Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити кабачки

Як виростити кабачки

Існує кілька видів кабачків, рослини можуть бути компактними й кущистими, витягнутими або плетистими, а плоди можуть бути зеленими, смугастими або жовтими. Свіжі, молоді плоди без кісточок мають тверду консистенцію та гарний смак порівняно з водянистими кісточками та кісточками. Квітки кабачка також є делікатесом, їх можна фарширувати, смажити або обробити темпурою. Жовті кабачки користуються популярністю серед кухарів і гурманів, оскільки вони містять менше води, що робить їх більш придатними для широкого використання на кухні.

 

Коли вирощувати кабачки

Рослини кабачка ніжні до морозу. Таким чином, їх слід розглядати як сезонну літню культуру. Посів слід розрахувати так, щоб рослини були готові вийти на вулицю після останніх весняних заморозків. Сійте занадто пізно, і ви ризикуєте не отримати врожай до перших осінніх заморозків. Для найкращих результатів у землі або в горщиках вибирайте відкрите сонячне місце.

 
 

Як сіяти кабачки

В приміщенні:

Насіння кабачків відносно великі та плоскі, тому з ними легко працювати. Для найбільш ранніх посівів насіння слід висівати у квітні під скло, але більшість виробників прагнуть висівати в теплицю або на підвіконня в травні. Посійте насіння кабачків на глибину 1 см у горщики діаметром 7,5 см, заповнені насіннєвим або багатоцільовим компостом із вільним дренуванням.

Покладіть насіння на край: якщо покласти його рівно, вода може осісти на насіння і спричинити його гниття, перш ніж проросте. Помістіть горщики в пропагатор або закрийте горщики в прозорий поліетиленовий пакет і зберігайте при 20-25C до моменту проростання, що зазвичай займає 7-10 днів. Не виключайте освітлення, оскільки це сприяє проростанню. Як тільки з’явиться ріст, зніміть кришки пропагаторів і пакети.

Зовні:

Для більш пізніх культур або якщо висів у закритому ґрунті неможливий, висівайте насіння безпосередньо в першій половині червня в підготовлений ґрунт, де рослини будуть рости. Проростання на вулиці може бути більш нестабільним, тому найкраще висаджувати по три насінини на станцію та проріджувати до найсильнішої розсади, коли вони починаються.

 

Де сіяти кабачки

Рослини кабачка можна вирощувати традиційними рядами на овочевій ділянці, відстань 90 см одна від одної, або розставити навколо ділянки, щоб заповнити прогалини. Вони найкраще розвиваються на вільних дренованих ґрунтах. Додайте багато органічної речовини, наприклад добре перепрілого гною або домашнього компосту, при підготовці місця посадки.

  

Як доглядати за кабачками

Висаджуйте рано посіяні рослини під шатуни або рами пізньою весною, або дочекайтеся закінчення останніх сильних заморозків і посадіть без захисту. Акліматизуйте рослини до зовнішніх умов протягом 10-14 днів перед висадкою (виставляйте на вулицю вдень і повертайте під укриття щовечора). Добре поливайте рослини, щоб запобігти висиханню ґрунту або контейнерного компосту. Квітки кабачка запилюються комахами. У холодну пору року, коли може не вистачати природних запилювачів або якщо плоди просто не розвиваються, посадку можна покращити ручним запиленням. Виберіть чоловічу квітку (за квіткою без незрілих плодів), відірвіть пелюстки та вставте тичинку в кожну жіночу квітку, щоб перенести пилок.

 

Коли збирати кабачки

Рослини, посіяні на початку квітня, можуть бути готові до збирання вже в червні, залежно від погоди та умов вирощування, але кінець липня та серпень забезпечують найкращі можливості для збору. Прагніть збирати врожай кілька разів на тиждень протягом сезону, щоб плоди, що розвиваються, не виростали занадто великими. Плоди кабачка найкращі, коли вони сягають приблизно 10 см. Якщо залишити рости довше, вони втратять текстуру та смак, а потенціал плодоношення значно зменшиться. Збираючи кабачки, одягайте довгі рукави, оскільки стебла деяких сортів мають гострі волоски. які можуть викликати роздратування під час роботи з рослинами Використовуйте гостре чисте лезо, щоб зрізати плоди з рослин.

 

Поширені проблеми з кабачками

Борошниста роса: поширена проблема, яка вражає більшість рослин кабачків до кінця сезону, проявляється у вигляді білого борошнистого нальоту на листі. Це викликано сухим ґрунтом і вологістю навколо рослин. Тримайте рослини кабачків на належній відстані, щоб збільшити потік повітря навколо них. борошниста роса кабачків. Поливайте рівномірно, щоб запобігти висиханню ґрунту, і уникайте намокання листя. Додайте шар мульчі на ґрунт навколо рослин, щоб зберегти вологу.

Слимаки та равлики: вони можуть бути проблемою для молодих рослин. Щоб тримати їх під контролем, використовуйте мідні смуги/стрічку або гранули від слимаків на вибір. Коли рослини дорослішають, слимаки та равлики стають менш проблемними, але вони можуть атакувати плоди.

Вірус огіркової мозаїки: ріст виглядає загальмованим та/або деформованим, листя набувають жовтого мозаїчного візерунка. Цвітіння значно зменшується, а плоди, які вже ростуть, залишаються дрібними й стають темно-зеленими з жовтими плямами. Хімічного контролю немає. Заражені рослини необхідно видалити та знищити. Вірус передається комахами, які смокчуть сік, тому уникайте їх потрапляння на рослини. Не торкайтеся здорових рослин після того, як мали справу з зараженими зразками. 

Попелиця та білокрилка: вони можуть переносити віруси між рослинами та/або виділяти липку медяну росу на листя, що може призвести до розвитку сажистої цвілі. Для боротьби з інвазіями доступні різноманітні хімічні та органічні спреї. Слідкуйте за активністю шкідників за допомогою жовтих липких пасток над листям рослин.

Підніжжя та коренева гниль: потемніння основи стебла та псування коренів, що призводить до в’янення верхівки. Це спричинено надмірним зволоженням погано дренованого ґрунту. Після того, як вони з’явилися, їх неможливо контролювати. Рослини найкраще замінювати після покращення стану ґрунту.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...