Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити трави

Як виростити трави

Трави легко вирощувати на грядках, бордюрах, контейнерах або на підвіконнях. А з нашим повним асортиментом насіння та рослин цілком можливо отримувати врожай цілий рік, заощаджуючи гроші, які б ви витратили на дорогу продукцію в супермаркеті. 

 

Як виростити трави на вулиці

Цибуля від Thompson & Morgan

Спробуйте вирощувати трави на відкритому повітрі у спеціально відведеному трав’яному саду, на піднятій грядці, на овочевій ділянці або навіть серед квітів на ваших бордюрах – доступний набір різних кольорів листя та квітів означає, що багато трав настільки ж декоративні, як і смачні та лікувальні.

В ідеалі трави люблять сонячне, захищене місце з добре дренованим ґрунтом. Якщо у вас важкий глинистий ґрунт, додайте трохи грубого піску та органічних речовин, таких як добре перепрілий гній або компост, щоб покращити дренаж. Вам також може бути корисно вирощувати трави на грядці, щоб забезпечити чіткий дренаж.

Багато трав переносять слабокислий ґрунт, але найкращий рівень рН для вирощування трав – нейтральний або лужний. Якщо у вас дуже кислий ґрунт, додайте трохи вапна під час підготовки місця для посадки. Багато трав, як-от розмарин, шавлія, чебрець і лаванда, особливо добре ростуть у прибережних садах.

Тінистий сад? Трави, які ростуть у вологих, тінистих умовах, включають кервель, петрушку, лугову солодку, м’яту, мелісу та шніт-цибулю.

Коли садити трави на відкритому повітрі

розсада трав у лотку для закваски

Висівайте витривалі однорічні або дворічні трави, такі як петрушка, коріандр, кріп і ромашки, з березня по серпень, безпосередньо на їх кінцеві місця. Це особливо важливо для кервеля і кропу, тому що їх важко пересаджувати. Сійте з інтервалом у три-чотири тижні, щоб забезпечити постійне надходження свіжого листя.

Крім того, посійте більшість ваших трав під укриттям у лотки для насіння або модулі та висадіть їх пізніше, відповідно до інструкцій на окремих пакетах насіння. Ви можете пікірувати розсаду і дорощувати її перед загартовуванням. Висаджуйте їх лише тоді, коли мине весь ризик заморозків. Ви можете виявити, що напівстійкий базилік добре працює в приміщенні на сонячному підвіконні, якщо літо особливо вологе або холодне.

Посійте багаторічні трави, як-от шавлія, розмарин, шніт-цибулю та фенхель, навесні під укриттям у теплі, а потім посадіть їх у горщики, коли вони стануть достатньо великими, щоб їх можна було виносити. Загартуйте рослини в холодній рамі перед тим, як посадити їх на остаточне місце.

Де посадити трави на відкритому повітрі

Виділений сад трав

Вирощування трав на відкритому повітрі у спеціальному трав’яному саду полегшує збір урожаю та створює п’янкий аромат у спекотні сонячні дні. А поєднання сріблясто-сірого листя шавлії з синіми квітами огірочника або помаранчевими квітами календули (календули) створює ароматну декоративну деталь, повністю виготовлену з їстівних квітів.

Якщо у вас немає місця для спеціального трав’яного саду, вони також стануть чудовим доповненням до клумб і бордюрів. Вибирайте трави, які контрастують із вашими квітами, і такі, як чебрець і базилік, чиє листя додає додаткової глибини та текстури вашій рослині.

Для неофіційної переваги вашої садової доріжки спробуйте низькорослі трави, такі як шніт-цибуля та чебрець. Ви також можете посадити чебрець і чабер повзучий у проміжках між бруківкою – ці міцні рослини витримають легкий рух людей, випускаючи свій чудовий аромат, коли хтось на них наступає.

Високе пір’ясте листя фенхелю чудово виглядає в трав’янистому бордюрі, а його жовті квіти обов’язково привернуть до вашого саду бджіл і метеликів.

Посійте трави, які ви найчастіше використовуєте, безпосередньо в ґрунт між рядами овочів або як край грядок. Посіяні наприкінці літа такі трави, як коріандр, петрушка та кервель, продовжуватимуть рости протягом зими, якщо ви захистите їх клошем.

Як вирощувати трави в горщиках і контейнерах

Кашпо для трав від Thompson & Morgan

Вирощування трав у горщиках і контейнерах — чудовий спосіб вирощувати свіжі продукти на невеликих просторах. Вибирайте спеціальну кашпо для овочів, яку можна розташувати прямо біля задніх дверей, на внутрішньому дворику чи навіть на балконі. Крім того, вибирайте відносно глибокі горщики, особливо для великих кущових трав, таких як лаврові дерева та розмарин.

