Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як вирощувати рослини: 11 порад по догляду за кімнатними рослинами

Як вирощувати рослини: 11 порад по догляду за кімнатними рослинами

У багатьох домогосподарствах є рослини, чи не так? Їх часто дарують або купують через їх декоративні особливості. Кімнатні рослини є не тільки прекрасним доповненням до будь-якої кімнати, але деякі з них також корисно мати вдома завдяки їхнім властивостям очищувати повітря в приміщенні.

Існує багато різних типів поширених кімнатних рослин, і більшість із них мають однакові вимоги до догляду. Однак догляд за кімнатними рослинами іноді буває складним. На щастя, у нашому посібнику з догляду за рослинами є безліч інформативних порад і підказок щодо найпопулярніших кімнатних рослин!

1. Подумайте про освітлення

Кімнатні рослини в різних місцях освітлення в кімнаті

Є кілька речей, які слід враховувати, коли йдеться про вимоги до освітлення для кімнатних рослин. Хоча не всі кімнатні рослини мають однакові вимоги, вони здебільшого досить схожі. Більшість із них краще ростуть при яскравому, але непрямому світлі. Природне освітлення важливе, але ви завжди повинні враховувати, який тип кімнатної рослини у вас є, і шукати його ідеальні умови. У той час як деякі потребують природного освітлення, інші можуть так само добре рости зі штучним освітленням. Як правило, більшість кімнатної рослинності найкраще росте в місцях, де вона буде освітлена яскравим, але непрямим сонцем принаймні чотири години на день. Ідеальні місця для кімнатних рослин – біля або на підвіконнях.

Інші кімнатні рослини, наприклад сукуленти, можуть рости при штучному освітленні, і їх можна тримати трохи далі від прямих сонячних променів. Щоб отримати найкращі результати, ознайомтеся з вимогами догляду за конкретними видами та знайдіть місце у своєму будинку, яке точно відповідає цим вимогам до освітлення.

2. Підтримуйте оптимальну кімнатну температуру

Кімнатні рослини розміщені під кондиціонером

Загалом відносно легко забезпечити та підтримувати відповідну температуру для росту кімнатних рослин. Більшість кімнатних рослин не вибагливі до температури, і вони добре почуватимуться при звичайній кімнатній температурі. Ідеальна температура для вирощування кімнатних рослин залежатиме від їх виду, але зазвичай вона становить 18-20 С для найкращих результатів росту.

Деякі кімнатні рослини чутливі до змін, тому їх слід захищати від холодних протягів і тепла від печей або радіаторів. У холодні місяці їх також рекомендується прибрати з холодного скла вікон, якщо вони містяться на підвіконнях.

Цю частину догляду за кімнатними рослинами може здатися складною для запам’ятовування, але вона проста. Коли вам холодно, ваші листяні друзі мерзнуть. Коли вам жарко, вашим горщиковим рослинам стає жарко.

3. Слідкуйте за рівнями вологості

Збільште вологість повітря, помістивши рослину біля зволожувача повітря

Вологість повітря для росту кімнатних рослин також важлива і йде рука об руку з вимогами до температури. Хоча ідеальна вологість для кімнатних рослин зазвичай досить висока і не завжди відповідає типовій вологості в будинку, є прості рішення, щоб ваші кімнатні рослини були щасливими.

Найкращий спосіб підвищити вологість навколо ваших кімнатних рослин – зібрати їх у пучки або поставити на піддони з галькою. Розміщення або збирання кімнатних рослин разом підвищить вологість навколо них. Розмістіть рослини з високими вимогами до вологості на піддонах з галькою – це чудовий спосіб зберегти їх там, де рослина, але при цьому задовольнити свої потреби.

4. Правильно поливайте кімнатні рослини

Полив рослин за допомогою лійки

Одним з найважливіших вимог догляду за кімнатними рослинами є полив. Найкращий спосіб поливати рослини – це задовольнити їхні потреби.

Не всім кімнатним рослинам потрібна однакова кількість води з однаковою частотою. Найкраща порада тут — дотримуватися графіка поливу. Це може врятувати вас від ризику перезволоження.

Крім того, кожен тип рослини матиме свої індивідуальні потреби в поливі. Деякі кімнатні рослини потрібно підтримувати у вологому стані, тоді як інші слід залишати висихати між поливами. Щоб отримати найкращі результати, візьміть до уваги індивідуальні вимоги ваших рослин і ретельно дотримуйтесь їх, щоб правильно поливати рослини.

5. Періодично удобрюйте кімнатні рослини 

Використовуйте відповідне добриво для кімнатних рослин

Щоб дізнатися, чим удобрювати кімнатні рослини, слід підібрати добриво, виходячи з виду кімнатної рослини, а потім слідувати наданій інструкції.

Кімнатні рослини необхідно періодично удобрювати, щоб вони процвітали та розвивалися. Оскільки вони знаходяться в горщиках, поживні речовини в їхньому ґрунті витрачатимуться досить швидко. Тому для росту кімнатних рослин важливо вносити добрива.

