Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як визначити та лікувати хвороби кімнатних рослин

Як визначити та лікувати хвороби кімнатних рослин

Щоб зберегти ваші кімнатні рослини красивими та процвітаючими, вам потрібно знати, від чого вам може знадобитися захиститися. Ви побачите, що для більшості хвороб кімнатних рослин профілактика є ключовою! Існують також ефективні способи лікування деяких хвороб рослин. Дізнайтеся, як визначити та лікувати найпоширеніші хвороби, щоб ваші рослини жили довго та здорово!

1. Коренева гниль

Коренева гниль - виявлення та лікування

Як виглядає коренева гниль?

Як і у випадку з гниллю стебла та крони, коренева гниль зовні не проявляється до пізніх стадій. Він атакує безпосередньо коріння, сіючи хаос під поверхнею. Якщо ви вважаєте, що у кімнатної рослини може бути коренева гниль, обережно вийміть її з горщика та перевірте коріння. Заражені корені з часом стають м’якими, зморщеними та темними. Навпаки, здорове коріння зазвичай світлого кольору і завжди досить тверде. У міру розвитку кореневої гнилі листя в’януть, жовтіють і опадають.

Що викликає кореневу гниль?

На жаль, коренева гниль зустрічається досить часто. Це витривале грибкове захворювання, яке любить теплий вологий ґрунт у горщиках. Він також дуже заразний для інших рослин. Для того, щоб гриб процвітав, він повинен мати надмірно вологе середовище, як правило, спричинене надмірним зволоженням або поганим дренажем.

Як можна лікувати кореневу гниль?

Коли кімнатна рослина захворює кореневою гниллю, від неї практично неможливо позбутися. Якщо залишилися здорові корені, ви можете спробувати врятувати їх, видаливши решту. Вам також потрібно буде застосувати фунгіцид і використовувати новий чистий горщик (або відбілити поточний) і свіжий, незабруднений ґрунт. Є хороший шанс, що гниль залишиться і пошириться незалежно від цього, але вашій рослині може пощастило вижити. Хто знає?

Як запобігти гниттю коренів?

Коренева гниль – одна з найстрашніших хвороб, якими може заразитися рослина. Він має дуже високий рівень смертності, і рідко коли рослина відновлюється. Зважаючи на це, профілактика цієї хвороби є як ніколи важливою. 

Завжди переконайтеся, що ваші кімнатні рослини мають дренажний ґрунт і щоб їхні горщики мали дренажні отвори на дні. Також будьте обережні, щоб випадково не полити свої рослини. Насправді, як правило, набагато безпечніше помилитися на стороні недостатнього поливу, ніж надмірного поливу (хоча баланс ідеальний).

2. Борошниста роса

Борошниста роса - виявлення та лікування

Як виглядає борошниста роса?

Борошниста роса – це грибкове захворювання, яке легко визначити. Уражені рослини виглядають так, ніби їх посипали цукровою пудрою. Борошниста роса починається з круглих плям, які можуть з’явитися на будь-якій частині рослини, але зазвичай вона проявляється на верхніх частинах листя.

Що викликає борошнисту росу?

Борошниста роса любить унікальне поєднання тіні та теплих сухих умов. Це грибкове захворювання, яке може з’явитися випадково.

Як можна лікувати борошнисту росу?

Захворювання борошнистою росою краще лікувати фунгіцидами. Рекомендується обприскати будь-які уражені рослини фунгіцидом, включаючи олію німу та вапняну сірку. Якщо ви віддаєте перевагу більш натуральному варіанту, харчова сода також може допомогти. Просто змішайте приблизно 1 чайну ложку харчової соди з 1 літром води.

Як запобігти борошнистій росі?

Борошнисту росу найефективніше запобігти забезпечуючи достатню кількість сонячного світла. Також важлива циркуляція повітря, тому не дозволяйте сміттям накопичуватися навколо ваших рослин. Тільки ці дві речі допоможуть запобігти борошнистій росі!