Підгодовуйте трави, вирощені в горщиках, регулярно збалансованими добривами протягом вегетаційного періоду, дотримуючись інструкцій виробника. Перегодовування може спричинити втрату листя гострого смаку, тому не будьте надто щедрими.

Переконайтеся, що ваші контейнери мають відповідні дренажні отвори та підняті на цеглинах або «ніжках», щоб запобігти накопиченню води взимку. Також варто захистити горщики в сильну ожеледицю, поставивши їх біля стіни будинку та/або загорнувши горщик у пухирчасту плівку.

Деякі трави, як-от м’ята та солодкий мокриця, можуть бути інвазивними, тому їх доцільно вирощувати в глибоких контейнерах, таких як старі відра чи пластикові горщики, щоб обмежити ріст коренів. Переконайтеся, що в контейнері є дренажні отвори, інакше зволоження вб’є рослину, і закопайте її так, щоб верхівка була прихована під тонким шаром ґрунту. Вирощуючи м’яту в контейнері, щороку піднімайте та діліть рослину, щоб зберегти здоров’я та бадьорість.

Як пересадити трави

трави в горщиках з ножицями

Якщо ваші трави, вирощені в контейнерах, починають виглядати слабкими та починають швидко висихати, це вірна ознака того, що рослина прикута до горщика й потребує нового дому. Підніміть рослину та розітріть коріння, видаливши якомога більше старого компосту, перш ніж пересаджувати свіжий компост у більший горщик.

Якщо пересадка неможлива, замініть верхній дюйм (2,5 см) ґрунту свіжим компостом і добривом із повільним вивільненням . Гарною підгодівлею є і добре перепрілий гній.

Як виростити трави в кімнатних умовах

Подарунковий набір для крейди Herb Garden - подарунок

Вирощування трав у приміщенні полегшує збір урожаю, і це чудова ідея, якщо у вас немає саду чи балкона. Це також подовжує сезон для однорічних трав, тому ви будете мати свіжі продукти цілий рік.

Для вирощування в домашніх умовах на підвіконні придатні трави: шніт-цибуля, петрушка, базилік, коріандр, майоран, кріп і м’ята. Ви можете розглядати трави на підвіконні як культуру, що зрізається і з’являється знову, регулярно збираючи врожай, щоб стимулювати новий ріст.

Щоб виростити м’яту в кімнатних умовах у горщику, посійте насіння на поверхню вологого компосту з насінням, який вільно стікає, і злегка посипте вермикулітом. Накрийте контейнер прозорим поліетиленовим пакетом або склом і поставте в світле і тепле місце, щоб насіння проросло (приблизно 18-20 °C). Після проростання зніміть кришку і вирощуйте далі.

Деякі трави, що ростуть на вулиці, можна підняти, розділити та занести в приміщення на зиму. Для цієї техніки ідеально підійдуть шніт-цибуля і м’ята. Просто підніміть рослини восени та розділіть грудки на менші частини. Посадіть розділені частини в горщики зі звичайним універсальним компостом, добре полийте та обріжте верхівку, щоб залишити приблизно 10 см для відростання.

Як заготовляти трави

крупним планом руки збирають свіжий розмарин

Збираючи трави, видаляйте листя із зовнішнього боку рослини, дозволяючи новому листю розвинутися в центрі, і не збирайте більше третини листя за раз, щоб рослина відновилася.

Трави чудово підходять для заморожування, що дозволяє насолоджуватися їх смаком цілий рік. Це особливо корисно для швидкозростаючих трав, таких як коріандр, петрушка та кріп, і може допомогти вам усунути надлишок. Або заморозьте цілі гілочки в пакетах для заморожування, або заморозьте подрібнені трави з водою у формочках для льоду.

Трави краще збирати вранці до випаровування ефірних масел. Ви можете економно збирати вічнозелені трави на відкритому повітрі, такі як розмарин, шавлія та чебрець, цілий рік, але майте на увазі, що новий ріст не з’явиться до весни.

Основні поради щодо догляду за травами

Базилік 'Sweet Green' (Серія Start-A-Gardenâ„¢)

Трави відносно невибагливі у догляді, якщо ви не вирощуєте їх у контейнерах, у цьому випадку вони потребують регулярного поливу та годування. Обрізка трав навесні стимулює появу нових здорових листків, а також найкраще знищити трави, коли квіти починають в’янути, щоб направити їхню енергію на ріст листя.

Восени краще залишити на рослині будь-яке мертве листя, щоб захистити його протягом зими, але переконайтеся, що ви очистили будь-яке сміття та опале листя з низькорослих трав, таких як чебрець і лаванда, щоб запобігти грибковим захворюванням. Немає необхідності мульчувати трави, за винятком м’яти, яка віддає перевагу вологим умовам зростання.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...