Як запобігти і лікувати борошнисту росу
Поширеною проблемою серед різноманітних рослин є борошниста роса. Це грибкове захворювання може підхопити вас і вплинути на якість і здоров’я ваших рослин. Хоча це біль, його можна лікувати та запобігти!
Що таке борошниста роса?
Борошниста роса – поширене грибкове захворювання, яке вражає велику кількість різноманітних рослин. Існує кілька різних видів борошнистої роси, і їх спричинюють кілька різних видів грибів. Усі ці гриби належать до загону, відомого як Erysiphales.
Різні види борошнистої роси вражають різні види рослин. Деякі атакуватимуть бобові, а інші – пасльонові, наприклад помідори.
Як визначити борошнисту росу?
Це грибкове захворювання є одним з найпростіших для виявлення. Він має симптоми, які досить легко визначити. Заражені рослини мають білі борошнисті плями на стеблах і листках. Заражені рослини виглядають так, ніби їх присипали борошном.
Білі плями борошнистої роси будуть рости, коли грибкове захворювання розвиватиметься та вражатиме більшу частину рослини. Найчастіше уражаються нижні листки рослини. Борошниста роса також найчастіше розвивається на поверхні або верхній стороні листя, але іноді її можна виявити на нижній стороні листя.
Борошниста роса також може вплинути на ріст і форму листя рослини, а іноді навіть на плоди. Найбільш сприйнятлива до цієї хвороби молоде листя, яке може жовтіти й засихати. Інші листки також можуть скручуватися, ламатися або іншим чином спотворюватися від цього грибка.
Що викликає борошнисту росу?
Борошнисту росу викликають кілька факторів навколишнього середовища. Гриби, що викликають борошнисту росу, процвітають у теплому та сухому кліматі з високою вологістю. Нестача сонячного світла і погана циркуляція повітря також можуть сприяти розвитку захворювання.
Як лікувати борошнисту росу?
На жаль, більшість продуктів, доступних на ринку, спрямовані на профілактику борошнистої роси, а не на лікування. Однак є кілька, які можна успішно використовувати для лікування цього грибкового захворювання. Є також кілька домашніх засобів, якими можна спробувати лікувати рослини, уражені борошнистою росою.
Першим кроком до лікування рослини, зараженої борошнистою росою, є обрізка найбільш уражених ділянок. Це легко зробити, якщо хвороба розташована на листках вашої рослини. Інфіковане листя, яке було обрізано, слід викинути та видалити з інших рослин. Не використовуйте хворе листя для компостування, тому що спори будуть продовжувати розвиватися і можуть поширюватися на інші рослини.
Після того, як ви обрізаєте якомога більше хворого листя, наступним кроком буде обробка решти заражених ділянок. Попри те, що їх небагато, деякі фунгіциди можна використовувати для успішного лікування рослин, уражених борошнистою росою.
Якщо вам не пощастило з фунгіцидами або ви віддаєте перевагу використанню домашнього засобу, ви можете скористатися кількома простими методами. Перший домашній засіб можна приготувати за допомогою бікарбонату калію, рідкого мила та води.
Змішайте одну столову ложку бікарбонату калію з половиною столової ложки рідкого мила (не прального порошку) в 4 літрах води. Налийте суміш у пляшку з пульверизатором і рясно обприскайте всі уражені ділянки рослини. Як додатковий стимул спробуйте додати трохи олії німу.
Іншим малоймовірним, але корисним рішенням для власних робіт є використання молока. Розведіть молоко у воді в пропорції один до десяти. Налийте розчин у пляшку з розпилювачем і рясно розпиліть при перших ознаках інфекції. Цю суміш також можна використовувати як профілактичний засіб лікування.
Як поширюється борошниста роса?
Борошниста роса зазвичай поширюється спорами, які переносяться вітром. Якщо ваші рослини раніше були вражені борошнистою росою, на них можуть бути сплячі спори, які можна реактивувати. Повторна активація цих сплячих спор призведе до нового зараження грибковим захворюванням. Ідеальними умовами для поширення борошнистої роси на рослинах є температура 18-21 С, сухий і теплий клімат і, як правило, висока вологість.
Як запобігти появі борошнистої роси?
Найкращий спосіб захистити свої рослини – вжити профілактичних заходів. Перший спосіб профілактики – вибір і вирощування рослин, стійких до грибкового захворювання. Ви також повинні висаджувати рослини на більш сонячних місцях, які ідеально підходять для розвитку хвороби.
Регулярно перевіряйте свої рослини та обрізайте їх, щоб уникнути перенаселеного листя, яке може не отримувати достатньої циркуляції повітря. А для найкращої профілактики борошнистої роси регулярно обробляйте свої рослини фунгіцидами, спрямованими спеціально проти борошнистої роси.
Бікарбонат калію відомий як контактний фунгіцид. Ймовірно, спори борошнистої роси швидко знищуються.
Так! Рослини можна лікувати та одужати від зараження борошнистою росою. Лікування просте і в цілому дуже ефективне.
Першими ознаками зараження борошнистою росою є блідо-жовті плями на листі або листі рослини. Слідом за цим з’являються білі борошнисті плями, які можна знайти як на верхній, так і на нижній частині листя, стебла та плодів рослини.
Борошниста роса – поширене грибкове захворювання, яке вражає кілька різних сортів рослин. Попри те, що це захворювання є болючим, існують способи запобігти його розвитку. Найкраще лікування – це завжди профілактика, тому слід уникати створення умов для розмноження борошнистої роси.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...