3. Рослина Іржа

Іржа рослин - ідентифікація та лікування

Як виглядає рослинна іржа?

Рослинна іржа отримала свою назву завдяки своєму характерному зовнішньому вигляду: іржа. Він проявляється у вигляді пилових помаранчевих плям, схожих на іржу на металі. Як і іржа, вона також поширюється водою. Але на відміну від іржі, це живе грибкове захворювання. Він випустить спори, як тільки прикріпиться.

Що викликає іржу рослин?

Як і багато, якщо не всі грибкові захворювання, іржа рослин найкраще почувається у вологих умовах із поганим потоком повітря. Верхній полив сприятиме іржі рослин, як і погано дренований ґрунт.

Як вилікувати рослинну іржу?

Іржа зазвичай не є смертельною, але вплине на красу та ріст ваших кімнатних рослин. Якщо ваші рослини мають проблеми з іржею, видаліть якомога більше уражених частин, а потім нанесіть мідний спрей або порошок сірки. 

Як запобігти іржі рослин?

Уникайте намочування листя кімнатних рослин, щоб захистити їх від іржі. Крім того, переконайтеся, що ваші рослини розташовані на відстані з достатнім потоком повітря, і видаліть будь-яке мертве листя або інший детрит, який може накопичуватися навколо ваших рослин. 

4. Сажиста цвіль

Сажистая цвіль - виявлення та лікування

Як виглядає кіптява цвіль?

Кіпчаста цвіль дуже характерна, і її легко визначити. Як випливає з назви, він схожий на сажу або попіл. Утворює дрібний чорний порошок. Хоча ця хвороба не є безпосередньо шкідливою для рослин, вона перешкоджає фотосинтезу і може виявитися смертельною, якщо її не лікувати. Більшість також вважає це непривабливим і тому подвійно небажаним.

Що викликає пліснявіння рослин?

Сажіста цвіль має досить унікальну причину: шкідники . Або, точніше, грибкове захворювання утворюється на виділеннях медяної роси, які залишають шкідники. Сонечка та трипси є двома найбільшими винуватцями.

Як вилікувати чадну цвіль?

Щоб позбутися від сажистої цвілі, спочатку потрібно знищити шкідників. Ви також можете обробити наявну цвіль фунгіцидами та видалити листя, які не підлягають ремонту. Сажа, як правило, наполегливо прилипає до рослин, але можна досягти певного успіху у видаленні її за допомогою суміші 1 столової ложки побутового миючого засобу та 1 галону води. Нанесіть його, залиште на 15 хвилин, а потім добре змийте. Повторіть це кілька разів протягом наступних кількох тижнів, якщо необхідно.

Як запобігти появі кіптяви?

Найкращий спосіб запобігти появі сажистої плісняви на кімнатних рослинах — це постійно боротися з усіма шкідниками. Це має подолати ситуацію в зародку.

5. Віруси рослин

Віруси рослин - ідентифікація та лікування

Як виглядають віруси рослин?

Віруси рослин зазвичай проявляються у вигляді пожовтіння листя. Це часто проявляється у вигляді плям і смуг, а іноді у вигляді аномалій квіток і плодів. Ви також можете стежити за затримкою росту та спотворенням (деформовані плоди та листя). Однак симптоми вірусів у рослин не завжди очевидні. 

Що викликає рослинні віруси?

Переносниками, як правило, є комахи. Хлібки, трипси, білокрилки, попелиці, кліщі. Природно, рослини мають високу стійкість до вірусів. Для того, щоб вони заразилися, щось має внести в них вірус (також відомий як вектор).
Найчастіше причиною є шкідники. Вони обидва переносять віруси та ранять рослини, щоб впустити їх.

Як можна лікувати рослинні віруси?

