної або грибкової інфекції. Коренева гниль вражає коріння рослини.
Це захворювання викликається тривалим перебуванням на занадто вологому ґрунті. Умови перезволоження ґрунту викликані двома основними джерелами. Перший – це перезволоження. Перезволоження може призвести до того, що коріння не отримають достатньо кисню, що призведе до їх гниття та зрештою відмирання.
Другим джерелом цієї хвороби є два види шкідливих грибів, які часто присутні в ґрунті, але процвітають у вологих умовах. Два типи шкідливих грибів, які можуть викликати гниль коренів, відомі як пітій і фузаріоз. Pythium найчастіше передається від грибкових мошок і є бактеріальним організмом. Фузаріоз — досить поширений ґрунтовий грибок, який розвивається на мертвих або відмираючих тканинах рослин.
Що викликає кореневу гниль
Рослини вразливі до кореневої гнилі, якщо вони перебувають в умовах надмірного зволоження протягом тривалого періоду. Рослини в горщиках і кімнатні рослини більш сприйнятливі до кореневої гнилі, ніж рослини, вирощені безпосередньо в землі. Це тому, що вода легше застоюється в горщикових рослинах.
Перезволоження вашої кімнатної рослини може статися з кількох причин, найчастіше неправильний дренаж і надання рослині води більше, ніж їй потрібно.
Деякі рослини більш сприйнятливі до кореневої гнилі, ніж інші. Рослини, які віддають перевагу більш сухим умовам, такі як сукуленти або кактуси, легше перезволожуються, ніж рослини, які віддають перевагу більш вологому середовищу.
Як лікувати кореневу гниль?
На щастя, якщо її виявити досить рано, коренева гниль піддається лікуванню. Якщо надовго залишити без уваги, коренева гниль може означати кінець вашої улюбленої рослини. Після виявлення кореневої гнилі її важко вилікувати. Якщо це так, найкраще, що ви можете зробити для своєї рослини, це видалити її частини, що відмирають і гниють. Коли це буде зроблено, вам також потрібно буде замінити старий ґрунт свіжим.
Якщо коренева гниль поширилася на більшій частині вашої рослини та вражає її коріння та листя, ви можете запізнитися, щоб врятувати її. Якщо залишилися здорові корені, можливо, ви зможете відновити кімнатну рослину. Це можна зробити, виконавши такі дії:
Вийміть рослину з ґрунту та огляньте її коріння
Обережно вийміть свою кімнатну рослину з контейнера та обережно відірвіть якомога більше землі від її коренів. Потім огляньте коріння та листя, щоб визначити частини, які гниють. Коріння, що гниють, здаються коричневими, волокнистими або м’якими. Здорові корені білі або зелені й тверді.
Зріжте гнилі частини рослини
Гострими, чистими секаторами або ножицями обережно зріжте гнилі частини рослини. Обов’язково видаліть усі уражені коріння та листя. Під час обрізання відмираючих і гнилих частин вашої кімнатної рослини будьте обережні, щоб не пошкодити здоровий ріст.
Пересадіть свою рослину свіжим ґрунтом
Після того як ви видалили всі гнилі частини вашої рослини, настав час пересадити її. Не пересаджуйте в той самий ґрунт. При пересадці вам потрібно буде повністю замінити ґрунт на свіжий для вашої рослини. Переконайтеся, що ви вибрали нову місткість з отворами для дренажу. Також переконайтеся, що ви використовуєте правильну ґрунтову суміш для вашої рослини.
Як запобігти гниттю коренів
Найкраще лікування кореневої гнилі – це профілактика. Є кілька способів, за допомогою яких ви можете запобігти перезволоженню вашого зеленого приятеля та можливому розвитку кореневої гнилі. Перший спосіб профілактики - це ознайомлення з інструкціями по ідеальному догляду за вашою рослиною. У той час як деякі рослини процвітають у постійно вологих умовах, інші вважають за краще триматися на сухій стороні. Знання переваг поливу вашої рослини допоможе вам уникнути її надмірного поливу.
Рослинам у горщиках або кімнатним рослинам також потрібен великий дренаж. Без належного дренажу вода може накопичуватися навколо коренів. На дренаж можуть впливати дві речі. Перше – це тип ґрунту, який використовується, а друге – тип контейнера.
Різні типи ґрунтів і ґрунтових сумішей мають різний ступінь дренування. Глинистий ґрунт досить добре утримує воду і погано дренує. Піщаний ґрунт, з іншого боку, вважається дуже добре дренованим. Кожна рослина має свої вимоги до ґрунту. Деякі віддають перевагу більш важким ґрунтам, тоді як інші процвітають на піщаних, добре дренованих ґрунтах. Щоб отримати найкращі результати, обов’язково проведіть деякі дослідження щодо конкретної рослини та подивіться, який тип ґрунту відповідає їхнім потребам.
Крім того, завжди краще садити кімнатні рослини в контейнери з дренажними отворами. Ці отвори дозволяють надлишку води стікати з ґрунту. Багато рослин, які використовуються в декоративних цілях, не мають дренажних отворів. Найкраще перевірити горщик з рослиною і пересадити його в пластиковий дитячий горщик, якщо в ньому немає дренажних отворів. Потім ви можете помістити пластиковий горщик всередину декоративного горщика. Якщо це зроблено, краще вийняти рослину з декоративного горщика під час поливу, щоб дати стекти зайвій воді. Після того, як він стече, ви можете помістити його в декоративний горщик.
Питання що часто задаються
Повернути кореневу гниль неможливо. Лікування цього захворювання передбачає видалення уражених частин рослини. Після видалення гниючих або відмираючих частин їх можна пересадити у свіжий ґрунт, щоб дати здоровим кореням новий початок.
Симптоми того, що ваша рослина може страждати від кореневої гнилі, включають в’янення або пожовтіння листя або опадання листя. Єдиний спосіб бути абсолютно впевненим, що ваша рослина має кореневу гниль, це перевірити її коріння. Якщо на коренях немає ознак гнилі, а листя виглядають здоровими, можливо, це інше захворювання.
Якщо ви виявите кореневу гниль досить рано, можна відновити свою рослину. Вам потрібно буде вжити відповідних заходів для лікування кореневої гнилі, щоб дати вашій рослині другий шанс. На жаль, якщо коренева гниль залишиться занадто довго і не залишиться здорових коренів, ваша рослина не зможе відновитися.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...