Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити квасолю

Як виростити квасолю

Для багатьох садівників літо не обходиться без смачного врожаю ніжної квасолі. Це така врожайна культура, і оскільки вони швидко проростають і ростуть, насіння квасолі є чудовим овочем для посіву з дітьми.

Де вирощувати квасолю

Раннер Бін «Firestorm» від Thompson & Morgan

Не засмучуйтеся, якщо ваша ділянка крихітна. Оскільки квасоля є альпіністом, вона є ідеальною культурою, що заощаджує простір, і росте однаково енергійно, незалежно від того, посадили ви її в землю чи у великі горщики для внутрішнього дворика. Насправді, з їх декоративним серцеподібним листям і гарним, насиченим нектаром суцвіттям, вони навіть ідеально виглядають у квітковому бордюрі.

Вирощуйте квасолю на сонячному або напівзатіненому місці, захищеному від сильних вітрів. Хоча вони щасливі на будь-якому родючому, добре дренованому ґрунті, варто заздалегідь підготувати місце для квасолі, вкопавши в ґрунт трохи компосту або добре перепрілого гною навесні та залишивши його постояти. протягом кількох тижнів. Якщо ви удобрюєте землю безпосередньо перед посадкою, ви сприятимете зростанню великої кількості листя за рахунок квасолі.

Як сіяти в кімнатних умовах

Посадка насіння квасолі в модульні лотки

Якщо ви віддаєте перевагу вирощуванню квасолі вдома, посійте насіння у квітні. Просто наповніть невеликий горщик насіннєвим компостом і зробіть яму глибиною приблизно 5 см. Опустіть туди насіння квасолі, перш ніж засипати яму компостом і полити. Насіння проростає приблизно за тиждень і росте напрочуд швидко. 

Вам потрібно буде загартувати свої рослини протягом 7-10 днів, перш ніж пересадити їх на вулицю. Перед посадкою перевірте, чи рослини квасолі повністю вкоренилися в горщиках, і уважно стежте за погодою, щоб переконатися, що ризик заморозків минув. У більшості регіонів Великобританії це відбудеться приблизно з кінця травня.

Як висаджувати квасолю на відкритому повітрі

Runner Bean 'Hestia' (Dwarf) від Thompson & Morgan

Сійте квасолю прямо в землю з травня по липень. Сійте їх на глибину 5 см з інтервалом 30 см у рядки на відстані 45 см один від одного. Якщо місця обмежено, спробуйте вирощувати квасолю в контейнерах або на вігвамі, зробленому з тростини; це також робить ваші бордюри для квітів привабливими. 

Гарною ідеєю буде посіяти кілька додаткових насіння в кінці кожного ряду, щоб у вас були запасні рослини, щоб заповнити будь-які прогалини, де насіння не проростає. Якщо ці рослини не потрібні, їх завжди можна подарувати друзям.

Як підтримувати бігуни

Раннер Бін «Леді Ді» від Thompson & Morgan

Найбільш часто використовуваною опорою для бобів є А-подібна рама, яка охоплює два сусідніх ряди бобів. Вставте високу садову тростину поруч із кожним саджанцем і за допомогою садового шпагату прив’яжіть верхівку кожної тростини до протилежної, щоб створити тунель. Опорна тростина, закріплена вздовж верхньої частини каркаса, допомагає утримувати конструкцію жорсткою. Боби природним чином обвиватимуть стебла навколо тростини, коли вони ростуть.

При вирощуванні погонної квасолі в контейнерах краще використовувати вігвамний каркас. Це просто три або чотири садові тростини, вставлені в ґрунт навколо краю горщика та зв’язані разом у верхній частині. Якщо ви вирощуєте квасолю біля стін і парканів, спробуйте використати шматок пластикової сітки для садівництва, яка створить ідеальну опору для рослин.

Як годувати й доглядати за квасолею

Раннер Бін «Червоний імператор» від Thompson & Morgan

Протягом вегетаційного періоду вам потрібно буде регулярно поливати боби, особливо коли на них починають розвиватися квіти. Нестача вологи є однією з головних причин того, чому квіти квасолі не зав’язуються. Рідка підгодівля, яку вносять кожні 14 днів, також допоможе збільшити ваш урожай.

Відщипніть кінчики рослин, що ростуть, коли стебла досягнуть верхівки тростини. Це спрямовує їх енергію на виробництво бобів, а не на ріст у висоту.

Коли збирати врожай квасолі

Бобові боби зазвичай готові до збирання в липні, коли стручки досягають приблизно 20 см. Не залишайте боби на рослині занадто довго, інакше вони стануть жилавими. В ідеалі ви повинні збирати боби щодня або два, щоб забезпечте оптимальну м’якість і пам’ятайте, чим більше ви збираєте, тим більше стручків утворять ваші рослини.Не хвилюйтеся, якщо в кінцевому підсумку ви отримаєте перенасичення квасолею, просто заморозьте її, щоб насолодитися пізніше в році. 

Чому мої боби не встановлюють стручки?

Використання компакт-дисків як саморобних відлякувачів птахів для захисту посівів

Бобові боби особливо добре ростуть, і серйозні проблеми виникають рідко. Тим не менш, садівники іноді виявляють, що їхні рослини не зав’язують стручки, особливо на початку сезону. Ось деякі з найпоширеніших причин, чому це може статися:

  1. У критичний період поливу (коли з’являються квітки та стручки) температура дуже висока, а коріння не вистачає вологи. Полегшити цю проблему допомагає регулярний полив і мульчування органікою.
  2. Коли нічні температури особливо високі, це може негативно вплинути на виробництво пилку, спричиняючи зменшення кількості стручків, які зав’язуються. З охолодженням ця проблема зазвичай вирішується сама собою.
  3. Кислі ґрунти та дуже бідні ґрунти також можуть зменшити врожайність, тому варто приділити час належній підготовці ґрунту перед посадкою квасолі.
  4. У дуже холодне та вологе літо іноді не вистачає комах-запилювачів. Зазвичай це покращується зі зміною погодних умов.
  5. Птахи іноді можуть клювати квіти й пошкоджувати їх. Якщо це проблема, спробуйте повісити серед ваших тростин відлякувачі птахів, зроблені з фольги або старих компакт-дисків.
  6. Продовжуйте збирати боби, навіть якщо у вас їх забагато, і ваша морозильна камера їх повна! Нерегулярний збір уповільнює утворення нових стручків.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...