Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити салонну пальму

Як виростити салонну пальму

Салонна пальма (Chamaedorea elegans) — це компактна кімнатна пальма з привабливими світло-зеленими листями. Походить із Мексики та Гватемали, вона також відома як Neanthe bella, салонна пальма (написання в США), пальма удачі, пальма хамедорея та карликова гірська пальма. Це популярна кімнатна рослина з вікторіанських часів, де її демонстрували у вітальні, найкращій кімнаті в будинку. Його часто продають у вигляді купи з кількох молодих рослин.

 

Салонна пальма — це рослина, яка не потребує догляду, стійка до слабкого освітлення та сухого повітря. Це також хороший очищувач повітря, здатний фільтрувати та очищати застояне повітря. Він дуже повільно росте і може давати бризки крихітних жовтих квітів, а потім чорні плоди, коли вони зрілі. Салонна пальма не токсична для собак і котів.

 

Щоб отримати найкращі результати, вирощуйте кімнатну пальму в компості для кімнатних рослин у світлому місці, затіненому від сонячного світла. Протягом вегетаційного періоду регулярно поливайте і підгодовуйте щомісяця. Взимку зберігайте компост на сухому боці. Навесні пересадіть рослини в горщик.

 
 

Як виростити салонну пальму

 

Салонна пальма не потребує догляду, але трохи додаткового догляду забезпечить їй гарний вигляд. Тримайте подалі від прямих сонячних променів і поливайте тільки тоді, коли верхні кілька сантиметрів компосту висохнуть навесні влітку; скоротіть полив взимку. Навесні й влітку годувати рідким кормом раз на місяць. Кілька разів на тиждень обприскуйте рослину.

 

 

Де виростити салонну пальму

 

Салонні пальми найкраще почуваються при яскравому непрямому світлі, але витримають і невелику тінь. Уникайте прямих сонячних променів, так як вони викликають опік листя, і тримайте подалі від протягів. Салонним пальмам потрібне тепле приміщення – в ідеалі близько 18°-24°C, мінімум 10°C.

 

 

Як посадити салонну пальму

 

Посадіть свою кімнатну пальму в суміш ґрунтового й безторф’яного багатоцільового компосту в горщик із дренажними отворами. Салонні пальми найкраще почуваються, коли затишно лежать у своєму горщику, тому пересаджуйте лише тоді, коли вони прив’язані до коренів (ви побачите коріння, що виходять із дна горщика). Пересаджуйте в трохи більший горщик лише навесні. Можливо, вам доведеться робити це лише кожні три роки.


 

Догляд за салонною пальмою

 

Ретельно поливайте, коли верхні кілька сантиметрів компосту стають сухими – це може бути досить часто в теплу погоду. Переконайтеся, що компост рівномірно вологий, але не мокрий, і дайте надлишкам стекти. Взимку поливайте менше, підтримуючи ґрунт просто вологим.

 

Салонні пальми можуть переносити сухе повітря, але кінчики листя можуть побуріти. Щоб запобігти цьому, змивайте пару разів на тиждень.

 

Зріжте будь-які коричневі листя біля основи – це нормально, що вони час від часу відмирають. Навесні і влітку підгодовують 1 раз на місяць слабким рідким добривом.

 

Час від часу протирайте листя, щоб видалити пил. Швидке рішення – поставити рослину під прохолодний душ, а ще краще – поставити її на вулицю під час літньої зливи.

 

 

Як розмножити салонну пальму

 

Найкращий спосіб розмноження салонної пальми — це її ділення. Коли ви пересаджуєте рослину навесні, ви можете виявити, що стебло на краю відходить природним чином. Крім того, ви можете зрізати стебло або усунути грудку гострим ножем. Переконайтеся, що деякі корінці прикріплені. Пересадіть у свіжий горщик із компостом.

 

Якщо ваша рослина зацвіла і дала плоди, ви можете дати плодам висохнути, а потім почати посів насіння. Для проростання їм потрібна температура 27°C, тому вам знадобиться пропагатор з підігрівом.

 

 

Вирощування салонної пальми: вирішення проблеми

 

Коричневі кінчики листя часто зустрічаються на салонних пальмах. Основна причина – занадто сухе повітря. Також може бути занадто холодно або рослина була недостатньо полита. Ви можете зрізати коричневі кінчики, але не обрізайте зелені, оскільки це знову призведе до появи коричневих кінчиків.

 

Пожовтіння нижніх листків у міру старіння є нормальним явищем. Широко розповсюджене жовте листя на вашій пальмі може означати, що рослина сидить під прямим сонцем. Це також може бути наслідком недостатнього поливу.

 

Коричневі листя біля основи є нормальними – просто зріжте їх. Широко розповсюджене коричневе листя може свідчити про надмірний полив – кімнатні пальми не люблять сидіти в холодному мокрому компості.

 

Коричневі плями можуть бути викликані сонячними опіками. Перенесіть свою рослину подалі від прямих сонячних променів.

 

Тьмяне листя, яке втратило свій блиск, може означати, що атмосфера недостатньо волога. Розпилення допоможе.

 

Червоний павутинний кліщ може вражати пальми ареки. Листя та стебла рослини покриваються тонкою сіткою, а верхня поверхня листя стає плямистою. Якщо уважно придивитися в лупу, то на нижній стороні листя можна побачити кліщів і яйця. Покращує циркуляцію повітря, підвищує вологість. Крім того, використовуйте спреї, що містять жирні кислоти або рослинні олії.

 

Проблемою можуть бути борошнисті червці – зверніть увагу на комах, які виглядають як білі пухнасті краплі на нижній стороні листя. Протріть їх вологою тканиною або ватною паличкою, змоченою в інсектициді, що містить жирні кислоти або рослинні олії. Постійно перевіряйте листя, оскільки борошнистих червців важко знищити.

Ви також можете помітити щитівок – маленьких комах, що смокчуть коричневий сік, довжиною близько 6 мм. Протріть, як ватною паличкою або тканиною, змоченою інсектицидом, що містить жирні кислоти.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...