Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як вирощувати і доглядати за фіттонією

Як вирощувати і доглядати за фіттонією

Фіттонія також відома як нервова рослина або мозаїчна рослина через її вражаюче візерункове листя, мережу жилок, виділених іншим кольором, ніж овальне листя. Є кілька яскравих колірних схем на вибір: зелений і білий, зелений і рожевий, помаранчевий і рожевий, а також світло-лаймовий і електричний рожевий. Фіттонія утворює компактну купу повільно розповсюджуваного габітусу, створюючи привабливий екземпляр рослини, який тримається в кімнаті, але також добре поєднується з іншими листяними рослинами. Воно рідко цвіте в кімнатних умовах, і багато квітникарів прищипують ніжні бліді колоски, щоб рослина зосередила свою енергію на листі. Fittonia має репутацію хитрої людини, але якщо ви приділите трохи часу, щоб зрозуміти її потреби, вона стане прекрасним компаньйоном для вашого дому чи робочого місця.

 

Де виростити фіттонію

Фіттонія росте в пляшковому саду

Щоб добре вирощувати цю рослину, потрібно знати, що вона походить з лісової підстилки тропічної Південної Америки. Це означає, що він найкраще працює при яскравому відфільтрованому світлі та вологості. Спробуйте це у ванній або кухні з трохи більшою вологістю, подалі від прямого сонячного світла (яке може обпекти його листя, зробивши їх коричневими та хрусткими), або на підвіконні, що виходить на північ. Його повільне зростання і відносно компактні розміри також роблять його хорошим вибором для тераріуму, висадженого разом з папороттю та мохом. Не розміщуйте його біля дверей або вікон, де він може відчувати коливання температури або протяги.


Як посадити фіттонію

Посадіть фітонію в багатий гумусом і без торфу компост для кімнатних рослин у горщику з дренажними отворами на дні. Відкрийте компост, змішавши його з вермикулітом.


Як доглядати за фіттонією

Ваша фіттонія потребує обережного поливу, бажано фільтрованою водою, дощовою або окропом з охолодженого чайника. Ретельно полийте і дайте горщику стекти, поки вода не перестане капати через отвори на дні горщика. Дозвольте компосту майже висохнути між поливами – іноді рослина починає в’янути, сповіщаючи про те, що настав час наступного поливу (підніміть горщик, щоб дізнатися, наскільки він легкий, коли він висихає).

Щоб підтримувати вологість повітря, збризкуйте листя парою разів на тиждень (це може не знадобитися у ванній кімнаті чи на кухні, де повітря, як правило, має більше вологи) або поставте горщик на тарілку чи піднос із шаром камінців і вода, яка, випаровуючись, створює навколо рослини мікроклімат. Крім того, створіть мікросередовище, згрупувавши фітонію з іншими листяними кімнатними рослинами.

 

Ваша фіттонія не потребує багато їжі. Підгодовуйте кожні пару тижнів навесні та влітку рідкою рослинною їжею, розведеною до половини рекомендованої концентрації. Якщо рослина стає похилим, обріжте стебла гострими ножицями або ножицями. На зрізаних кінчиках утворяться нові листки, створюючи більш повну та компактну форму.

 

Якщо листя жовтіє та опадає, ймовірно, ви перестарали. Якщо листя стає хрустким і коричневим по краях, повітря занадто сухе. Якщо рослина починає скидати листя, можливо, рівень освітленості занадто низький, або його розташування може бути занадто протягнутим.


Як розмножити фіттонію

Ділення фіттонії.  Авторство: Вілл і Мадлен Тейлор

Поширюючись, стебла фіттонії, що торкаються поверхні компосту, пускають коріння. Ви можете від’єднати ці вкорінені рослини від материнської рослини та посадити їх у горщик. Ви також можете зробити більше рослин, використовуючи стеблові живці. Візьміть відрізок стебла з трьома-п’ятьма листками, зрізавши його нижче вузла листя. Видаліть нижнє листя та вставте живець у добре дреновану суміш для горщиків. Полийте його, а потім зробіть міні-парник, накривши його поліетиленовим пакетом або прозорим контейнером. Зніміть кришку через місяць і полийте як зазвичай. На утворення коренів може знадобитися до трьох місяців.


Шкідники та хвороби

Ваша фіттонія може заразитися щитівками або попелицею під час вегетації, але їх можна легко видалити вручну та утилізувати.

Поради щодо купівлі фіттонії

  • Фіттонія широко продається в садових і рослинницьких центрах, салонах інтер’єру та деяких зоомагазинах (оскільки вона нетоксична, фіттонія використовується в тераріумах для рептилій)
  • Коли справа доходить до вибору рослини, уникайте рослин, які демонструють ознаки стресу, наприклад в’янення, хрустке, знебарвлене або опадає листя
  • Завжди перевіряйте під листям наявність комах-шкідників

Останні публікації

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні
20.02.2023

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні

З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.

Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
20.02.2023

Рослини, які не потребують підв'язування

Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.

Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
19.02.2023

Способи змішування їстівних і декоративних рослин

Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.

Детальніше...