Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити чебрець повзучий

Як виростити чебрець повзучий

Чебрець повзучий — це карликова, матова або подушкоутворююча рослина з крихітними вічнозеленими ароматними листочками та безліччю крихітних квіток, які є магнітом для бджіл. Цвітіння з’являється влітку та має різноманітні кольори квіток, включаючи рожевий, червоний, фіолетовий, а також білий, з кольором листя, який варіюється від сіро-зеленого до середньо-темно-зеленого або строкатого з жовтим. Існує багато видів чебрецю, і назва «чебрець повзучий» не відноситься до якогось окремого виду, а скоріше використовується як загальний термін для всіх тих, які за звичкою розпростерті, матові або подушкоутворюючі.

 

Деякі чебреці походять з Британських островів, у тому числі чебрець Бреклендський (Thymus serpyllum), який росте на вересовищах у Норфолку та Суффолку, і чебрець дикий (Thymus polytrichus), який широко росте на різноманітних місцях, таких як скелі, стіни та луки. Багато чебреців походять із середземноморських регіонів, тому їм потрібні сонячні місця з добре дренованим ґрунтом. Їх компактний і акуратний габітус робить повзучі чебреці ідеальними для багатьох різних ділянок у саду, особливо країв доріжок і тротуарів, де листя злегка втоптують, щоб виділити свій чудовий аромат, хоча чебреці не витримають інтенсивного руху людей. Зростання добре пригнічує бур’яни після того, як вони з’явилися, що займає приблизно 2-3 роки, щоб утворити щільні подушки.

Чебрець їстівний і є популярною травою, яку використовують у кулінарії для додання смаку таким стравам, як супи та запіканки. Однак найкращі види чебрецю для вирощування в кулінарії – це чагарникові види, такі як Thymus vulgaris . Чебрець містить летку олію тимол, який є природним антисептиком, а також відлякує комах, просто подрібнюючи та натираючи листя на шкірі, хоча найпопулярнішим чебрецем для цієї мети є лимонний чебрець (Thymus citriodorus), який густий і поширюється за звичкою, а не повзучий.

Як виростити чебрець повзучий

Посадіть чебрець повзучий у родючий дренований ґрунт на сонці та добре дренований ґрунт. Тримайте полив, поки не приживеться. При необхідності обріжте після цвітіння.


Де виростити чебрець повзучий

Віник з чебрецю

Вирощуйте чебрець повзучий на сонці та добре дренованому ґрунті на різних ділянках, включаючи рокарії, підняті грядки, бордюри, віконні ящики, живі стіни, зелені дахи та неглибокі горщики. Чебрець найкраще росте в ґрунті з нейтральним або лужним pH. Чебрець повзучий низькорослий і розлогий, виростає максимум 5-10 см у висоту і 20-30 см в поперечнику.


Як посадити чебрець повзучий

Висаджуйте чебрець повзучий навесні або восени в помірних районах, у ґрунт з вільним дренажем і без загрози заболочування взимку. Для вирощування в горщиках використовуйте компост на основі ґрунту та додайте грубий пісок для покращення дренажу.


Як доглядати за чебрецем повзучим

Обрізка чебрецю повзучого.

Після того як чебрець повзучий приживеться, не потребує регулярного догляду, окрім періодичного обрізання старих рослин.

 

Як розмножити чебрець повзучий

Найпростіший спосіб розмноження чебрецю повзучого – це відокремити частини рослини, які пустили коріння в місці торкання землі, влітку та на початку осені. Негайно пересадіть більші ділянки або посадіть у горщик менші вкорінені частини, щоб на них виростали. Інший спосіб розмноження – напівстиглі живці, взяті в середині-кінці літа.

 

Шкідники й хвороби чебрецю повзучого

Чебрець повзучий не схильний до шкідників і хвороб.


Поради щодо купівлі чебрецю повзучого

  • Чебрець повзучий продається у відділі альпійських рослин у розплідниках і садових центрах
  • Іноді чебрець повзучий може продаватися як трава, хоча в цьому розділі, як правило, містяться більш густі, а не повзучі сорти чебрецюПеред покупкою завжди перевіряйте рослини на ознаки пошкоджень і хвороб

Сорти чебрецю повзучого для вирощування

  • Чебрець повзучий, Thymus serpyllum – походить з Британських островів і ідеально підходить для вирощування в рокарії або в горщиках. Висота х ширина: 10 см х 40 см
  • Чебрець повзучий червоний, Thymus serpyllum 'Coccineus' – один із найкращих чебреців для літнього кольору, з темно-рожевими квітами та бронзово-зеленим листям. В х Ш: 10 см х 40 см
  • Чебрець шерстистий, Thymus pseudolanuginosus – пухнасте зелене листя та іноді рожеві квіти. В х Ш: 5 см х 60 см

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...