Як виростити огірки
Огірки смачні – особливо, якщо ви виростили їх самі. Їх також дуже легко виростити з насіння. Ви просто повинні розуміти, що існує два основних типи рослин – тепличні та вуличні. Кожен вимагає різної обробки для отримання хорошого врожаю.
Ви можете вирощувати огірки незалежно від того, скільки у вас місця. Ось як успішно вирощувати огірки в горщиках, мішках для вирощування або безпосередньо в землі.
Які два основних типи огірків?
Існує два основних сорти огірка: тепличний і вуличний. Тепличні огірки дають довгі, гладкі плоди, дуже схожі на ті, що ви знайдете в супермаркеті. Ці рослини не потребують запилення — насправді вам слід видалити чоловічі квітки, щоб запобігти запиленню, інакше плоди будуть гіркими. Ви можете придбати повністю жіночі гібридні сорти F1, щоб це не було проблемою.
Сорти для ґрунту, між тим, називаються грядовими огірками. Вони, як правило, нижчі, повніші та мають більш грубу шкіру. Їх потрібно запилювати, оскільки вони утворюють чоловічі та жіночі квіти. Але зазвичай це не проблема, оскільки комахи, швидше за все, впораються з цим за вас!
Як виростити огірок з насіння?
Висівати насіння огірків в пропагатор потрібно в період з березня по квітень. Але ви можете почати в лютому, якщо ваша теплиця опалюється, і в травні-червні, якщо ви плануєте висівати насіння прямо на відкритому повітрі.
Посійте насіння огірків боком на глибину 1 см у горщики діаметром 7,5 см із компостом для посіву насіння. Помістіть горщики в пропагатор або закрийте їх у поліетиленовий пакет при температурі 20°C до проростання. Зазвичай це займає лише 7-10 днів.
Коли вони проростуть, ви можете перенести їх на світле підвіконня та вирощувати там, поки вони не стануть достатньо великими для пересадки. Кілька речей, про які слід пам’ятати:
- Намагайтеся підтримувати мінімальну температуру 15°C
- Тримайте компост вологим, але не мокрим
- Бережіть їх від прямих сонячних променів – розсада огірків може бути схильна до опіків
- Намагайтеся не турбувати коріння під час пересадки
Як виростити огірки в теплиці
Коли садити тепличні огірки?
Якщо ваша теплиця опалюється, висаджувати молоді рослини можна в кінці березня. Якщо ні, почекайте до кінця травня. Підтримуйте компост для горщиків вологим – тут діє правило «мало і часто».
Як садити тепличні огірки?
Посадіть дві рослини огірка в мішок для вирощування або на відстані 45 см один від одного.
Як ви доглядаєте за тепличними огірками?
Підтримуйте в теплиці тепло і вологість, регулярно обприскуючи або змочуючи доріжки. Вам може знадобитися екранувати рослини, щоб захистити їх від опіків у дуже спекотні дні, і невелика кількість рідкого добрива кожні два тижні або близько того допоможе вам.
Що потрібно робити з кінцевими типами?
Якщо ви заохотите рослини підніматися, ви отримаєте кращі врожаї. Отже, привчіть головні пагони лазити по вертикальній тростині або нитці й, коли вони досягнуть кінця своєї опори, прищипніть точку росту у верхній частині рослини. Відщипніть кінець кожного бічного пагона, коли плід починає розвиватися, залишаючи два листки після кожного плоду. Це допомагає заохотити більше бічних пагонів, які дадуть більший урожай огірків.
Що робити з чоловічими і жіночими квітами?
Завжди видаляйте чоловічі квітки з тепличних огірків – ви можете визначити, що вони чоловічі, оскільки у них просто звичайна ніжка. (Жіночі квітки огірка мають щось схоже на крихітний огірок між нижньою частиною квітки та стеблом).
Як збирати огірки
Зазвичай ви можете починати збирати врожай огірків приблизно через 12 тижнів після посіву – скільки часу огірки будуть залежати від конкретного сорту. Але найкраще збирати огірки, поки вони молоді та ніжні, до того, як на них з’являться ознаки утворення насіння, оскільки старі плоди можуть стати гіркими.
Збирати огірки краще рано вранці, коли температура прохолодна. Зріжте плоди з рослини секатором або гострим ножем.
Регулярний збір врожаю сприятиме тривалому безперервному вирощуванню. Види, які вирощуються на відкритому повітрі, можуть продовжувати плодити до вересня, тоді як типи, що вирощуються на відкритому повітрі, можуть родити до жовтня, якщо температура досить висока.
Основні поради по вирощуванню огірків
- Добре поливайте рослини огірків, щоб допомогти їм прижитися та підвищити врожайність. Ви хочете, щоб вони були вологими, а не мокрими, тому найкраще потроху і часто.
- Кожні два тижні підгодовуйте рослини огірків кормом з високим вмістом азоту.
- Рослини огірків люблять сонце, але схильні до опіків, тому краще затінити.
- Заохочуйте тепличні сорти до сходження, щоб підвищити врожайність.
- Збирайте фрукти рано вранці, поки ще прохолодно.
- Частіше збирайте врожай, щоб отримати більше плодів протягом сезону.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...