Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити калатею

Як виростити калатею

Калатеї — красиві кімнатні рослини, які вирощують заради їхнього приголомшливого листя. Верхні сторони листя виглядають так, ніби вони намальовані красивими мазками – вони часто мають складний візерунок у багатьох відтінках зеленого. Нижня сторона листя часто бордово-червона.

 

Це вражаюче листя принесло калатеям кілька прізвиськ, у тому числі рослина павич, рослина соборного вікна, рослина зебра та рослина гримуча змія. Калатеї також іноді називають молитовною рослиною, оскільки вони тісно пов’язані з рослиною маранта, також відомою як молитовна рослина. Однак, на відміну від марант, вони не закривають листя на ніч. Нещодавно багато сортів калатеї були переведені в рід Goeppertia , тому тепер ви можете знайти їх у продажу під цією назвою.

Калатеї родом із підстилки тропічних дощових лісів, що дає багато підказок щодо догляду за ними – вони добре справляються з низьким рівнем освітлення, але їм потрібна велика вологість, щоб процвітати. Ви можете помітити, як ваша калатея рухає листям протягом дня, коли вона орієнтується на світло – те, до чого вона еволюціонувала у своєму рідному середовищі.

 
 

Як виростити калатею

Калатеї потребують спеціального догляду, щоб процвітати. Їм потрібне постійно тепле місце та яскраве, але непряме світло – тримайте їх трохи далі від прямих сонячних променів. Підтримуйте ґрунт у вологому стані з весни до осені та забезпечте деяку вологість, збризкуючи листя щодня або викладаючи його на піддон із вологою галькою. Поливати калатеї потрібно фільтрованою або дистильованою водою, або дощовою, а не водопровідною.


 

Де вирощувати калатею

Як виростити калатею - калатея при яскравому, але непрямому світлі

Калатеї найкраще почуваються при яскравому непрямому світлі, але вони терплять невелику тінь. Уникайте прямих сонячних променів, бо вони викликають опік листя, і тримайте трохи далі від протягів. Забезпечте мінімальну температуру 15°C і уникайте приміщень з регулярними коливаннями температури. Для калатей ідеально підходять ванні кімнати, через те, що вони люблять вологу атмосферу.


Як посадити калатею

Як виростити калатею - посадка калатеї в контейнер з іншими тіньолюбними кімнатними рослинами

Посадіть свою калатею в компост, який є сумішшю грунтового компосту та перліту у співвідношенні 2:1. Пересаджуйте навесні кожні пару років у горщик трохи більшого розміру.


Догляд за калатеєю

Підтримуйте ґрунт рівномірно вологим (але не мокрим) увесь час з весни до осені – оптимальним є невеликий, але частий полив. Використовуйте дистильовану воду, фільтровану або дощову воду, оскільки калатеї чутливі до хімічних речовин у водопровідній воді. Переконайтеся, що зайва вода витекла. Взимку поливайте менше, підтримуючи ґрунт просто вологим.

 

Як розмножити калатею

Найкращий спосіб розмножити калатею – поділом. Коли ви пересаджуєте рослину навесні, обережно розтягніть пальцями кореневу комку – ви побачите, що грудка збоку відійде природним шляхом. Перевірте, чи кожна грудка має частину кореневої системи. Пересадіть обидві рослини у свіжий компост у горщиках розміром трохи більше нової кореневої кульки. Якщо грудка не зникає природним шляхом, ви можете розрізати корінь чистим гострим ножем.


Вирощування калатеї: розв'язання проблеми

Як виростити калатею – коричневі краї на листі

Листя, які скручуються всередину, є ознакою недостатнього поливу. Ваша рослина повинна швидко відновитися після того, як ви її полили. Після цього переконайтеся, що зайва вода витекла.

Пожовтіння або в’янення листя також може бути викликано надмірним зволоженням. Калатеї страждають від мокрого компосту, тому що це викликає гниття коренів (ви можете помітити, що підстава рослини почорніло). Дайте компосту висохнути перед повторним поливом і завжди дайте стекти зайвій воді.

Коричневі плями можуть бути викликані сонячними опіками. Перенесіть свою рослину трохи далі від прямих сонячних променів.

Зів’яле листя означає, що рослина отримує занадто багато світла – перенесіть його в більш затінене місце.

Маленькі коричневі плями на листках, оточені жовтим ореолом, можуть бути плямистістю листя. Це може бути проблемою, якщо вода бризнула на листя. Видаліть усі уражене листя, щоб зупинити поширення проблеми. Уникайте використання водопровідної води.

 

Коричневі краї на листках або коричневі кінчики можуть бути спричинені сухим повітрям, тому підвищуйте вологість навколо рослини, або туманом, або стоячи на підносі з вологою галькою. Можливо, ви також перегодували свою рослину або поливали її жорсткою водою.

Червоний павутинний кліщ може вражати калатеи. Листя та стебла рослини покриваються тонкою сіткою, а верхня поверхня листя стає плямистою. Якщо уважно придивитися в лупу, то на нижній стороні листя можна побачити кліщів і яйця. Покращує циркуляцію повітря, підвищує вологість. Крім того, використовуйте спреї, що містять жирні кислоти або рослинні олії.

 

Поради щодо купівлі калатеї

Ось наш довідник щодо купівлі правильної калатеї для вашого дому, зокрема, де купити калатею: 
  • Калатеї можна придбати в садових центрах і розплідниках, а також у спеціалізованих розплідниках домашніх рослин. Майте на увазі, що у вас буде більше вибору, якщо ви купите калатею в спеціалізованому розпліднику
  • Переконайтеся, що у вас є правильні умови для вирощування калатей – пам’ятайте, що вони найкраще почуваються у вологому середовищі при яскравому, але непрямому сонячному світлі.
  • Перевірте свою калатею перед покупкою/коли вона прибуде. Слідкуйте за тим, щоб листя було здоровим і пухким, і на ньому немає слідів шкідників

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...