Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як вирощувати і доглядати за ацидантерою

Як вирощувати і доглядати за ацидантерою

Ацидантера ( Acidanthera murielae syn. Gladiolus murielae ), також відома як абіссінський гладіолус, калліантус, лілія меча або лілія павича, є витонченою літньою квітучою багаторічною рослиною. Він має прямостоячі листя, схожі на траву, і тонкі стебла заввишки до метра, на кожному з яких є кілька воронкоподібних білих квіток із фіолетовим горлом. Квіти привабливі для ряду запилювачів, включаючи бджіл, які відвідують нектар і пилок.

 

Як виростити ацидантеру

Вирощуйте ацидантеру в захищеному місці на сонці. Для найкращого відображення ацидантері потрібен родючий вологий і добре дренований ґрунт, але її також можна садити в добре дренований ґрунт, оскільки вона переносить деяку посуху. Якщо у вас важкий, водоємний ґрунт, вирощуйте ацидантеру у багатому компості без торфу у великих горщиках.

 

Скільки часу потрібно для росту і цвітіння ацидантери?

Ацидантера може досить повільно з’являтися після посадки, спочатку розвиваючи свою кореневу систему під землею, але коли з’являється листя, вона росте дуже швидко. Приблизно через три місяці після посадки, наприкінці літа або на початку осені, він випустить свої приголомшливі квіти, а його листя буде гарним до перших заморозків.


Де виростити ацидантеру

Ацидантера, що росте під японським кленом

Ацидантера чудово виглядає, якщо висаджувати її в змішані бордюри або садові ділянки. Він також доповнює посадку трав і пізньоцвітих багаторічних рослин у стилі прерій і є чудовим доповненням до саду для зрізання. Якщо ви вирощуєте його в горщику, розмістіть його в місці, де ви зможете підійти достатньо близько, щоб оцінити насичений аромат його цвітіння.


Як посадити ацидантеру

Молоді стебла ацидантери

Ацидантера виростає з бульбоподібної структури, відомої як клубнелуковица, і багато продавців називають її цибулиною. Хоча це не обов’язково, замочування клубнелуковиці у воді кімнатної температури на кілька годин перед тим, як її посадити, може стимулювати її ріст швидше.

Ацидантера походить зі Східної Африки і може переносити температури до -5ºC. Однак, щоб дати їм найкращий початок, доцільно почекати з посадкою бульбоцибулин на вулицю наприкінці весни, коли ґрунт почне прогріватися, або, якщо ви вирощуєте їх у горщику, висадіть їх у приміщенні та перенесіть горщик на вулицю, коли уся небезпека заморозків минула, зазвичай з кінця травня.

Якщо ви висадите цибулини або бульбоцибулини на глибину 15 см, стебла квітів не потребуватимуть опори, коли вони виростуть. Для ефекту посадіть їх у замети, викопавши яму глибиною 15 см і діаметром не менше 50 см, розкидавши приблизно 20 бульбоцибулин на ґрунті на відстані 10 см одна від одної. Знову заповніть отвір і закріпіть його, а потім добре полийте всю ділянку, щоб ґрунт навколо бульбоцибулин осів.


Як доглядати за ацидантерою

Якщо ви вирощуєте ацидантеру в горщику, добре поливайте її. Коли з’явиться листя, кожні кілька тижнів додавайте у воду рідкий корм для рослин, щоб стимулювати цвітіння. Якщо ви вирощуєте його в саду, використовуйте кондиціонер ґрунту, такий як домашній компост або компостований гній, щоб додати органічні речовини, забезпечити поживними речовинами та заохотити організми, які створять здоровий ґрунт. Після посадки поводьтеся з ацидантерою як з будь-яким іншим трав’янистим багаторічником. Засіб після цвітіння, щоб рослина не витрачала енергію на утворення насіння.

Якщо ви займаєтеся садівництвом у прибережних і м’яких районах на півдні Великобританії, ви можете залишити ацидантеру в землі на зиму, дозволяючи листю відмерти та покриваючи ділянку товстою мульчею для ізоляції клубнелуковиц.

В іншому випадку у вас є два варіанти: викопати бульбоцибулини, компостувати їх і посадити свіжі бульбоцибулини наступного року або підняти їх, дати їм висохнути та зберігати в темному, прохолодному місці без морозу, перш ніж знову висаджувати їх пізніше. навесні або на початку літа.

Що робити, якщо ваша ацидантера не цвіте? Як уже згадувалося, ацидантера може повільно розвиватися в прохолодних або сухих умовах, тому запасіться терпінням. Якщо ви розглядаєте свою ацидантеру як багаторічну рослину, залишаючи її в землі на зиму або висаджуючи знову наступного року, ви можете не отримати багато квітів у другому сезоні. Це пояснюється тим, що для утворення листя та квітів витрачається енергія, що зберігається в бульбоцибулинах, і вони можуть взяти річну перерву в цвітінні, щоб поповнити свої запаси.

Щоб підвищити ваші шанси отримати другу демонстрацію квітів, добре підгодовуйте рослини, поки вони ростуть, кондиціонуйте ґрунт щорічно (або змінюйте його, якщо вирощуєте ацидантеру в горщику) і використовуйте рідку підгодівлю для рослин, коли з’явиться листя.

 

Як обрізати ацидантеру

Ацидантера не вимагає ніякої обрізки. Після того, як листя буде пошкоджено першими заморозками, підніміть бульбоцибулини, зріжте листя та додайте в компостну купу.


Як розмножити ацидантеру

Під час вегетаційного періоду ваші клубнелуковицы ацидантери дадуть менші бульбоцибулини (відомі як вогнища). Ви можете відокремити їх, коли піднімете батьківські бульбоцибулини та збережете їх для посадки наступного року. Вони вироблятимуть листя протягом наступних кількох сезонів, і, ймовірно, знадобиться кілька років, перш ніж вони досягнуть розміру цвітіння.


Шкідники та хвороби

Новоутворення ацидантери може бути пошкоджено слимаками. Якщо ґрунт занадто вологий, бульбоцибулини можуть бути пошкоджені цвіллю або гниллю клубнелуковиц гладіолусів.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...