Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити калатею

Як виростити калатею

Калатеї — красиві кімнатні рослини, які вирощують заради їхнього приголомшливого листя. Верхні сторони листя виглядають так, ніби вони намальовані красивими мазками – вони часто мають складний візерунок у багатьох відтінках зеленого. Нижня сторона листя часто бордово-червона.

 

Це вражаюче листя принесло калатеям кілька прізвиськ, у тому числі рослина павич, рослина соборного вікна, рослина зебра та рослина гримуча змія. Калатеї також іноді називають молитовною рослиною, оскільки вони тісно пов’язані з рослиною маранта, також відомою як молитовна рослина. Однак, на відміну від марант, вони не закривають листя на ніч. Нещодавно багато сортів калатеї були переведені в рід Goeppertia, тому тепер ви можете знайти їх у продажу під цією назвою.

 

Калатеї родом із підстилки тропічних дощових лісів, що дає багато підказок щодо догляду за ними – вони добре справляються з низьким рівнем освітлення, але потребують достатньої вологості, щоб процвітати. Ви можете помітити, як ваша калатея ворушить листям протягом дня, коли вона орієнтується на світло – те, до чого вона еволюціонувала в рідному середовищі.

 
 

Як виростити калатею

 

Калатеї потребують спеціального догляду, щоб процвітати. Їм потрібне постійно тепле місце та яскраве, але непряме світло – тримайте їх подалі від прямих сонячних променів. Підтримуйте ґрунт у вологому стані з весни до осені та забезпечте деяку вологість, збризкуючи листя щодня або викладаючи його на піддон із вологою галькою. Поливати калатеї потрібно фільтрованою або дистильованою водою, або дощовою, а не водопровідною.

 

 

Де вирощувати калатею

 
Калатея

Калатеї найкраще почуваються при яскравому непрямому світлі, але вони терплять невелику тінь. Уникайте прямих сонячних променів, так як вони викликають опік листя, і тримайте подалі від протягів. Забезпечте мінімальну температуру 15°C і уникайте приміщень з регулярними коливаннями температури. Для калатей ідеально підходять ванні кімнати, так як вони люблять вологу атмосферу.

 

Як посадити калатею

 

Посадіть свою калатею в компост, який є сумішшю ґрунтового компосту та перліту у співвідношенні 2:1. Пересаджуйте навесні кожні пару років у горщик трохи більшого розміру.

 

 


Догляд за калатеей

 

Підтримуйте ґрунт рівномірно вологим (але не мокрим) увесь час з весни до осені – оптимальним є невеликий, але частий полив. Використовуйте дистильовану воду, фільтровану або дощову воду, оскільки калатеї чутливі до хімічних речовин у водопровідній воді. Переконайтеся, що зайва вода витекла. Взимку поливайте менше, підтримуючи ґрунт просто вологим.

 

Як розмножити калатею

 

Найкращий спосіб розмножити калатею – поділом. Коли ви пересаджуєте рослину навесні, обережно розтягніть пальцями кореневу комку – ви побачите, що грудка збоку відійде природним шляхом. Перевірте, чи кожна грудка має частину кореневої системи. Пересадіть обидві рослини у свіжий компост у горщиках розміром трохи більше нової кореневої кульки. Якщо грудка не зникає природним шляхом, ви можете розрізати корінь чистим гострим ножем.

 

Вирощування калатеї: вирішення проблеми

 

Листя, які скручуються всередину, є ознакою недостатнього поливу. Ваша рослина повинна швидко відновитися після того, як ви її полили. Після цього переконайтеся, що зайва вода витекла.

 

Пожовтіння або в’янення листя також може бути викликано надмірним зволоженням. Калатеї страждають від мокрого компосту, тому що це викликає гниття коренів (ви можете помітити, що підстава рослини почорніло). Дайте компосту висохнути перед повторним поливом і завжди дайте стекти зайвій воді.

 

Коричневі плями можуть бути викликані сонячними опіками. Перенесіть свою рослину подалі від прямих сонячних променів.

 

Зів’яле листя означає, що рослина отримує занадто багато світла – перенесіть його в більш затінене місце.

 

Маленькі коричневі плями на листках, оточені жовтим ореолом, можуть бути плямистістю листя. Це може бути проблемою, якщо вода бризнула на листя. Видаліть усі уражені листя, щоб зупинити поширення проблеми. Уникайте використання водопровідної води.

 

Коричневі краї на листках або коричневі кінчики можуть бути спричинені сухим повітрям, тому підвищуйте вологість навколо рослини, або туманом, або стоячи на підносі з вологою галькою. Можливо, ви також перегодували свою рослину або поливали її жорсткою водою.

 

Червоний павутинний кліщ може вражати калатеи. Листя та стебла рослини покриваються тонкою сіткою, а верхня поверхня листя стає плямистою. Якщо уважно придивитися в лупу, то на нижній стороні листя можна побачити кліщів і яйця. Покращує циркуляцію повітря, підвищує вологість. Крім того, використовуйте спреї, що містять жирні кислоти або рослинні олії.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...