Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити і доглядати за апельсиновим деревом каламондін

Як виростити і доглядати за апельсиновим деревом каламондін

Апельсинове дерево каламондін, яке також називають цитрусовим каламондіном, філіппінським лаймом, каламансі лаймом або кислим апельсином, являє собою невелике вічнозелене дерево з глянцевим середньо-зеленим листям. Білі ароматні зіркоподібні квіти супроводжуються дуже привабливими маленькими жовто-помаранчевими фруктами, які використовуються як лимони чи лайми в напоях і їжі, або їдять сирими для отримання кисло-солодкого смаку, смак якогось середнього між лимоном і лимоном.

 

Вирощуйте каламондин апельсиновий у теракотовому горщику в захищеному місці на сонці, переносячи його взимку в прохолодне світле місце, доки не мине весь ризик заморозків. Обрізайте навесні та підживлюйте щотижня протягом вегетаційного періоду, який триває всю зиму.

 

Де виростити каламондин помаранчевий

Апельсини, що ростуть на каламондіні.  Getty Images

З усіх цитрусових дерев каламондин найкраще переносить зниження температури до –5ºC. Але навіть у найбільш м’яких районах найкраще вирощувати його в горщику, щоб ви могли контролювати умови вирощування, і дайте йому притулок або перенесіть його в приміщення взимку. На вулиці поставте горщик у світлому захищеному місці на сонці або в півтіні. У приміщенні помістіть його в прохолодне, захищене від морозу місце з великою кількістю світла.

 

Як посадити каламондін помаранчевий

Посадка каламондіна апельсина в горщик.  Getty Images

Як і всі цитрусові, каламондін помаранчевий потребує вільного дренування, слабокислого ґрунту. Посадіть у теракотовий горщик із дренажними отворами, оскільки він навряд чи заболоче. 

 
 

Як доглядати за каламондіном помаранчевим

Полив каламондіна в горщику.  Getty Images

Каламондін відносно стійкий до посухи, і набагато краще поливати під водою, ніж поливати занадто багато. Поливайте весь рік, дозволяючи верхнім 10 см компосту висихати між поливами. Додайте у воду спеціалізований рідкий корм для цитрусових, повної концентрації навесні та влітку та половинної концентрації восени та взимку. Якщо у вас немає прохолодного оранжереї чи оранжереї, де немає морозу, принесіть свій каламондін в будинок у будинок – це цитрусові, які найкраще переносять сухе повітря в наших опалювальних будинках, але принесуть користь від регулярного зрошення або розміщення на неглибокій поверхні. піддон із шаром гальки, просто покритий водою, яка випаровуватиметься в листя, підвищуючи вологість. Щороку знімайте верхній шар землі на 3-4 см, обережно, щоб не пошкодити коріння, і замініть садовим або цитрусовим компостом (компости загального призначення зазвичай занадто лужні). Пересаджуйте навесні кожні три роки, щоразу переміщаючи в трохи більший горщик, поки не досягнете максимального розміру, який можна легко перемістити (на цьому етапі щорічні підгодівлі та регулярні підгодівлі стають більш важливими).

 

Як збирати каламондин апельсиновий

Плоди набухають із грудня, дозрівають довго, стаючи помаранчевими та солодшими з настанням весни. Ви знаєте, коли каламондін дозріває, коли апельсиновий плід стає м’яким, але якщо ви плануєте його з’їсти, краще збирати його раніше, оскільки він має кращий смак, коли він ще твердий і змінюється з жовтого на оранжевий. Щоб не пошкодити тонку шкірку плоду, зріжте його з гілки ножицями або секатором.

 

Як обрізати каламондин апельсиновий

Апельсинове дерево каламондін може жити більше 50 років і виростати у відкритому ґрунті до семи метрів. Обріжте своє дерево, вирощене в контейнерах, щоб обмежити його поширення (будь-що від 1 до 3 м), щоб його було легко перемістити в зимові приміщення та легко дістатися до плодів. Обрізка також сприяє утворенню квітів і плодів на гілках, що залишилися. Обрізайте навесні, проріджуючи середину рослини, щоб світло і повітря могли проникати, і видаляйте гілки, які виглядають сухими, тонкими або з недостатньою силою. Виріжте всі присоски, які з’являються біля основи рослини. Знову обріжте у вересні, щоб зберегти рослини бажаного розміру.

 

Як розмножити каламондин помаранчевий

Каламондін помаранчевий можна розмножити хвойними живцями, взятими навесні. Візьміть 20 см живців гілок без квітів і плодів. Видаліть все листя, крім верхнього, і помістіть у горщик із компостом, що вільно стікає. Накрийте поліетиленовим пакетом або горщиком для створення міні-теплиці і поставте на світле підвіконня. Протягом чотирьох тижнів ваш черешок почне випускати нові листочки, що свідчить про те, що він укорінився. Зніміть поліетиленовий пакет і доглядайте за рослиною так само, як за деревом, висаджуючи його в горщик у міру розвитку кореневої грудки.

 

Каламондін апельсин є самоплідним і легко росте з насіння. Залиште пару фруктів на дереві, доки вони не стануть м’якими, а шкірка — темно-помаранчевого кольору. Видаліть насіння з м’якоті, обсушіть його цигарковим папером, посійте на глибину 2 см у вологий насіннєвий компост і зберігайте при 60 градусах C. Проростання відбувається протягом трьох тижнів.

 

Апельсинові дерева Каламондін неймовірно швидко дозрівають, і у вас будуть плоди через два роки! Однак молоді рослини витрачають багато енергії на утворення плодів, тому проріджуйте їх, заохочуючи менше, але більші плоди в перші роки.


Шкідники та хвороби

При надмірному поливі листя жовтіє, при холодних протягах листя опадає, а при недостатньому поливі листя скручується. Жовте листя також може бути ознакою червоного павутинного кліща, з яким можна боротися, підвищивши вологість навколо рослини. Цитрусові борошнисті червці та щитівки викликають липке листя, і з ними можна боротися, час від часу промиваючи листя водою з милом.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...