На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!
Фіттонія також відома як нервова рослина або мозаїчна рослина через її вражаюче візерункове листя, мережу жилок, виділених іншим кольором, ніж овальне листя. Є кілька яскравих колірних схем на вибір: зелений і білий, зелений і рожевий, помаранчевий і рожевий, а також світло-лаймовий і електричний рожевий. Фіттонія утворює компактну купу повільно розповсюджуваного габітусу, створюючи привабливий екземпляр рослини, який тримається в кімнаті, але також добре поєднується з іншими листяними рослинами. Воно рідко цвіте в кімнатних умовах, і багато квітникарів прищипують ніжні бліді колоски, щоб рослина зосередила свою енергію на листі. Fittonia має репутацію хитрої людини, але якщо ви приділите трохи часу, щоб зрозуміти її потреби, вона стане прекрасним компаньйоном для вашого дому чи робочого місця.
Де виростити фіттонію
Щоб добре вирощувати цю рослину, потрібно знати, що вона походить з лісової підстилки тропічної Південної Америки. Це означає, що він найкраще працює при яскравому відфільтрованому світлі та вологості. Спробуйте це у ванній або кухні з трохи більшою вологістю, подалі від прямого сонячного світла (яке може обпекти його листя, зробивши їх коричневими та хрусткими), або на підвіконні, що виходить на північ. Його повільне зростання і відносно компактні розміри також роблять його хорошим вибором для тераріуму, висадженого разом з папороттю та мохом. Не розміщуйте його біля дверей або вікон, де він може відчувати коливання температури або протяги.
Як посадити фіттонію
Посадіть фітонію в багатий гумусом і без торфу компост для кімнатних рослин у горщику з дренажними отворами на дні. Відкрийте компост, змішавши його з вермикулітом.
Як доглядати за фіттонією
Ваша фіттонія потребує обережного поливу, бажано фільтрованою водою, дощовою або окропом з охолодженого чайника. Ретельно полийте і дайте горщику стекти, поки вода не перестане капати через отвори на дні горщика. Дозвольте компосту майже висохнути між поливами – іноді рослина починає в’янути, сповіщаючи про те, що настав час наступного поливу (підніміть горщик, щоб дізнатися, наскільки він легкий, коли він висихає).
Щоб підтримувати вологість повітря, збризкуйте листя парою разів на тиждень (це може не знадобитися у ванній кімнаті чи на кухні, де повітря, як правило, має більше вологи) або поставте горщик на тарілку чи піднос із шаром камінців і вода, яка, випаровуючись, створює навколо рослини мікроклімат. Крім того, створіть мікросередовище, згрупувавши фітонію з іншими листяними кімнатними рослинами.
Ваша фіттонія не потребує багато їжі. Підгодовуйте кожні пару тижнів навесні та влітку рідкою рослинною їжею, розведеною до половини рекомендованої концентрації. Якщо рослина стає похилим, обріжте стебла гострими ножицями або ножицями. На зрізаних кінчиках утворяться нові листки, створюючи більш повну та компактну форму.
Якщо листя жовтіє та опадає, ймовірно, ви перестарали. Якщо листя стає хрустким і коричневим по краях, повітря занадто сухе. Якщо рослина починає скидати листя, можливо, рівень освітленості занадто низький, або його розташування може бути занадто протягнутим.
Як розмножити фіттонію
Поширюючись, стебла фіттонії, що торкаються поверхні компосту, пускають коріння. Ви можете від’єднати ці вкорінені рослини від материнської рослини та посадити їх у горщик. Ви також можете зробити більше рослин, використовуючи стеблові живці. Візьміть відрізок стебла з трьома-п’ятьма листками, зрізавши його нижче вузла листя. Видаліть нижнє листя та вставте живець у добре дреновану суміш для горщиків. Полийте його, а потім зробіть міні-парник, накривши його поліетиленовим пакетом або прозорим контейнером. Зніміть кришку через місяць і полийте як зазвичай. На утворення коренів може знадобитися до трьох місяців.
Шкідники та хвороби
Ваша фіттонія може заразитися щитівками або попелицею під час вегетації, але їх можна легко видалити вручну та утилізувати.
Поради щодо купівлі фіттонії
Фіттонія широко продається в садових і рослинницьких центрах, салонах інтер’єру та деяких зоомагазинах (оскільки вона нетоксична, фіттонія використовується в тераріумах для рептилій)
Коли справа доходить до вибору рослини, уникайте рослин, які демонструють ознаки стресу, наприклад в’янення, хрустке, знебарвлене або опадає листя
Завжди перевіряйте під листям наявність комах-шкідників
Поділитися в соціальних мережах:
Останні публікації
31.05.2023
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.