Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити гейхеру

Як виростити гейхеру

Якщо ви шукаєте чудову тіньову рослину, яка б додала кольору та інтересу до темних куточків вашого саду, шукайте не далі, ніж гейхера. Цей витривалий уродженець Північної Америки може витримувати холод, пропонує широкий спектр барвистого листя цілий рік і тонких квітів на довгих стеблах навесні. Ця вічнозелена багаторічна рослина  , також відома як коралові дзвіночки або альумроут, є обов’язковою, а як осіння рослина для клумб, важко перемогти. Ось як його вирощувати та доглядати.

Про гейхеру

Різні сорти гейхери

Гейхера росте в різноманітних середовищах існування у своїй рідній Північній Америці, від солоних берегів Каліфорнії до посушливих Арізони та Нью-Мексико. Найкраще йому подобається тінь і напівтінь, але деякі сорти будуть рости на сонці. Він також не особливо вибагливий щодо типу ґрунту, хоча не любить бути занадто вологим або занадто сухим.

Головною визначною пам’яткою цієї рослини є листя, що росте з крони на рівні землі. Подумайте про фіолетовий, червоний і палену умбру на одному кінці спектра, а на іншому – лайм, жовтий і зелений, з усім різноманіттям, яке ви тільки можете побажати.

 

Де садити гейхеру

Гейхера росте в тіні

Гейхера — тіньолюбна рослина, але з такою великою кількістю різновидів на вибір існують значні відмінності щодо того, скільки сонячного світла можуть витримати різні зразки. Як правило, колір листя дає вам гарну підказку про те, де розташувати рослину; більш темне листя краще переносить сонячні промені.

Чудова рослина для тих, хто займається садівництвом у прибережних районах, де вітри, наповнені сіллю, є проблемою. Єдине, чого гейхера дійсно не любить, це важка, волога земля, яка спричиняє гниття крони, або дуже піщані ґрунти, які можуть швидко висихати. Покращуйте свій ґрунт, додаючи багато органіки, вибирайте добре дренований ґрунт і поливайте регулярно, але помірно.

Коли садити гейхеру

Копати яму в саду

Ви можете садити гейхеру в будь-який час, коли ґрунт не перезволожений або не замерз, але для досягнення найкращих результатів помістіть свою в землю навесні або ранньою осінню, щоб дати їй можливість прижитися без ризику пошкодження морозом. Викопайте яму приблизно вдвічі більшу за кореневу кульку та додайте жменю органічної речовини або крові, риби та кісток, щоб дати вашій рослині хороший старт.

Вийміть гейхеру з горщика та обережно помасажуйте коріння, щоб відокремити їх перед посадкою та накриттям, доки ґрунт не досягне того самого рівня, що й у горщику. Уникайте накривати саму коронку, інакше вона загниє.

Як обрізати гейхеру

Обрізка гейхери крупним планом

Через пару років ваша гейхера може почати ставати кучуватою та довгоногою. Розділивши листя, ви побачите дерев’яні стебла, які ведуть назад до крони рослини. Щоб обрізати, обріжте стебла трохи вище свіжих бруньок у верхній частині крони.

Щоб розмножити живці, зріжте мертву деревину до тих пір, поки не досягнете соковитої частини стебла, перш ніж висаджувати в горщиковий компост; компост загального призначення з додаванням піску та добрива з повільним вивільненням також підійдуть. Коріння розвинуться через три-чотири тижні.

Гейхера іржа

Гейхера в саду з темним листям

Попри те, що це стійка рослина, останнім часом грибкова хвороба Puccinia heuchera, інакше відома як гейхера іржа, набула широкого поширення у Великобританії. Це особлива проблема під час вологого літа і проявляється в основному у вигляді заглиблених плям на верхній частині листя з помаранчевими пустулами кольору іржі на нижній стороні.

Якщо ви купуєте нові рослини, щоб доповнити інші незаражені гейхери у своєму саду, гарною ідеєю буде помістити нові рослини на карантин на три-чотири тижні, щоб переконатися, що вони не постраждали. Регулярно перевіряйте свої рослини на наявність ознак хвороби, видаляйте будь-який уражений матеріал і знищуйте, а не компостуйте його.

Оскільки іржа гейхери любить вологі умови, приділіть особливу увагу дренажу ґрунту, висаджуйте гейхеру там, де є достатня циркуляція повітря, і поливайте рано вранці, щоб поверхні листя мали можливість висохнути протягом дня.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...