Як виростити ароматний ромашковий газон
Вам набридло весь час косити? Чому б не замінити виснажуючий ресурси і віднімаючий багато часу газон на красиву галявину з низькорослими ромашками?
Ромашковий газон ідеально підходить для схилів та інших важкодоступних місць, не вимагає регулярної стрижки, добрив або поливу.
Крім того, він може поліпшити грунт, залучити запилювачів, а з квітів можна приготувати смачний чай!
Переваги ромашкового газону
У ромашкового газону безліч переваг. Догляд за цими квітами значно простіший, ніж за звичайними газонами. Потреби в зкошуванні, добривах і поливі мінімальні. На відміну від трави, що висмоктує азот, ці газони багаті поживними речовинами і дійсно допомагають поліпшити грунт.
Їх також можна майстерно скомпонувати з іншими грунтопокровними рослинами і посадити в якості бордюрів уздовж доріжок.
Єдиним недоліком є те, що ці газони не надто стійкі до сильного витоптування, тому вони не будуть кращим вибором в місцях з високою прохідністю, таких як дитячі ігрові майданчики.
Вибір виду
Дуже важливо вибрати вид, що ідеально підійде для галявини.
Найкраще використовувати Chamaemelum nobile, також відому як англійська або римська ромашка, яка є повзучою рослиною і росте низько до землі.
Ці рослини нарощують густі зарості своїм листям шириною близько 30 см і заввишки від 8 до 15 см.
Маленькі ромашкові квіти з білими пелюстками і жовтими центрами цвітуть все літо і осінь.
Якщо ви хочете акуратну ромашковий галявину без квітів, вам підійде C. nobile «Treneague».
Цей римський сорт не цвіте, має ароматне густе листя, яке створює гладкий і доглянутий вигляд. Він виростає до 10 см у висоту і має ширину 45 см.
Посадка
Ромашка легко виростає з насіння, і найкращий час для посадки - рання осінь або весна. Ці рослини віддають перевагу сонячним місцям і добре дренованим суглиннистим грунтам.
Підготуйте місце для посадки, видаливши бур'яни і вирівнявши ґрунт. Важкий грунт можна виправити сумішшю піску, компосту і комплексного добрива.
Ранньою осінню або після того, як навесні зникне загроза заморозків, розкидайте насіння по поверхні з розрахунку 15 грам на кожні 300 квадратних метрів площі і злегка утрамбуйте.
Після посадки акуратно поливайте і підтримуйте грунт вологим до появи сходів. Коли рослини досягають 7 см у висоту, їх можна проріджувати до 15 см одна від одної.
Ви також можете посіяти насіння в приміщенні ранньою весною, приблизно за шість-вісім тижнів до середньої дати останніх заморозків у вашому районі.
Сіяти в лотках також потрібно на поверхню грунту. Тримайте лотки з насінням в сонячному місці на підвіконні, де вони будуть отримувати шість годин сонячного світла в день, або використовуйте спеціальні лампи для досвічування.
Підтримуйте рівномірну вологість, і вони проростуть приблизно через два тижні.
Садіть свої або придбані саджанці на вулиці після останніх заморозків; відстань між ними повинна становити від 10 до 20 см.
Догляд
Після посадки не ходіть по галявині протягом як мінімум 12 тижнів, а потім протягом першого року обов'язково ступайте обережно, щоб рослини прижилися.
Протягом першого сезону поливайте ваш газон щотижня. Коли рослини добре приживуться, вони будуть стійкі до посухи, і потребуватимуть тільки в рідкого поливу під час посухи.
Однією з основних переваг ромашкового газону є те, що він не вимагає особливого догляду.
Якщо з'явилися бур'яни, видаліть їх вручну і утримайтеся від використання гербіцидів.
Якщо хочете, ви можете скосити або обрізати кущики вручну в кінці літа, щоб видалити мертві квіткові головки і зберегти доглянутий вигляд рослин.
От і все!
Примітка
Ромашка є членом сімейства складноцвітих, які, як відомо, викликають у деяких людей алергічні реакції.
Хоча це трапляється рідко, при контакті з цими рослинами можливі такі реакції, як контактний дерматит. Люди, які страждають алергією на рослини цього сімейства, такі як амброзія, частіше відчувають симптоми.
Згідно ASPCA, римський сорт токсичний для кішок, собак і коней. Проковтування рідко призводить до летального результату, але може викликати різні реакції, від роздратування до блювоти та діареї.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...