Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити тутове дерево

Як виростити тутове дерево

Тутове дерево або чорна шовковиця (Morus nigra) — красиве листяне дерево, яке славиться своїми смачними літніми плодами. Це дерево також добре виглядає з весни до осені, з великим зеленим листям у формі серця, ребристою корою, що лущиться, і привабливою вузлуватою формою.

Плоди шовковиці мають виразний вишуканий смак, схожий на смак ожини, але більш інтенсивний. Однак його рідко можна придбати в комерційних цілях, оскільки він погано транспортується і не зберігається, тому зазвичай єдиний спосіб насолоджуватися шовковицею – це виростити власну. Для плодоношення потрібно лише одне дерево, оскільки шовковиця є самоплідною, несучи чоловічі та жіночі квіти на одному дереві.

Вирощуйте тутові дерева на хорошому, родючому ґрунті. Висаджуйте ранньою весною, розсаджуйте, поки молоді, і поливайте під час по

Визначення тутового дерева

Тутові дерева, як правило, формують вузлувату, скручену форму навіть у досить молодому віці. Листя серцеподібні, по краях злегка зазубрені, зі зворотного боку опушені. Квітки з’являються влітку – жіночі квітки зелені й зібрані в пучки, а чоловічі нагадують невеликі кетяги. За зовнішнім виглядом ягоди схожі на логанову або витягнуту малину, вони яскраво-червоні, коли незрілі, стають темно-червоними до майже чорних, коли дозріють і готові до вживання.

 

Де посадити шовковицю

Ділянка на сонці, захищена від вітру та росте на хорошому, глибокому ґрунті, родючому та багатому органічними речовинами, але без дренування. Уникайте низинних ділянок або закритих місць, де циркуляція повітря є поганою – шовковиця схильна до плісняви, яка в таких умовах більш імовірна.

 

Як посадити шовковицю

Полив тутового дерева в горщику

 

Викопайте посадкову яму достатньої ширини, щоб коріння могли розправитися. Переконайтеся, що верхівка кореневої кулі знаходиться на рівні ґрунту, поклавши тростину на верхню частину посадкової ями. Засипте ґрунт навколо коренів, добре ущільніть, полийте та замульчуйте поверхню ґрунту компостом або подрібненою корою, щоб покращити збереження вологи та перешкодити росту бур’янів. Підіпріть дерево за допомогою короткого кілка під кутом 45 градусів і закріпленого на стовбурі стяжкою.

 

Щоб посадити компактне шовковичне дерево в горщик, виберіть великий, важкий контейнер мінімальним розміром 20 літрів і посадіть, використовуючи ґрунтовий компост для горщиків, змішаний з чвертю об’єму грубого піску або перліту.

 

Як доглядати за шовковицею

Протягом першого повного вегетаційного періоду поливайте дерево під час посушливих періодів, ретельно поливаючи один раз на кілька днів, щоб стимулювати розвиток глибоких коренів. Тримайте землю навколо основи чистою від трави та бур’янів принаймні на один метр кола, щоб уникнути конкуренції за воду та поживні речовини.

 

Як обрізати шовковицю

Дерева шовковиці природно розвивають привабливу форму і потребують дуже невеликої обрізки, окрім видалення мертвих стебел. Дійсно, шовковицю краще обрізати якомога менше. Лише на початку зими видаляйте мертві, пошкоджені або схрещені гілки.

 

Шкідники та хвороби

Шовковиця мало страждає від шкідників і хвороб. Пліснява може з’явитися у вигляді білого нальоту на листках, і більш схильна до появи там, де повітря погано рухається.

 

Плоди шовковиці

Плоди шовковиці в миску.  Getty Images

Плоди шовковиці дуже смачні, зі смаком, який, на думку багатьох, перевершує всі інші ягоди – незвичайне та привабливе поєднання солодкого та гострого. Використовуйте ягоди шовковиці так само, як малину або ожину: просто їжте свіжими, використовуйте в тістечках або десертах, посипте пластівцями для сніданку або використовуйте для приготування варення. Плоди дозрілі та готові до збору, коли вони мають темно-червоний або майже чорний колір. Збирайте врожай, збираючи ягоди вручну, якщо вони знаходяться в межах досяжності, або з великого дерева, розстеліть простирадло під ним і обережно струсіть дерево, щоб спонукати плоди впасти. Сік плодів шовковиці легко забруднює одяг, тому під час збору врожаю рекомендується одягнути старий одяг.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...