Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити гладіолуси

Як виростити гладіолуси

Гладіолуси часто називають мечоподібними ліліями через їх довге загострене листя. Характерні високі квіткові колоски з’являються влітку та мають цілу низку кольорів. Попри те, що вони постраждали від немодної репутації, всупереч тому, що вони є популярним реквізитом для музикантів і виконавців, вони повертаються до них. Неважко зрозуміти чому, оскільки вони ідеально підходять для того, щоб додати колір сонячному трав’янистому кордону, забезпечуючи хороший контраст із травами та іншими квітучими рослинами. Вони також добре виглядають у контейнерах і виходять чудовими зрізаними квітами.

 

Як виростити гладіолуси

Вирощуйте гладіолуси у вологому, але добре дренованому ґрунті на сонці. Розділяйте скупчені грудки кожні кілька років.


Куди садити цибулини гладіолусів

Гладіолуси походять із жаркого, сухого клімату, Південної Африки або середземноморських країн. Тому їм потрібен хороший дренаж і багато сонця. Для досягнення найкращих результатів вирощуйте у вологому, але добре дренованому ґрунті, на сонці.


Коли садити цибулини гладіолусів

Посадка клубнелуковиц гладіолусів

Висаджуйте цибулини гладіолусів навесні, попередньо замочувати їх не потрібно. Ви можете висаджувати в горщики з березня, якщо зберігаєте їх у захищеному від морозу місці, наприклад у теплиці, або безпосередньо в землю з травня. Висаджувати цибулини гладіолусів можна не пізніше липня – пізніше вони не зацвітуть до настання заморозків. Якщо ви плануєте використовувати їх для подальшого забарвлення, висаджуйте кілька разів на тиждень або близько того, починаючи з березня, щоб збільшити експозицію. Ті, що висаджені в горщиках, можна просто занурити в бордюри, коли вони зацвітуть.

Посадіть на глибину 15 у вологий, але добре дренований ґрунт. На більш важких ґрунтах додайте щедру жменю садового піску в посадкову яму, щоб покращити дренаж.

 

Як доглядати за гладіолусами

Добре полийте протягом вегетаційного періоду та посадіть рослини до того, як з’явиться квітковий колос. Під час цвітіння кожні пару тижнів підгодовуйте помідори гладіолусів або живокіст. Для ніжних сортів і в холодних регіонах країни щоосені підіймати бульбоцибулини та перезимуйте їх у безморозних умовах. Для більш витривалих сортів восени накрийте щільною мульчею, щоб захистити від різких похолодань. Розділяйте скупчені грудки кожні кілька років.

 

 

Як розмножити гладіолуси

Зрізання клубнелуковиц гладіолусів для зберігання

Згодом купи гладіолусів перевантажуються, в результаті чого рослини стають слабкішими з невеликою кількістю квіток або без них. Щоб запобігти цьому, розділяйте грудки кожні кілька років восени, вибираючи найкращі нові клубне луковиці для пересадки наступної весни.

 

Чи можна залишати цибулини гладіолусів в землі?

Традиційним методом вирощування гладіолусів у Великобританії є викопування клубнелуковиц восени для зимівлі в приміщенні. Однак зі зміною клімату зими наразі м’якші, ніж раніше, і ви можете залишити їх у землі, особливо якщо ви живете на півдні. Якщо ви готові ризикувати втратою цибулин гладіолусів, восени обріжте старі стебла та нанесіть густу мульчу. Крім того, підніміть їх і висушіть, перш ніж зберігати в лотках у захищеному від морозу місці на зиму.

 

Вирощування гладіолусів: розв'язання проблеми

Гладіолусові трипс, що висмоктує сік, може вражати рослини, спричиняючи появу білих цяток, а іноді квіткові бруньки стають коричневими та опадають. Запобігайте поширенню трипсів, видаливши уражене листя та квіти. Також гладіолуси можуть стати жертвами слимаків, попелиці та сірої гнилі.


Поради щодо купівлі гладіолусів

  • Гладіолуси бувають різної висоти та кольору, переконайтеся, що ви вибрали правильний для себе
  • Гладіолуси найкраще почуваються у вологому, але добре дренованому ґрунті, і їх часто потрібно підбивати
  • Завжди перевіряйте цибулини та бульбоцибулини на наявність ознак цвілі та викидайте будь-які уражені перед посадкою

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...