Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як садити троянди восени

Як садити троянди восени

 

 

Троянди особливо добре підходять для осінньої посадки. Вони, як правило, дуже добре приживаються, і при цьому ви можете заплатити чверть від ціни за рослину яку би вам довелося платити навесні.

Для багатьох багаторічних рослин осінь - ідеальний час для посадки. Погода м'яка, рослини отримують фору перед наступним вегетаційним періодом, і, як правило, в прогнозі очікується більше дощів.

 

Плюси і мінуси осінньої посадки

Посадка навесні може бути складним завданням. Грунт може бути надто вологим через весняні відлиги, або вам, можливо, доведеться довго чекати, тому що земля довго залишається мерзлою після закінчення зимового сезону.

Восени грунт зазвичай сухіший і тепліший, тому працювати легко. Погода також м'якша, зазвичай є більше дощів, і вам не потрібно турбуватися про несподівану спеку, яка засушить ваш кущ троянд.

Ще одна перевага полягає в тому, що ви часто можете знайти певні сорти рослин за нижчою ціною. Більшість людей не роблять покупки для саду восени, тому більшість розплідників пропонують знижки в кінці сезону.

Троянди, які висаджують в землю восени, зазвичай зацвітають раніше, ніж посаджені навесні.

Коли ви кладете троянду в землю навесні, потрібно кілька місяців, щоб вона вкоренилася і розпустила квіти, в той час як троянди, посаджені в жовтні або листопаді, вже встигли прижитися і готові до активного росту, коли настане весна.

З іншого боку, якщо у вас незвично волога осінь або ранні несподівані заморозки, ви можете втратити свої рослини. Крім того, асортимент рослин зазвичай більш вузький, ніж навесні.

 

Коли саджати восени?

Не саджайте рослини в землю за кілька днів до перших очікуваних заморозків. Ваші троянди не встигнуть прижитися і вкоренитися до настання суворої зимової погоди.

Ідеальний час для посадки - приблизно за шість тижнів до перших прогнозованих осінніх заморозків. Такий термін потрібен саджанцям щоб вкоренитися, щоб у них були кращі шанси пережити зиму і розпуститися навесні.

 

Що потрібно зробити для осінньої посадки?

Для осінньої посадки краще підійдуть рослини з відкритою кореневою системою, але і у рослин з горщиків теж шанси будуть високі.

Маючи це на увазі, ось як підготувати сад для вашої нової троянди:

  1. Виберіть правильне місце, перш ніж робити що-небудь ще. Майте на увазі, що поточна освітленість в обраному вами місці може бути іншою навесні і влітку, ніж восени.
  2. Потім подумайте, чи потрібно вам допрацьовувати грунт. Якщо у вас важкий глинистий або піщаний грунт, вам доведеться попрацювати з великою кількістю добре перепрілого компосту, щоб поліпшити дренаж або утримання води.
  3. Після того, як ви вибрали місце і обстежили грунт, викопайте яму приблизно в два рази ширше і трохи глибше, ніж контейнер, в якому була троянда. Змішайте пучок добре перепрілого компосту з видаленого грунтом.
  4. Заповніть яму водою і дочекайтеся, поки вона стече. Це займе близько години або менше.
  5. Якщо в ямі ще є вода, це означає, що ваш грунт погано дренується. Щоб виправити це, або викопайте кілька сантиметрів вниз і додайте ще більше добре перепрілого компосту, або подумайте про створення піднятої грядки.
  6. Помістіть трохи видаленої суміші грунту і компосту на дно ями, щоб ваше рослина розташовувалося на потрібній висоті. У зонах витривалості 7 і вище це означає розміщення зростків бруньок або крони трохи вище рівня грунту. У зонах 6 і нижче розташуйте крону або бруньки на 2-5 см нижче поверхні грунту.
  7. Зробіть невеликий конус на дні лунки. Обережно розправте коріння і помістіть рослина в ямку. Подбайте про те, щоб розподілити коріння по конусу, який ви зробили, щоб воно росли вниз, а не вгору.
  8. Засипте навколо коренів суміш ґрунту і компосту. Поливайте, щоб грунт осів, і при необхідності додайте грунту, щоб вирівняти яму.

 

Поради по догляду

Обріжте рослину на третину після того, як посадите її в землю. Ви ж не хочете, щоб квіти або стебла поглинали енергію вашої рослини. Також слід обрізати мертве або жовте листя або стебла.

Хоча в більшості регіонів осінь зазвичай більш дощова, ніж літо, вам все ж потрібно стежити за рівнем вологості грунту.

Вам не потрібно поливати саджанці стільки, скільки б ви робили це влітку, але все одно не давайте вашим рослинам засихати. Якщо дощів немає, поливайте троянди щоразу, коли здається, що верхній шар грунту висох.

Не удобрюйте нову рослину. Вам не потрібно, щоб вона почала рости. Замість цього вона повинна вкоренитися, утвердитися і приготуватися до зими. А ось навесні обов'язково простимулюйте ваші кущі добривом для троянд.

Покладіть навколо троянди багато мульчі. Це допоможе захистити її протягом усього майбутнього холодного сезону. Використовуйте кілька сантиметрів натуральної мульчі, такої як солома, кора або добре перепрілий гній, і насипте її на третину вгору по стеблах. Зніміть її навесні, коли земля прогріється.

Якщо кущ, який ви посадили, дуже великий або стебла розташовані далеко один від одного, ви можете обв'язати їх мотузкою для підтримки.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...