Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як вирощувати контейнерні рослини в тіні

Як вирощувати контейнерні рослини в тіні

 

 

Ось кілька хороших порад, як виростити контейнерний сад на тінистому балконі.

 

Визначте, скільки у вас тіні

Перший крок - визначити, яке у вас світло. Слідкуйте за своїм балконом цілий день і спостерігайте за зміною світла. Просто перевіряйте його кожну годину або близько того і спостерігайте, сонячно там чи тінисто. Також важливо пам'ятати, що на різних частинах балкону може бути різне світло.

Якщо сонячні промені потрапляють на ваш балкон від 3 до 6 годин, значить, ваш балкон підходить для рослин часткового сонця і рослин півтіні. Якщо балкон отримує безперервний потік світла, що фільтрується через гілки або довколишю будівлю, він підходить для рослин, яким потрібно фільтроване або плямисте світло.

Якщо балкон отримує менше 3 годин сонця, тоді він підходить для рослин, яким потрібна повна тінь.

 

Вибір відповідних рослин

Як тільки ви дізнаєтеся, яке світло у вас на балконі, важливо вибрати рослини, що відповідають умовам на вашому балконі. Ось кілька хороших порад щодо вибору відповідних рослин для вашого балкону.

 

Якщо ваш балкон знаходиться на сонці від 3 до 6 годин, вам підійде:

Тигрова лілія. Її листя схоже на ірис, але квіти темно-помаранчеві і мають тропічне забарвлення.

Борець, або Аконіт. Це представник сімейства Лютикових. У нього високі квіткові колосся різних відтінків фіолетового, білого, синього, жовтого або рожевого кольорів.

Примула. Квіткове забарвлення дуже різноманітне, а сама рослина доволі пишна.

Дицентра Чудова (Квітка Розбите Серце). У цієї рослини ніжні пасма білих або світло-рожевих квітів.

 

Якщо у вас на балконі точкове світло:

Триліум. У цієї рослини маленькі трипелюсткові квітки білого або червоного кольору. Квіти не слід зривати, так як це може пошкодити рослину.

Колумбіна (Аквілегія). У неї ніжні квіточки різних кольорів: червоні, рожеві, жовті, білі і фіолетові.

Гіацинтоїдес. Навесні ці рослини покриваються маленькими синіми квітками схожими на дзвоники. Квітки виростають рядами уздовж дугоподібних стебел.

Каладіум. У цієї рослини велике тропічне листя. Листя покрите білими, зеленими або пурпуровими цяточками.

Клени японські (Acer palmatum). Ця рослина має різні різновиди. Карликові різновиди ідеально підходять для балконів. Ці рослини бувають різних кольорів, форм листя і особливостей росту, тому існує безліч різновидів на вибір.

 

Якщо ваш балкон в повній тіні:

Астильба. У цієї рослини папоротеве листя і довговічні квіти.

Триліум. Таємнича і вишукана рослина, прекрасно росте в повній тіні.

Папороті. Деякі папороті можуть рости в повній тіні. Найкраще вибирати більш незвичайні сорти, наприклад, японські розписані папороті.

 

Грунт, добрива та горщики

Після того, як ви вибрали рослини, вам потрібно буде вибрати придатний грунт, добрива та горщики. При покупці рослин важливо ознайомитися з інформацією про рослини, щоб дізнатися все вимоги по догляду за грунтом і іншим.

Розглядаючи тіньолюбиві рослини, пам'ятайте, що більшість з них спочатку росли на лісових підстилках. Грунт в цих районах багатий поживними речовинами і злегка кислий. Найкраще використовувати грунт, спеціально створений для азалії. Не використовуйте грунт зі свого саду: він часто занадто схожий на глину і разом з ним ви можете принести шкідників, бур'яни і хвороби.

Також слід пам'ятати, що грунт на лісовій підстилці прохолодний і вологий. Тому для тіньолюбних рослин краще всього вибирати теракотові глиняні горщики.

Коли справа доходить до добрив, відмінно підійдуть ті, які зроблені для азалії, адже вони підтримують кислотність грунту. Однак важливо ніколи не переборщити з добривами. Якщо ви виберете грунт для вирощування азалії, вам може не знадобитися добриво для азалії. Проконсультуйтеся з садівником і прочитайте бірки на куплених вами рослинах, щоб підібрати оптимальне добриво для ваших рослин.

 

Посадка

Перед посадкою слід розставити горщики на передбачуваних місцях, тому що їх буде важко перемістити після того, як ви заповните їх грунтом. Додайте в грунт трохи добрива тривалої дії. Не знімаючи розсадні горщики, розставте рослини в горщики в яких ці рослини імовірно будуть рости. Коли ви вирішите, що і де краще всього використовувати, акуратно зніміть рассадний горщик. Обов'язково звільніть коріння, якщо вони щільно зкомкувались. Додайте рослини в бажаних місцях.

Найкраще, щоб основа рослини знаходилося приблизно на 2,5 см нижче краю горщика. При необхідності додайте або видаліть грунт. Крім того, не забудьте заповнити ямки між рослинами великою кількістю грунту.

Коли всі горщики будуть посаджені, ретельно полийте їх. Слідкуйте за тим, щоб вода не потрапила на листя.

 

Догляд за рослинами

Тіньовим рослинам подобається вологий грунт, тож найліпше його забезпечити. Регулярно перевіряйте свої рослини і, коли грунт здається сухим, поливайте їх. З іншого боку, важливо ніколи не поливати рослини надмірно, так як більшість з них не люблять сидіти в воді. Вам потрібен досить вологий, а не мокрій грунт. Ще одна річ, про яку слід пам'ятати, - ніколи не допускати попадання води на листя.

Затінені місця - хороші місця для зростання грибка і цвілі, тому вам слід регулярно перевіряти свої рослини, щоб переконатися, що вони здорові. Якщо ви не допускаєте попадання води на листя, це допоможе запобігти зростанню цвілі і грибка.

Удобрюйте рослини відповідно до їх потреб. Контейнерні рослини зазвичай потребують більш частої підгодівлі, ніж рослини, які ростуть прямо в землі, тому що кожен раз, коли ви поливаєте рослини, ви вимиває поживні речовини з грунту.

Також слід остерігатися шкідників, таких як равлики і слимаки. Їм подобається тінь, тому, вам слід бути напоготові, якщо ви живете на першому поверсі. Якщо ви помітили слимаків або равликів, просто зніміть їх і видаліть зі своїх рослин. Є також певні домашні засоби, які можна використовувати для захисту рослин від цих шкідників.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...