Позбудьтеся джерела вірусу, або ж «вектора». Це означає стандартну обробку від шкідників. Заражені рослини надзвичайно важко вилікувати, тому їх краще помістити на карантин. Інфіковані рослини слід помістити в карантин або викинути, і ніколи не мульчувати або компостувати. Віруси дуже заразні, і від них надзвичайно важко позбутися. Якщо ви сповнені рішучості спробувати врятувати заражену рослину, помістіть її на карантин і обробіть шкідників іноді успішно.

Як запобігти вірусам рослин?

Оскільки рослинні віруси так важко побороти, профілактика є більш важливою, ніж будь-коли. Регулярно обприскуйте від шкідників і дезінфікуйте інструменти під час обрізання рослин. Ви також можете вибрати стійкі до вірусів сорти рослин.

6. Біла цвіль

Біла цвіль - виявлення та лікування

Як виглядає біла цвіль?

Спочатку ви можете подумати, що біла цвіль і борошниста роса схожі. Його зовнішній вигляд насправді досить чіткий, якщо придивитися ближче. Біла цвіль росте нечіткими плямами, які поширюються, тоді як порошкоподібна цвіль присипає поверхню, як борошно. Згодом цвіль може захопити всю рослину. Як правило, це не смертельно, але це погіршить здоров’я та красу ваших рослин.

Що викликає білу цвіль?

Біла цвіль любить теплі вологі умови, а також приглушене освітлення. Бур'яни також можуть переносити його.

Як можна лікувати білу цвіль?

Найкраще лікування білої плісняви – це поєднання води, харчової соди та мильного засобу. Молочний спрей може придушити його в зародку, ви також можете спробувати фунгіциди або олію Німу.

Як запобігти білій цвілі?

Щоб запобігти білій цвілі, переконайтеся, що ваші кімнатні рослини мають належний дренуючий ґрунт. Крім того, уникайте поливу верхівок рослин, оскільки волога поверхня листя є основною територією для розвитку білої цвілі. Нарешті, подбайте про те, щоб не полити надмірно!

7. Гниль крони та стебла 

Гниль крони і стебла - виявлення та лікування

Як виглядає гниль крони та стебла?

Як тільки ознаки гнилі крони та стебла стають очевидними, для ураженої рослини, ймовірно, вже пізно. Це грибкове захворювання швидко поширюється і вражає всю рослину над ґрунтом (іноді супроводжується також кореневою гниллю внизу).

Отже, як це виглядає? Рослини з кореневою гниллю поступово почнуть знебарвлюватися, стаючи червоними, бурими та чорними. Це вірна ознака того, що уражена тканина відмирає.
У міру прогресування гнилі крони і стебла листя в’януть і в’януть. Потроху вся рослина відмирає.

Що викликає гниль стебла та крони?

Особливо часто гниль крони і стебла зустрічається у трав’янистих і деревних декоративних рослин. Це вологолюбний гриб, який комфортно живе в ґрунті. Основною причиною загнивання крони і стебла є поганий дренований грунт. 

Крім того, дефіцит поживних речовин може зробити рослину більш вразливою до загнивання крони та стебла. Гниль зазвичай проникає в рослини через будь-які рани, які вони можуть мати (від обрізки, пересадки або чогось іншого).

Як можна лікувати гниль крони та стебла?

При цьому конкретному захворюванні шанси на одужання вашої рослини мізерні. Якщо ви вирішили спробувати, почніть з видалення всіх уражених частин рослини, які ви бачите. Потім обробіть фунгіцидом і пересадіть рослину в нову чисту ємність і повністю новий грунт. Інакше гниль, що залишилася в старому ґрунті та горщику, просто перенесеться!

Як цьому запобігти?

Можливо, більше, ніж будь-яка інша хвороба, профілактика гнилі крони та стебла є життєво важливою для виживання ваших рослин. як? Найважливішим кроком є забезпечення хорошого дренування ґрунту. Далі спробуйте поливати ґрунт безпосередньо, а не намочувати листя чи стебла. Нарешті, продезінфікуйте свої знаряддя (наприклад, ніж Exacto) належним чином перед обрізанням і зміцнюйте свої рослини за допомогою багатого поживними речовинами ґрунту та добрив. 

