Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити цибулини амариліса

Як виростити цибулини амариліса

Якщо ви шукаєте квітучу взимку кімнатну рослину, щоб додати яскравий тропічний колір у свій дім, амариліс стане чудовим вибором. Відомі своїми високими стеблами та великими яскравими квітами, деякі вважають амариліс святковими квітами, але ви можете насолоджуватися ними в будь-який час від Різдва до весни. Ось як їх виростити.

Я вирощую амариліс або гіппеаструм?

Амариліс «Мінерва» від Thompson & Morgan

Є лише один справжній амариліс, і це уродженець Південної Африки під назвою Amaryllis belladonna або лілія belladonna. Рослина, яку ми зазвичай називаємо амарилісом, насправді походить з роду Hippeastrum — того ж сімейства рослин, що й нарциси та проліски — і походить із Південної Америки.

Як виростити цибулини амариліса в домашніх умовах

Амариліс 'Picotee' від Thompson & Morgan

Висаджуйте цибулини амариліса за шість до восьми тижнів до того, як ви хочете, щоб вони зацвіли. Використовуючи горщик трохи більший за цибулину, накрийте дві третини цибулини компостом загального призначення, залишивши верхню третину відкритою. Поливайте амариліс зверху, тримаючи плід постійно вологим, але не настільки, щоб вода збиралася в блюдце.

Як ніжна рослина, амариліс потрібно підтримувати при постійній температурі 20–25°C, щоб він почав рости. На цьому етапі неважливо, чи вони зберігаються в темряві – ваша шафа для провітрювання ідеальна.

Коли цибулини проростуть, перенесіть їх у тепле світле місце, щоб вони продовжували рости, не забувайте регулярно повертати їх, щоб стебла не згиналися до вікна чи іншого джерела світла.

Підгодовуйте свій амариліс, що росте, стандартним добривом для томатів кожні 10 днів, коли він росте, і не забувайте підтримувати ґрунт вологим. Коли ваш амариліс почне цвісти, ви можете подовжити цвітіння, перемістивши рослину в прохолодніше місце.

Як виростити амариліс у відкритому ґрунті

Amaryllis 'Dancing Queen' від Thompson & Morgan

Як тільки квіти зів’януть, краще зрізати все стебло якомога ближче до основи. Тепер рослина може рости і зацвісти вдруге, а коли цвітіння завершиться, утворить листя. Підживлення особливо важливо на цьому етапі, щоб підживити цибулину, готову до цвітіння наступного року.

Якщо немає ризику подальших заморозків, ви можете виставляти амариліс на вулицю на весняні та літні місяці. Помістіть його в захищене місце, де сонячне світло не надто сильне, і поливайте рідше, не даючи ґрунту повністю висохнути. Коли листя почне відмирати, зменште полив, доки компост не стане ледве вологим, дозволяючи цибулинам амарилісу перейти в стан спокою або напівсплячої.

Коли настане осінь, помістіть свій амариліс назад і почніть цикл знову.

Як я можу спонукати амариліс знову зацвісти?

Амариліс «Lemon Star» від Thompson & Morgan

Перемістіть рослину в прохолодне, світле місце наприкінці вересня, в ідеалі близько 13°C, на вісім-десять тижнів. Будь-яке старе листя можна обрізати до шийки цибулини. Після закінчення цього часу перемістіть цибулини амариліса в тепле місце та відновіть полив згідно з інструкціями щодо вирощування. Після того, як рослини амарилісу знову почнуть активно рости, їх можна підгодовувати збалансованим добривом кожні кілька тижнів, щоб стимулювати утворення квітів.

Пересаджують амариліс рідко

Пересадка квітів амариліса

Амариліс не любить, коли його коріння турбують, тому обережно пересаджуйте горщики – кожні три роки або близько того це правильно для подальшого гарного вигляду. Найкраще вони ростуть у маленьких горщиках, тому не піддавайтеся спокусі вибрати занадто великий. Після цвітіння, з січня по березень, вийміть цибулини з компосту й акуратно видаліть якомога більше навколо коренів. Знову наповніть горщик свіжим компостом і знову посадіть цибулину так, щоб третина була над поверхнею.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...