Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити ревінь

Як виростити ревінь

Що може бути краще, ніж завершити недільний обід гарячою мискою крамблу з ревеню? А як щодо смачного пирога з ревенем, літньої дурниці чи домашнього варення? Ревінь – невибагливий багаторічник, який легко вирощувати й надзвичайно живучий. 

Чи варто вирощувати ревінь з насіння?

Крупним планом ревінь коронки

Як і більшість культур, ви можете вирощувати ревінь з насіння, але набагато простіше висаджувати крони або бутони. Вони добре приживаються, що робить їх ідеальними для початківців, але навіть досвідчені садівники оцінять прискорення росту.

Крони ревеню – це вже прикореневі рослини віком не менше одного року. Вони дадуть урожай у перший сезон збору врожаю після посадки, що набагато раніше, ніж рослини ревеню, вирощені з насіння. Тим часом шматочки, що розрослися, є частиною встановленої корони. Їх можна обрізати через два роки після посадки.

Коли садити ревінь

Крупним планом стебла ревеню

Коронки та бутони ревеню краще висаджувати восени або навесні, поки ґрунт теплий і вологий.

Якщо ви вирощували ревінь у горщику, його можна висаджувати в будь-який час року, якщо ґрунт не промерз, не перезволожений і не страждає від посухи.

Де вирощувати ревінь?

Ревінь росте з землі

Попри те, що ревінь невибагливий, є кілька ключових речей, про які слід пам’ятати, вибираючи місце для посадки ревеню.

По-перше, ревінь добре росте на сонячному місці з вологим, добре дренованим ґрунтом, але він переносить і напівтінь.

Він погано реагує на занепокоєння, тому місце, яке ви виберете, має бути постійним домом – де ваші рослини можуть рости безперервно, з року в рік. Витратьте час, щоб належним чином підготувати правильне місце у вашому саду, перш ніж почати посадку.

Як ви садите ревінь?

Чоловік копає ліжко для посадки ревеню

Підготуйте землю, ретельно прополовши ділянку та вкопавши по два відра на квадратний метр добре перепрілого гною.

Зробивши це, розправте коріння та посадіть так, щоб верхівка крони була лише видна над ґрунтом.

Висаджуючи крони ревеню або шматки з бруньками, встановіть їх так, щоб верхня частина крони знаходилася на 3 см нижче рівня ґрунту. Якщо ви садите в саду на важкому, вологому ґрунті, посадіть їх трохи вище, щоб верхня частина крона розташована на рівні землі. Це допоможе запобігти гниттю крони. Рослини ревеню можуть стати досить великими, тому дозвольте між ними відстань 75 см.

Чи можна вирощувати ревінь у контейнері?

Ревінь росте в контейнері

Рослини ревеню мають велику кореневу систему, тому для росту їм потрібен пристойний простір. Але якщо ви використовуєте контейнер, який вміщує мінімум 40 літрів компосту, у вас все буде добре. Насправді швидше за все, ви отримаєте пристойний урожай.

Як змусити ревінь рости?

Грядка ревеню з форсунками

Виганяння ревеню дасть більш ранній урожай – корисний варіант, якщо ви не можете чекати до квітня, щоб отримати перший урожай. У той час як глиняні або теракотові горщики є традиційними (і спеціально розроблені для цієї мети), перевернутий смітник або велике відро підійдуть однаково добре.

У січні накрийте крону шаром соломи, а потім поставте над кроною велику місткість на ваш вибір, щоб уникнути світла. Вирощені стебла ревеню можна збирати приблизно через вісім тижнів після укриття, що може бути на місяць раніше, ніж невимушені культури.

Однак намагайтеся уникати виганяння однієї крони ревеню протягом двох років поспіль; це може послабити рослину. Наша головна порада? Вирощуйте кілька рослин ревеню одночасно і використовуйте лише одну на рік у сівозміні.

Якісь сезонні поради щодо вирощування ревеню?

вирощування ревеню в зимовий період

Рослини ревеню не вимагають особливого догляду, але вони дадуть кращий урожай, якщо приділяти їм трохи додаткового догляду та уваги відповідно до сезону.

Як ви збираєте ревінь?

Чисті стебла ревеню в дерев'яний контейнер

Протягом першого року вам потрібно утриматися від спокуси збирати стебла, щоб дати можливість рослинам ревеню правильно прижитися. Але ваше терпіння окупиться, оскільки, починаючи з другого року, ваш ревінь можна збирати з квітня по червень, коли листя повністю розпустяться, а стебла досягнуть 30 см в довжину.

Щоб зібрати врожай, витягніть кожне стебло ревеню за основу стебла та відкрутіть його від верхівки. Важливо збирати лише кілька стебел за раз (ніколи не більше половини наявних стебел), оскільки надмірне обрізання зменшить силу рослини.

Рослині ревеню потрібен час, щоб створити запаси енергії для врожаю наступного року, тому переконайтеся, що завершите збір урожаю до кінця липня. Не хвилюйтеся, якщо ви виявите, що у вас більше ревеню, ніж ви можете використовувати; ревінь дуже добре замерзає. Соління та консервування також є чудовим способом продовжити термін зберігання вашого ревеню.

Попередження: їстівними є лише стебла ревеню. Листя містять щавлеву кислоту, яка є токсичною при вживанні в їжу. Просто обріжте листя від стебел і додайте їх у компостну купу.

Є проблеми, на які варто звернути увагу?

Листя ревеню поїдають шкідники

Кронова гниль може бути проблемою при вирощуванні ревеню. Його спричиняють гриби чи бактерії (у ґрунті, чи воді), і коли воно поширюється, хвороба вбиває рослину. Найкраще діяти швидко і зрізати всі уражені ділянки рослини. Не бійтеся обрізати здорову тканину рослини – це може врятувати всю рослину.

Ви можете виявити, що слимаки, равлики та інші садові тварини харчуються вашим смачним ревенем. Прокляття садівників у всьому світі, ви, ймовірно, знайдете свій власний спосіб боротьби зі слимаками, від бар’єрів із яєчної шкаралупи до біоконтролю. Слідкуйте за своїми рослинами і швидко справляйтеся з будь-якими шкідниками.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...