6. Пересадіть ті кімнатні рослини, що розрослися

Алое вера з відрослими корінням потребує пересадки

Кімнатні рослини зберігають у контейнерах, які з часом можуть перерости. Пересадити їх легко, особливо якщо це зробити вчасно. Дізнатися, коли кімнатну рослину потрібно пересадити, можна лише подивившись на її коріння.

Якщо коріння почали виростати з дренажних отворів у вашому горщику, настав час пересадити. Немає дренажних отворів? Пересадіть, коли рослина збільшиться вдвічі. Це може бути трохи складно відстежити, але ви повинні мати змогу побачити, коли ваша рослина переросла горщик.

Ще одна важлива порада щодо пересадки рослин під час догляду за кімнатними рослинами: переконайтеся, що ви пересаджуєте кімнатні рослини в правильний час. Найкращий час для пересадки кімнатної рослини – це, як правило, період її росту, а пересадка в невідповідний сезон може справді викликати у рослини стрес. Щоб бути в безпеці, дізнайтеся більше про ідеальні вимоги конкретної рослини.

7. Виберіть правильний ґрунт для горщиків

Грунт для кімнатних рослин у контейнері

Грунт є одним із найважливіших факторів для щасливих і здорових рослин. Ідеальний ґрунт для кімнатних рослин зазвичай легкий і добре дренований. Оскільки рослини в горщиках ростуть в обмеженому просторі, їхній ґрунт має мати вільний дренаж, щоб уникнути розвитку серйозних захворювань, таких як коренева гниль.

Хоча ви можете створити власну суміш для горщиків, часто простіше та безпечніше використовувати куплений у магазині ґрунт для горщиків. Купуючи ґрунт для кімнатних рослин, переконайтеся, що ви вибираєте щось спеціально для кімнатних рослин або для вашого конкретного виду.

8. Обрізайте свої рослини, щоб зробити їх здоровішими

Обрізка пожовклого листя на кімнатній рослині

Обрізка рослини є важливою частиною підтримки здоров’я рослини. Це завдання, яке слід виконувати регулярно, щоб уберегти їх від хворого або пошкодженого листя. Обрізка також є ідеальним способом стимулювання нового росту.

Попри те, що найкращий час для обрізання кімнатних рослин – весна та літо, ви завжди повинні стежити за листям, які потрібно видалити. Найкраще часто обрізати кімнатні рослини. Завжди видаляйте пожовкле, пошкоджене або хворе листя, коли воно з’являється. Якщо ваша кімнатна рослина має велику кількість листя, і її потрібно прорідити, щоб покращити циркуляцію повітря, це слід зробити під час вегетації рослини.

9. Розмножуйте кімнатні рослини, коли це необхідно

Розмноження кімнатних рослин у воді

Якщо ви хочете розмножити свою улюблену кімнатну рослину, ви можете її розмножити! Існує кілька способів розмноження рослин, які ви можете спробувати, однак не всі рослини можна розмножувати однаково. Найпоширеніші методи включають живцювання, поділ і насіння. Якщо ви берете живці або ділите одну зі своїх власних рослин, переконайтеся, що це рослина зі здоровим ростом.

Залежно від типу рослини та методу розмноження, який ви використовуєте, ви також можете спробувати виростити рослини у воді, без ґрунту.

10. Регулярно очищайте листя рослин 

Очищення листя рослини за допомогою серветки

Один зі способів переконатися, що ваші кімнатні рослини отримують достатньо світла, — підтримувати їх листя в чистоті. Пил зазвичай збирається на рослинах і, якщо залишити його без нагляду, може вплинути на ріст рослини та здатність поглинати світло. Ви повинні часто чистити рослини, щоб уникнути утворення пилу на їх листі.

Щоб очистити листя, вам знадобиться лише злегка волога ганчірка. Вологою ганчіркою обережно протріть кожен окремий листок, щоб видалити будь-який накопичений пил. Очищення листя рослини також є хорошим часом, щоб перевірити наявність шкідників або листя, яке потрібно обрізати. Це є швидким способом виконати процедуру догляду за рослинами.

11. Боротьба зі шкідниками кімнатних рослин 

Кімнатна рослина, заражена шкідниками

Кімнатні рослини, за якими не доглядають, зазвичай більш сприйнятливі до залучення шкідників. Є кілька поширених шкідників кімнатних рослин, які можуть заразити ваших кімнатних зелених друзів. Шкідники, з якими ви, швидше за все, зіткнетеся, включають борошнистих червців, павутинних кліщів, попелиць і трипсів.

Позбутися комах, як правило, легко, якщо зловити їх рано. Після того, як вони заразили вашу рослину, позбутися від них стає набагато важче. Як правило, ви можете позбавити свої кімнатні рослини від звичайних шкідників, використовуючи трохи пестицидів. Ви також можете протерти листя трохи олії німу на ватному диску.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...