Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як вирощувати і доглядати за рослиною кави

Як вирощувати і доглядати за рослиною кави

Coffea arabica, кавова рослина, є привабливим кущем із глянцевим зеленим листям і гронами запашних білих квітів на початку літа. У рідному середовищі існування рослина кави може вирости до 8 м у висоту, але у Великобританії її можна вирощувати як кімнатну рослину.

 

Як кімнатна рослина кавова рослина справляє враження цілий рік завдяки вічнозеленому листю, яке злегка скуйовджене по краях. Після дозрівання, приблизно через чотири роки, ви також можете отримати дуже ароматні білі квіти, а потім зелені плоди, які дозрівають і стають червоними, а потім майже чорними. Дві насінини всередині кожного плоду є кавовими зернами.

Це не буде великим урожаєм, але рослина кави, вирощена в правильних умовах, може дати достатньо для еспресо. Перед подрібненням боби потрібно обсмажити. Аромат кави створюється під час обсмажування зерен. Хоча для отримання значного врожаю знадобиться кілька дорослих кущів, спроба виростити власну каву — це цікавий проєкт.

 

Як виростити рослину кави

Кавові рослини потребують теплого місця з яскравим непрямим освітленням. Їх краще вирощувати як кімнатні рослини або в оранжереї. Ідеальна температура для їх зростання становить 16-24ºC. Регулярно поливайте, підтримуючи компост вологим, але не перезволоженим. Протягом вегетаційного періоду кожні два тижні підгодовуйте рідким кормом. Підтримуйте високий рівень вологості, поставивши рослину в піддон з галькою, наповнений водою, і регулярно збризкуйте листя.


Де виростити рослину кави

Кімнатна рослина кавових зерен.  Getty Images

Кава арабіка найкраще підійде при яскравому непрямому освітленні. Уникайте повного сонця, оскільки листя обгорить і стане коричневим, і тримайтеся трохи далі від протягів. Цим рослинам потрібна температура близько 16-24ºC і трохи нижча температура взимку. Зимовий сад або світла ванна ідеально підійдуть для кавових рослин, оскільки вони люблять яскраве світло та вологість.


Як посадити каву арабіку

Пересаджуйте кавову рослину кожні два-три роки. Найкращий час для цього – весна. Помістіть у наступний контейнер більшого розміру, використовуючи компост на основі суглинку без торфу.


Догляд за рослиною кави

Підгодовуйте кавову рослину кожні два тижні протягом вегетаційного періоду (з березня по вересень) рідким кормом. Підтримуйте компост вологим, але зменште полив взимку, коли рослина перебуває в стані спокою.

Більше про догляд за кімнатними рослинами:

  • Догляд за кімнатними рослинами
  • Догляд за кімнатними рослинами взимку

Як розмножити кавову рослину

Getty Images

Кавові рослини мають червоні ягоди, і вони містять два насіння, які перетворюються на кавові зерна. Ви можете купити кавову рослину в горщику, але ви також можете виростити її з насіння. Замочіть насіння на ніч (але не більше, оскільки вони можуть загнити), а потім висійте на поверхню вологого компосту. Накрийте тонким шаром компосту і зберігайте при температурі близько 27-29ºC. Для проростання насіння може знадобитися від шести до восьми тижнів. Пересаджуйте розсаду, коли вона стане достатньо великою для обробки.

 

 

Як вирощувати й доглядати за рослиною енотери


Як обрізати

У дикій природі рослини кави виростуть до 4-8 м протягом п’яти-десяти років, але якщо вирощувати їх у кімнатних умовах у горщику, їх можна обрізати, щоб зберегти прийнятний розмір. Обрізати навесні. Зріжте стебла під кутом 45 градусів трохи вище з’єднання листя.


Шкідники та хвороби

Червоний павутинний кліщ

Рослини кави можуть бути уражені тепличним червоним павутинним кліщем, який харчується соком рослини. Це спричиняє опадання листя та плямистість листя. Ці кліщі процвітають у теплих умовах і зазвичай є проблемою протягом вегетаційного періоду. Слідкуйте за тонкою сіткою на листках і стеблах, а також кліщами та яйцями на нижній стороні листя. Виконайте профілактичні дії, обприскуючи водою, щоб підвищити вологість. Для боротьби з інвазіями доступні біологічні засоби контролю.

Поради щодо купівлі кавового заводу

  • Кавові рослини можна придбати в кількох розплідниках домашніх рослин
  • Крім того, ви можете купити насіння в спеціалізованих розплідниках і виростити рослини самостійно
  • Купуйте у відомих розплідниках і після прибуття перевірте, чи ваша рослина здорова та не має шкідників.
  • Існує карликовий сорт Coffea arabica 'Nana', який є хорошим вибором для вирощування в кімнатних умовах і вимагає менше обрізки.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...