8. Сіра цвіль (Botrytis)

Сіра гниль - виявлення та лікування

Як виглядає сіра цвіль?

Сіра гниль – одне з найпростіших для виявлення захворювань рослин. Це нечітка сіра цвіль, яка з’являється на листках у вигляді маленьких білих дірочок, які поступово розростаються. Розростаючись, він пошкоджує листя, плоди, бутони та квіти, в результаті чого вони стають коричневими, а потім чорними. Коричневі діри, які з’являються, часто виглядають як мішені. У міру прогресування хвороби уражені частини рослини в’януть і відмирають. 

Що викликає сіру цвіль?

Сіра пліснява зазвичай вражає ослаблені рослини або рослини зі свіжими ранами від обрізки, пересадки або невдалого розміщення чиєїсь ноги. Погана циркуляція крові та надмірна вологість є двома іншими основними винуватцями. Отже, що ви можете з цим зробити?

Як можна лікувати сіру цвіль?

На щастя, сіра гниль не така смертельна, як деякі інші хвороби, якими можуть заразитися рослини. З більш сухими умовами та кращим кровообігом можна боротися з цим. Якщо у вас особливо сильний випадок сірої цвілі, ви можете застосувати фунгіцид або олію німу.

Як запобігти сірій цвілі?

Якщо у вас є проблеми з сірою пліснявою або якщо ви хочете запобігти цьому, уникайте поливу зверху. Це призводить до того, що листя стає вологим, що створює ідеальні умови для сірої плісняви. Натомість зрошення або ґрунтовий шланг значно краще! Або для кімнатних рослин спробуйте поливати ґрунт безпосередньо замість того, щоб намочувати листя чи стебла.
Крім того, рослини слід розташувати належним чином і запобігати накопиченню між ними сміття (мертвий детрит, такий як цей, є ідеальним середовищем для розмноження сірої плісняви).

9. Дефіцит поживних речовин

Дефіцит поживних речовин - виявлення та лікування

Як виглядає дефіцит поживних речовин?

Загальні ознаки нестачі поживних речовин - жовте листя і слабке цвітіння. Зокрема, листя з дефіцитом азоту може пожовтіти або побуріти, оскільки азот є значною частиною того, що підтримує рослини зеленими та листовими. 

З іншого боку, про нестачу калію часто свідчать жовті або фіолетові відтінки листя та слабке цвітіння. Якщо рослина демонструє повільний ріст і тьмяно-жовте листя, можливо, їй не вистачає магнію. Листя також можуть почервоніти і почати опадати. 

Що викликає дефіцит поживних речовин у рослин?

Існує багато причин дефіциту поживних речовин у рослин, головними з яких є надмірно сухий ґрунт, піщаний ґрунт і неправильний pH (наприклад, дуже кислий або лужний ґрунт). Надмірне використання добрив з високим вмістом калію також є відомою причиною (хоча належна кількість все ще необхідна).

Як можна лікувати дефіцит поживних речовин?

Короткостроково ви можете допомогти своїм рослинам швидко відновитися за допомогою добрива. Існують різні типи добрив, і вам, можливо, доведеться визначитися з тим, яке з них потрібне. Іноді потрібно кілька добрив, включаючи добрива, багаті азотом, і добрива, багаті калієм. 

Ви також можете забезпечити живлення та задоволення своїх рослин, час від часу додаючи їм здорову дозу компосту та органічних речовин.

Як запобігти дефіциту поживних речовин?

Ви можете запобігти дефіциту поживних речовин у своїх рослин, переконавшись, що їхній ґрунт має правильний тип, що вони збалансовано поливаються та що ґрунт має правильний pH. Існує велика ймовірність того, що за умови догляду ваші рослини відновляться. 

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...