Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити брюссельську капусту

Як виростити брюссельську капусту

Брюссельська капуста є популярним овочем із сімейства капустяних (Brassica) і є основною частиною традиційного різдвяного обіду. Названі на честь їх популярності в Бельгії, вони є чудовим джерелом вітамінів C і D, а також фолієвої кислоти та харчових волокон. Овочі також містять протиракові сполуки під назвою глюкозинолати, що робить їх «супер їжею».

 

Брюссельська капуста росте повільно, тому для отримання врожаю може знадобитися до 31 тижня. Однак вони збирають урожай з осені до весни, забезпечуючи цінне джерело їжі взимку, коли мало що інше доступно.

Як виростити брюссельську капусту

Посійте насіння навесні та висадіть у родючий ґрунт після того, як мине ризик заморозків. Регулярно поливайте, підгодовуйте органічними добривами, багатими на азот, і робіть кіл восени, щоб запобігти скелю. Збирайте паростки в міру їх появи.

 
 

Де вирощувати брюссельську капусту

Посадка брюссельської капусти в горщики

Брюссельська капуста найкраще росте на вологому, але добре дренованому, родючому ґрунті, в ідеалі збагаченому добре перепрілим гноєм або компостом. Для досягнення найкращих результатів вирощуйте на повному сонці.


Як посадити брюссельську капусту

Розсада брюссельської капусти готова до висадки

Для подальшого збору врожаю висівайте насіння кожні два тижні з березня по травень у горщики або модульні лотки для насіння – одне насіння на модуль чи маленький горщик – і зберігайте їх у теплиці без опалення або в холодній рамі. Приблизно через чотири тижні (або коли розсада стане достатньо великою для обробки), пересадіть її в окремі горщики з компостом без торфу. Потім, починаючи з травня, коли рослини досягнуть 10-15 см заввишки, загартуйте їх перед висадкою в добре підготовлений ґрунт, збагачений добре перепрілим кінським гноєм. Розмістіть рослини на відстані 60 см одна від одної з 75 см між рядами. Ретельно ущільніть ґрунт навколо рослин, оскільки брюссельська капуста найкраще почувається на твердому ґрунті. Добре поливайте і продовжуйте поливати протягом вегетаційного періоду, особливо в періоди посухи. Якщо капустяна муха є проблемою у вашій місцевості, прикріпіть капустяні комірці навколо основи стебла.


Як доглядати за брюссельською капустою

Стайки брюссельської капусти

Підживлюйте кожні два тижні органічними добривами, багатими на азот. Запобігайте конкуренції бур’янів з рослинами, регулярно обробляючи. Восени посадіть рослини колом і прикопайте землю навколо коренів, щоб запобігти їх розгойдування під час сильного вітру. Видаліть з рослин будь-яке листя, яке жовтіє, оскільки вони можуть захворіти.

 

Вирощування брюссельської капусти: шкідники і хвороби

Велика біла гусениця на листі капусти

Синювате листя, яке в’яне на сонці: ймовірно, це капустяна муха. Зверніть увагу на білі черви навколо коренів. Використовуйте капустяні комірці навколо основи стебла, щоб запобігти подальшому нападу.

Гусениці, які поїдають листя: це, швидше за все, личинки великого та малого білого метелика (відомі як метелики капустяні білани). Обережно перенесіть гусениць на жертовний урожай настурцій, які належать до однієї родини і будуть охоче з’їдені обома видами метеликів.

Уповільнений ріст: це, швидше за все, спричинено килою, грибковою хворобою, яка процвітає в кислому ґрунті та може залишатися в ґрунті протягом кількох років, повторно заражаючи щойно посаджені рослини. Додавання меленого вапняку або кальцинованих водоростей може допомогти запобігти їх поширенню, однак, якщо ви все-таки знайдете килу у своєму саду чи на ділянці, краще уникати вирощування капусти протягом дев’яти років.

Здуті паростки: це відкриті паростки на відміну від тугих «кнопок», які ви очікуєте. Причини включають поганий і слабкий ґрунт.


Як збирати брюссельську капусту

Збір врожаю брюссельської капусти

Брюссельська капуста дозріває від основи стебла, тому збирайте її знизу, коли вона буде готова до збору. Ви також можете зрізати всю стеблину, оскільки це гарантує, що паростки збережуться довше.


Поради щодо купівлі брюссельської капусти

  • Існує величезна різноманітність брюссельської капусти на вибір: ранні сорти готові з серпня, а пізніші – до березня.
  • Переконайтеся, що у вас є правильні умови для росту рослин і пам’ятайте, що їм потрібен багатий, родючий ґрунт, щоб добре рости

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...