Як вирощувати рослини на грядках
Підняті грядки можна використовувати для вирощування як квітів, так і овочів. Вони чудово підходять для тих, хто має важкий глинистий ґрунт, а також позбавляють від згинання в садівництві! Вони добре дренують і прогріються набагато швидше навесні, забезпечуючи більш ранні врожаї.
Переваги піднятих грядок
Окрім приємних візуальних ефектів садових грядок, деякі інші переваги садівництва на грядках включають:
Можливість вибрати тип ґрунту, який ви розміщуєте на грядках — це особливо корисно для вирощування верешок (ненавидять вапно) рослин, таких як азалії, камелія та верес.
Хороший дренаж і більш теплий ґрунт рано навесні.
Запобігання ущільненню ґрунту, оскільки вам не потрібно ходити по поверхні ґрунту, щоб підтримувати свої рослини.
Простіший доступ
Підняті грядки мають більший об’єм ґрунту, ніж контейнери, тому потребують менше поливу.
Їх легко накрити сіткою або флісом, щоб захистити посіви та продовжити сезон урожаю.
Матеріали для виготовлення грядок
При будівництві грядки в першу чергу слід звернути увагу на те, які матеріали вам доступні. Ідеальними матеріалами для будівництва грядки є залізничні шпали, дерев’яні дошки (включаючи старі дошки риштувань, оброблені або необроблені), спиляні колоди, цегла, природний камінь або цементні блоки.
Якщо ви вирішите використовувати залізничні шпали або деревину, будьте обережні, щоб деревина не була оброблена токсичним консервантом (сучасні обробки деревини безпечні). У цьому випадку деревину потрібно обшити поліетиленовою плівкою зсередини, щоб запобігти шкоді рослинам токсинами.
Якщо ви будуєте підняту грядку для верескових (ненавидять вапно) рослин, таких як азалії, камелії, пієріси або верес, майте на увазі, що розчин з цегляних або кам’яних стін вимиває вапно в ґрунт, перетворюючи його з часом на лужний. Обшивка ліжка поліетиленом запобіжить цьому.
Вибираючи матеріал для виготовлення ліжка, враховуйте легкість конструкції. Підняті грядки, побудовані з цегли, каменю або бетонних блоків, складно спорудити, але вони довговічні та міцні. Дерев’яні ліжка, як правило, швидше і легше побудувати, і їх можна буде легко зняти в наступні роки.
Якого розміру мені зробити ліжко?
Коли ви будуєте грядку, переконайтеся, що вся поверхня ґрунту знаходиться в межах досяжності руки від краю, не наступаючи на ґрунт. Якщо до ліжка доступний з усіх боків, ідеальна ширина становить приблизно 1,2 м, але її можна змінювати відповідно до ваших потреб. Якщо ви встановлюєте доріжки між грядками, переконайтеся, що вони мають ширину не менше 30 см для прогулянок або 45 см, якщо потрібен доступ з тачкою.
Як зробити грядку
Перш ніж укладати грядку, викопайте наявний ґрунт на глибину лопати, щоб розбити її (якщо грядка не розміщена на твердій поверхні). Побудувавши грядку, заповніть її верхнім шаром ґрунту та великою кількістю органічних речовин, таких як добре перепрілий гній, компост або перероблені зелені відходи. Рівномірно розсипте ґрунт, щоб він був на одному рівні з верхньою частиною дощок або цегли. У міру осідання рівень ґрунту буде знижуватися.
Якщо вам важко отримати верхній шар ґрунту, спробуйте використати ґрунт зі своїх доріжок, щоб заповнити грядки, а потім засипте доріжки гравієм або стружкою кори. Якщо вам довелося видаляти газон під час укладання грядки, покладіть його на дно грядки перед тим, як засипати її – торф додасть у ґрунт органічну речовину та поживні речовини, розкладаючись.
Рослини для грядок
Більшість рослин, за винятком великих дерев і кущів, можна вирощувати на грядці. Підняті грядки особливо корисні для рослин, яким потрібен хороший дренаж, таких як альпійські та середземноморські рослини; а також для рослин, які потребують спеціального ґрунту, наприклад, для рослин, які ненавидять вапно.
Багато альпійських рослин невеликі, і їх краще оцінити, коли вони знаходяться ближче до рівня очей. Трави дуже добре працюють на піднятій грядці, оскільки вони процвітають на хорошому дренажі та їх легше збирати. Підняті клумби також є гарною можливістю розташувати рослини, які можуть переливатися через край і пом’якшувати рису.
Овочі та м’які фрукти, такі як полуниця, малина, ожина та смородина, також добре підходять на грядці.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...