Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити каріоптеріс

Як виростити каріоптеріс

Каріоптеріс — невибагливий у догляді невеликий листопадний кущ із барвистим цвітінням наприкінці літа та восени. Існує кілька сортів із забарвленням квіток від білого та рожевого до всіх відтінків блакитного. Горби пушистого ароматного листя варіюються від середньо-зеленого до сріблястого до строкатого, зі сріблястою нижньою стороною. Маленькі квітки зібрані в мутовки вздовж стебла і мають пухнастий вигляд завдяки довгим пилякам. Процвітаючий на сонці та стійкий до посухи, це привабливий чагарник для котеджу, гравію чи саду дикої природи.

 

Вирощуйте каріоптеріс у добре дренованому ґрунті на сонці до півтіні (ви отримаєте більше квітів на сонці). Обрізайте навесні, щоб заохочувати сильний новий ріст, який дасть квіти пізніше того ж року.

 

Де виростити каріоптеріс

Plantin caryopteris в облямівці

Вирощуйте каріоптеріс у добре дренованому ґрунті на сонці в трав’янистій або змішаній облямівці. Залежно від сорту, він виростає від 50 см до 1,2 м у висоту і на такій же відстані в поперечнику, тому розташовуйте його посередині або на краю бордюру. Якщо ваш ґрунт вологий або перезволожений, вирощуйте каріоптеріс у горщику, знову поставивши його на сонце та, можливо, біля доріжки чи місця для відпочинку, щоб, проходячи повз, ви могли насолоджуватися ароматом його ароматного листя. Подовжте період цвітіння, поєднавши його з середземноморськими літньоквітучими рослинами, такими як лаванда та цистус, або з іншими пізньоцвітими багаторічними рослинами, такими як шавлія, астра, рудбекія та крокосмія.

 
 

Як посадити каріоптеріс

Видалення коренів каріоптерису

Каріоптеріс листопадний, тому ідеально висаджувати його навесні, коли ґрунт прогрівається і тільки починає рости. Добре полийте, поки він ще в горщику. Викопайте яму, трохи більшу за кореневу грудку, і посадіть її на таку саму глибину, як у горщику, заповнивши й укріпивши ґрунт навколо неї. Ретельно полийте, щоб ґрунт навколо рослини осів, і поливайте регулярно протягом кількох тижнів після посадки. Якщо ви висаджуєте рослину пізніше в сезон, вам може знадобитися час від часу поливати, якщо листя починає опадати під час тривалих посушливих періодів.

 

Каріоптеріс витривалий, особливо якщо його посадити в добре дренований ґрунт, але в регіонах з дуже суворими зимами, де температура опускається нижче -15°C, його слід висаджувати в укритті стіни, і він потребує захисту, якщо він вирощені в контейнері.

 
 

Як доглядати за каріоптерисом

Каріоптеріс потребує дуже мало догляду. Після того, як рослина виросло, її не потрібно поливати або підгодовувати, якщо тільки вона не знаходиться в контейнері, і в цьому випадку її слід поливати навесні та влітку, коли верхні 5 см компосту висохнуть. Каріоптеріс не вічнозелений і пізньої осені скидає листя. Залиште їх там, де вони впадуть, і вони будуть затягнуті під землю ґрунтовими організмами, такими як жуки, багатоніжки та дощові черв’яки, де вони покращуватимуть ґрунт.

 

Як обрізати каріоптеріс

Обрізка каріоптериса

Обрізайте каріоптеріс навесні. Коли він зацвіте на стеблах поточного року, навесні сильно обріжте його, щоб стимулювати новий ріст. Зачекайте, доки з’являться перші ознаки появи листя, а потім обріжте до пар міцних бруньок на дерев’янистому каркасі. Зрізання всіх старих стебел на однакову висоту дасть збалансований, горбистий кущ із великою кількістю квітів.

 

Як розмножити каріоптеріс

Розмножують каріоптеріс зеленими або хвойними живцями влітку. Візьміть 15-сантиметрові живці від нових приростів, які ще не здерев’яніли. Видаліть усі листя, крім самих верхніх, вставте в горщик із живцями, накрийте поліетиленовим пакетом або прозорим горщиком і помістіть у світле місце, захищене від прямих сонячних променів. Нові листочки свідчать про те, що живці вкоренилися, і їх можна пересаджувати в окремі горщики, поки вони не стануть достатньо великими для висадки. Нові рослини будуть точно такими ж, як і материнська.

 

Каріоптеріс також можна вирощувати з насіння, зібраного пізньої осені, коли насіннєві головки коричневі та сухі. Маленькі горішки відразу висівайте на поверхню вологого компосту з насіння, залиште на зиму в холодній рамі, а навесні вони повинні прорости. Якщо ви живете в регіоні з дуже м’якою зимою, «стратифікуйте» своє насіння, змішавши його з невеликою кількістю піску в закритій ємності та поклавши в холодильник на шість тижнів. Це імітує зимові умови, через які насіння перебуває в стані спокою. Після того, як насіння витягли з холоду та посіяли, зміна температури стимулює проростання. Отримана розсада може відрізнятися від материнської рослини кольором квіток і листя.

 

Шкідники та хвороби

Каріоптериси не уражаються шкідниками і хворобами, якщо тільки не вирощуються на перезволоженому грунті.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...