Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як виростити батат

Як виростити батат

Смажена, пюре, запечена або смажена солодка картопля стане чудовою альтернативою скромній картоплі! Нові більш витривалі сорти, які традиційно вирощуються в теплішому кліматі, означають, що тепер ви можете вирощувати їх.

 

Як виростити батат

Солодка картопля скидається на підвіконні

На відміну від звичайної картоплі, батат вирощують із «накладок». Це довгі пагони, які були видалені з «розбитих» бульб солодкої картоплі. «Сліпи» не мають коренів, хоча іноді спостерігаються ознаки появи маленьких корінців. Коріння відросте після того, як буде посаджено «ковзання». Попри те, що можна виростити власноруч із солодкої картоплі в супермаркеті, більшість сортів у супермаркетах недостатньо витривалі, щоб добре рости у Великобританії, тому врожай, ймовірно, розчарує.

Коли вони прибудуть, листочки виглядатимуть засохлими, але помістіть їх у склянку з водою на ніч, і вони швидко відновляться. Наступного дня ви можете посадити їх окремо в невеликі горщики з універсальним компостом без торфу. Висаджуючи листя солодкої картоплі, важливо покрити стебло по всій довжині, щоб він був покритий аж до основи листя. 

Рослини солодкої картоплі невитривалі, тому їх потрібно буде вирощувати в теплому, вільному від морозу місці протягом 3 тижнів або більше, поки вони не приживуться. Теплі, вологі умови швидко заохочують рослини до укорінення. Коли вони добре виростуть і всі ризики заморозків минуть, поступово адаптуйте свої рослини до зовнішніх умов у холодній рамі перед тим, як їх пересаджувати.

Де садити батат

Солодка картопля «Тисяча» від Thompson & Morgan.  Копирайт на зображення Visions BV, Нідерланди

Для солодкої картоплі потрібна висока температура 21-26C, а її довгі стебла потребують багато місця, оскільки вони активно ростуть. Якщо ви живете в холодній місцевості, їх найкраще висаджувати в оранжерейних бордюрах, багатотунелях або під одягом. У більш м’яких регіонах Великобританії вони щасливі просто неба. Посадіть через лист чорного поліетилену, щоб зігріти ґрунт і придушити ріст бур’янів. Якщо ви накриєте їх флісом або пластиковими одягами, ви будете вражені різницею температури.

Вирощуйте свою солодку картоплю на сонці на родючому, добре дренованому ґрунті. Вони не особливо вибагливі, але віддають перевагу кислотному або нейтральному ґрунту. Посадіть їх на відстані 30 см одна від одної, залишаючи 75 см між рядами. Там, де простір обмежений, можна навіть вирощувати солодку картоплю в контейнерах або мішках.

Як доглядати за бататом

Солодка картопля росте в полі

Регулярно поливайте рослини солодкої картоплі. Якщо ви вирощуєте культуру під укриттям, не забувайте відкривати двері та вікна протягом дня, щоб ваша теплиця або багатотунель добре провітрювалися. Тепличні та контейнерні культури також оцінять підживлення добривами загального призначення кожні два-три тижні.

Солодка картопля має інтенсивний розвиток і довгі розлогі стебла. У теплиці опора для рослин утримуватиме розлогі стебла в порядку. На вулиці ви можете просто розкласти стебла навколо рослини. Відщипніть точки росту стебел, які виходять за межі 60 см, щоб стимулювати розвиток більшої кількості бічних стебел.

Коли я повинен збирати солодку картоплю?

Збирання картоплі вилами

Наприкінці літа, приблизно через 12-16 тижнів після посадки, ви помітите, що листя та стебла починають жовтіти та відмирати. Зараз саме час почати збирати солодку картоплю, хоча її можна залишити в землі трохи довше, якщо ви віддаєте перевагу більшим бульбам. Обов’язково підніміть їх до перших заморозків, щоб бульби не пошкодилися холодом. Підніміть їх виделкою, обережно, щоб не пом’яти їх.

Як зберігати солодку картоплю

Солодка картопля «Makatea» від Thompson & Morgan

Солодку картоплю можна використовувати одразу, але вона також добре зберігатиметься кілька місяців, якщо шкірку правильно висушити. Відразу після збору врожаю викладіть їх на кілька годин на сонце, а потім перенесіть у тепле вологе місце на 10 днів; для цього ідеально підходить теплиця. Після того, як шкурки засохнуть, їх можна зберігати в більш прохолодних умовах за умови, що вони будуть сухими.

Останні публікації

Як виростити цукрову кукурудзу
09.01.2023

Як виростити цукрову кукурудзу

З такою кількістю способів насолоджуватися цим незмінно популярним овочем, немає нічого кращого, ніж можливість подавати власноруч вирощені продукти, будь то «кукурудза в качанах» зі шматком вершкового масла або як частина смачного салату.

Детальніше...
Як виростити квасолю
09.01.2023

Як виростити квасолю

Для багатьох садівників літо не обходиться без смачного врожаю ніжної квасолі. Це така врожайна культура, і оскільки вони швидко проростають і ростуть, насіння квасолі є чудовим овочем для посіву з дітьми.

Детальніше...
Як виростити батат
08.01.2023

Як виростити батат

Смажена, пюре, запечена або смажена солодка картопля стане чудовою альтернативою скромній картоплі! Нові більш витривалі сорти, які традиційно вирощуються в теплішому кліматі, означають, що тепер ви можете вирощувати їх.

Детальніше...