На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!
Камелії — популярні вічнозелені кущі, які чудово цвітуть з кінця зими до ранньої весни, коли ще мало цвіте. Є тисячі сортів на вибір, з білими, рожевими або червоними квітами, які можуть бути одиночними або махровими. Їх блискуче вічнозелене листя чудово виглядає цілий рік.
Камелії є кислотолюбивими рослинами, а це означає, що вони повинні рости в кислому ґрунті, в ідеалі з pH приблизно від 6 до 6,5. Якщо ви не впевнені, кислий у вас ґрунт чи ні, ви можете провести тест на ґрунт. Крім того, просто подивіться на сусідні сади та подивіться, які рослини ростуть. Якщо рододендронів, азалій і камелій багато, у вас майже напевно буде кислий ґрунт. Якщо вони не ростуть, то, швидше за все, у вас лужний ґрунт і ви не зможете виростити камелії в землі. Однак деякі сорти камелії можна вирощувати в горщиках з омановим компостом.
Де вирощувати камелії
Камелії найкраще почуваються в плямистій тіні або в повній тіні. Найкраще місце, яке отримує ранкову тінь, оскільки ранкове пряме сонце може занадто швидко висушити квіткові бруньки, що розвиваються. Виберіть захищене місце, оскільки відкрите місце з вітром може призвести до пошкодження листя та квітів.
Як садити камелії
Якщо ви вирощуєте в землі, висаджуйте камелії восени, коли ґрунт ще теплий і коріння мають достатньо часу, щоб прижитися до зими. Якщо ви вирощуєте в горщиках, ви можете садити з весни до осені, тільки майте на увазі, що вам потрібно буде регулярно поливати горщик влітку.
Як виростити камелію в горщику
Камелії добре ростуть у горщиках, і це хороший варіант, якщо у вашому саду немає кислого ґрунту. Використовуйте ґрунтову компостну суміш без торфу та горщик шириною не менше 30 см.
Перш ніж почати, ретельно полийте камелію (в ідеалі дощовою водою) в оригінальному горщику. Переконайтеся, що коріння повністю насичене, і дайте йому стекти. Перемістіть запланований горщик у кінцеве положення, перш ніж посадити його, оскільки він може стати важким.
Переконайтеся, що в основі вашого горщика є багато отворів і додайте глиняну плиту, щоб покращити дренаж. Заповніть свій горщик приблизно на дві третини компостом з оману, залишаючи достатньо місця для вашої рослини.
Зробіть у компості поглиблення, достатньо велике для кореневої коми вашої камелії, і помістіть його в горщик.
Розташуйте рослину по центру горщика так, щоб верхівка кореневої коми була приблизно на 5 см нижче краю. Навколо коренів заповніть компостом і притисніть пальцями. Добре полийте і дайте стекти.
Камелії — рослини, що ростуть повільно, тому їх не потрібно часто пересаджувати, але найкраще робити це до того, як рослина помітно прив’яжеться до горщика. Пересадити навесні у свіжий компост.
Як доглядати за камеліями
Ви можете розпускати квіти камелії, коли вони починають буріти, щоб рослина не виглядала непривабливо. Однак для просування нових квітів не обов’язково робити кроки.
По можливості поливайте камелії дощовою водою. Це особливо важливо в регіонах із жорсткою водою з високим вмістом кальцію у водопровідній воді, що може вплинути на кислотність ґрунту. Якщо у вас немає вибору, використовуйте водопровідну воду – важливо добре поливати камелії влітку, з липня по вересень, оскільки саме в цей час формуються квіткові бруньки наступного року.
Якщо ви вирощуєте камелії в правильних умовах, їх не потрібно підгодовувати, якщо вони не демонструють ознак поганого здоров’я. Рослини швидко оживають після підживлення. Не підгодовуйте надто багато влітку – це може спричинити опадання бруньок. Якісна мульча з кори навесні дасть рослині стимул і покращить ґрунт.
Камелії не потребують обрізки для сприяння цвітінню. Однак деякі сорти можуть вирости до 5 м у висоту, якщо їх не обрізати. Тому, якщо ваш простір обмежений, обріжте рослини на висоту та форму якомога швидше після цвітіння.
Хоча камелії спочатку вважалися ніжними рослинами та традиційно вирощувалися в оранжереях, насправді вони досить витривалі. Однак мороз і сніг можуть пошкодити бутони та квіти, тому краще вкривати рослини ваткою відповідно до прогнозу погоди, або, якщо ваша камелія в горщику, перенести її в теплицю.
Як розмножити камелії
Розмножувати камелії можна напівстиглими живцями, листяними живцями, відводками та щепленням. Хоча вони іноді дають насіння, їх важко проростити, їм потрібні роки, щоб дозріти, і вони не розмножуються.
Шкідники та хвороби
Коричневі квіткові бруньки можуть бути спричинені морозом або снігом, особливо якщо після нього йде ранкове сонце. Якщо прогнозується похолодання або ви живете в холодній частині країни, ви можете накрити рослину шерстю. Якщо ваша рослина виходить на схід, ви можете подумати про те, щоб перемістити її в частину саду, яка не освітлюється ранковим сонцем.
Якщо квіти не розкриваються, це також може бути наслідком пошкодження морозом. Пряме ранкове сонце також може занадто швидко висушити квіткові бруньки, що розвиваються, висушивши зовнішні пелюстки та не дозволивши квітам розкритися.
Коричневі плями на пелюстках викликані опіком квітки камелії, Coborinia camelliae. Незважаючи на те, що наслідки подібні до пошкодження від заморозків, від фітофторозу уражається вся квітка з плямами на пелюстках, і вони рано опадають. Немає хімічного розчину, тому видаліть будь-яке уражене цвітіння якнайшвидше та приберіть мертве листя та сміття з основи рослини. Уберіть або спаліть їх, щоб запобігти подальшому забрудненню – не додавайте їх до компостної купи.
Пожовтіння листя викликано хлорозом, викликаним вапном. Це пов’язано з високою лужністю ґрунту та означає, що рослина не отримує достатньо заліза. Якщо ваша камелія знаходиться в горщику, пересадіть її у свіжий компост з оману і підгодуйте рослину кормом з оману. Якщо воно знаходиться в землі, додайте шар листової плісняви, компостованої папоротника або компостованої хвої сосни та обробіть продуктом, який містить хелатне або секвестроване залізо.
Сажистая цвіль на поверхні листя викликається щитівками, які прилипають до нижньої сторони листя, як лімпи. Використовуйте м’який мильний розчин, розроблений спеціально для рослин, щоб видалити комах і цвіль.
Поради щодо купівлі камелії
Купуючи камелію у квітах, ви зможете вибрати саме той колір, який вам потрібен
Перед покупкою переконайтеся, що у вас правильні умови ґрунту – якщо ви не впевнені, проведіть перевірку рН ґрунту
Перед покупкою завжди перевіряйте рослину на ознаки пошкодження або захворювання
Поділитися в соціальних мережах:
Останні публікації
31.05.2023
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.