Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити гліцинію

Як виростити гліцинію

Часто садівники вважають ці в’юнкі рослини трохи лякаючими – ідея всієї цієї обрізки та виховання виглядає надто складною. Шкода, адже вирощувати гліцинію набагато простіше, ніж здається. Справді, при правильному догляді ці довгожителі альпіністів винагородять вас довгими роками задоволення.

 

Де посадити гліцинію

гліцинія, що нависає над білими дверима

Розташування є важливим фактором, який слід враховувати при вирощуванні гліцинії. Вони довго живуть і утворюють дерев’яні стебла, які потребують значної опори. Через це їх дуже важко перемістити, якщо ви передумаєте через кілька років. Вони також потребують регулярної обрізки, щоб тримати їх під контролем і стимулювати цвітіння, тому варто не поспішати, щоб вибрати найкраще місце для вашої рослини.

Вирощуйте гліцинію на сонячному або напівзатіненому місці на будь-якому вологому, добре дренованому ґрунті. Квіткові бруньки гліцинії можуть бути пошкоджені сильними весняними заморозками, тому, якщо можливо, виберіть захищене місце.

Як посадити гліцинію

фіолетова гліцинія на фоні червоної цегли та над білим вікном

Ідеальний спосіб вирощувати гліцинії біля стіни – це привчати їх як шпальєр, за допомогою горизонтальних опорних дротів (3 мм з оцинкованої сталі), встановлених на відстані 45 см. Крім того, ви можете привчати їх на міцну перголу або навіть на дерево Опори найкраще встановити перед посадкою, оскільки після того, як гліцинія опиниться в землі, встановити їх буде набагато важче.

Висаджуйте гліцинію восени або навесні. Перед посадкою додайте в грунт багато добре перепрілого гною або садового компосту, щоб поліпшити його родючість і дренаж. Дуже важливо приділити час створенню ідеальних грунтових умов для вашої гліцинії з самого початку, тому що ви будете жити з рослиною дуже довго.

Висаджуючи гліцинію, орієнтуйтеся на глибину, на якій вона була посаджена в горщику. Якщо ви садите гліцинію з голим коренем, знайдіть позначку ґрунту біля основи стебла, яка вказує на глибину, на яку вона була посаджена в землю в розсаднику. Зазвичай це місце знаходиться трохи нижче точки щеплення – опуклості на стеблі, де основна рослина прищеплюється до підщепи.

Як доглядати за гліцинією

пурпурова гліцинія, що нависає над рожевими дверима та білим будинком у Лондоні

Протягом першого року гліцинії корисний регулярний полив, щоб допомогти коріння прижитися. Після того, як гліцинія прижилася, додаткова вода потрібна лише в посушливі періоди. Можливо, ви захочете застосувати підживлення з високим вмістом калію протягом весни, щоб стимулювати утворення квітів, але не перестарайтеся, тому що надмірне годування може призвести до появи більшої кількості листя та меншої кількості квітів.

Чому не цвіте моя гліцинія

голе дерево гліцинія проти цегляної стіни

Відповідь на це, одне з найпоширеніших запитань про садівництво, яке ми отримуємо, зазвичай міститься в одному з наступних пояснень.

  1. Обрізка. Гліцинії потрібно обрізати двічі на рік у липні/серпні та знову в лютому.
  2. Насіннєві рослини. Гліциніям, вирощеним із насіння, може знадобитися до 20 років, щоб зацвісти, однак вони досить незвичайні. Тим не менш, варто перевірити основу стебла вашої рослини на наявність ознак щеплення, щоб усунути це як можливу причину загибелі квітки.
  3. Полив. Гліцинія часто процвітає, якщо її нехтувати, але вона цінує додаткову воду з липня по вересень. Саме тоді формуються бутони для квітів наступного року. Якщо їм не вистачає води протягом цих місяців, це може зменшити ваш показ наступного літа.
  4. Мороз. Весняні заморозки іноді можуть спричинити опадання бруньок, що розвиваються, перш ніж вони встигнуть розкритися. Найкращий спосіб уникнути цього — посадити гліцинію в захищеному місці.

Як обрізати гліцинію

фіолетовий і зелений тунель гліцинії

Одна лише думка про обрізку гліцинії викликає у деяких садівників паніку, але це насправді не складно, якщо ви зрозумієте кілька основних принципів.

На відміну від багатьох рослин, гліцинію потрібно обрізати двічі на рік – один раз наприкінці зими (лютий), щоб підготувати цвітіння до майбутнього сезону, і знову в середині літа (з липня по серпень). Літня обрізка контролює ці довгі, хвилясті пагони, які йдуть у далечінь, і заохочує їх стати квітучими шпорцями.

Протягом перших двох років метою обрізки є привчання гліцинії до створення каркаса з постійних стебел. Це передбачає вибір і підв’язування конкретних головних пагонів до опорних дротів і зрізання будь-якого небажаного росту. Через два-три роки рослини створять сильне розгалуження, яке утворить «скелет» вашої гліцинії.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...