Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як відлякати котів від свого саду

Як відлякати котів від свого саду

Ми нація любителів котів. Багато з нас мають і люблять кішок, але все одно можуть бути роздратовані, коли в наших садах і полюють на птахів нечисть. Вони також мають звичку засмагати на вершинах цінних рослин, розчавлюючи їх.

 

Оскільки коти є м’ясоїдними тваринами, їхні фекалії можуть містити паразитів або хвороботворних мікроорганізмів, яких немає в інших видах гною, наприклад, у кінському та коров’ячому. Таким чином, можуть бути ризики, пов’язані з тим, що коти випорожнюються на вашій грядці, яка особливо приваблива для котів, оскільки тут часто є свіжовикопаний ґрунт і оголена земля.

Існують різні способи відбити бажання котів відвідувати ваш сад і городню ділянку. Гарною ідеєю буде визначити пріоритетність тих ділянок вашого саду, які ви не хочете, щоб коти відвідували, наприклад, овочеву ділянку або ділянки біля годівниць для птахів чи цінних рослин.

 

Покрийте свій ґрунт

Мульчування ґрунту листям падуба, щоб відлякати котів

Кішки вважають за краще ходити по м'якому ґрунту й уникають колючих поверхонь. Вони також частіше справляють нужду в м’який ґрунт або компост. Зробіть грядки та бордюри менш привабливими для них, накривши ділянки оголеного ґрунту гілочками, сосновими шишками чи листям падуба або постеливши дротом. Подібний ефект матиме забивання палиць або шампурів у землю. Горщики можна замульчувати товстим шаром гравію. Кажуть, що викидання шкірки цитрусових і людського волосся прямо в сад також відлякує їх, як і кавова гуща, яку можна безкоштовно придбати в пакетах у багатьох кав’ярнях. Захистіть щойно посаджені овочі, накривши їх сіткою або шерстю.

 

Вирощувати ґрунтопокривні рослини

Сині квіти витривалої герані

Якщо це можливо, подумайте про використання ґрунтопокривних рослин для постійного покриття голої землі.


Створіть відкритий ящик для сміття

Чорний кіт сидить у саду кордону

Можливо, ви не захочете повністю відлякувати котів, а просто не допускайте їх до певних ділянок свого саду. Якщо ви хочете навчити свого кота використовувати одні ділянки саду замість інших, ви можете спробувати побудувати свій власний вуличний лоток для туалету. Заповніть неглибокий ящик або залиште ділянку з м’яким піщаним ґрунтом і посадіть поблизу котячу м’яту (Nepeta або котяча м’ята). Ваш кіт може вирішувати робити свій бізнес тут, а не в інших частинах вашого саду.


Ультразвукові відлякувачі котів

Ультразвуковий відлякувач котів

Пристрої для відлякування котів видають ультразвукові звуки, які чують коти. Їх можна використовувати, щоб не дати котам зайти у ваш сад, або розмістити їх у певних місцях, наприклад, навколо годівниць для птахів.

Ультразвукові прилади для води можна використовувати для розбризкування струменя води в напрямку всього, що проходить попереду, включаючи котів. Кішки ненавидять воду, тому це може спонукати їх триматися трохи далі від вашого саду, але ви можете мимоволі замочити інших тварин, наприклад їжаків.


Рослини для відлякування котів

Кажуть, що деякі сильно пахучі рослини відлякують котів. Розставте якомога більше таких по всьому саду, особливо в місцях, куди постійно повертаються коти, наприклад, на грядці овочів. Проте не гарантовано, що вони відштовхнуть усіх котів – на деяких запахи, здається, не впливають.

Рослина лякаючої кішки (Coleus caninus)

Посадка Plectranthus caninus для відлякування котів

Кажуть, що листя цього колеуса (раніше називався Plectranthus caninus) видає неприємний запах при дотику та відлякує котів, а також собак, лисиць і кроликів. Він не морозостійкий, тому беріть живці, щоб зберегти рослини з року в рік, або купуйте молоді пробки навесні.


Лаванда (Lavandula officinalis)

Лаванда 'Hidcote'

 


Розмарин (Rosmarinus officinalis)

Розмарин

 


Пенніроял

Pennyroyal, Mint wheel
 

Зелена цибуля (Allium schoenoprasum)

Як омолодити шніт-цибулю

Меліса лікарська (Melissa officinalis)

Меліса лікарська (меліса лікарська)

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...