Як провести весняне прибирання кімнатних рослин
Глибоке прибирання простору ранньою весною — це щорічний захід, у якому багато хто з нас бере участь. Чи це важка робота, чи медитативна практика — предмет дебатів, але не можна заперечувати задоволення, коли воно завершене, і ваше приміщення вишукане.
Те, про що часто не звертають уваги, коли справа доходить до весняного прибирання, — це наші кімнатні рослини. Звісно, ми знаємо, що навесні потрібно внести зміни в порядок догляду за рослинами ; але чи знаєте ви, що ваші кімнатні рослини також можуть отримати користь від трохи жиру для ліктів? Давайте зануримося в те, чому і як ви повинні чистити свої рослини.
Кімнатні рослини збирають пил.
Рослини очищають повітря навколо себе двома способами: фізичним і хімічним. Фізично вони очищають повітря, маючи статичний заряд і діючи як пил. Ось чому деякі рослини стають такими пиловими — вони активно видаляють фізичні частки пилу з повітря, що їх оточує!
Ці частинки пилу можуть з часом накопичуватися на поверхні ваших рослин і закупорювати їхні пори, які називаються продихами (однина «стома»). Ці крихітні пори мають вирішальне значення для багатьох життєво важливих функцій рослин: вони пропускають кисень під час процесу дихання, пропускають вуглекислий газ під час процесу фотосинтезу та пропускають водяну пару під час процесу транспірації. Коли продихи забиваються пилом, цей важливий газообмін не може відбуватися настільки ефективно, як мав би, і здоров’я ваших рослин може погіршитися.
Обпилювання листя рослин корисне.
Ви можете зберегти свої кімнатні рослини щасливими та здоровими, протираючи їх листя м’якою вологою тканиною або навіть обережно протираючи їх пилом, щоб видалити будь-які накопичення. Якщо ви хочете додати трохи мила на тканину для чищення, це також добре; просто не забувайте розбавляти мило водою і тримайтеся подалі від будь-яких агресивних миючих засобів. Якщо ви не хочете мити ним руки, то не варто ним мити і листя рослин. Завжди пропустіть будь-які засоби для блиску листя, які можуть забити продихи так само, як пил.
Чистіть листя кожен сезон, якщо можете.
Кількість пилу на кімнатних рослинах може залежати від рослини та навколишнього середовища, але очищення листя кожні кілька тижнів може принести користь вашим рослинам. Це найкраща практика — ви можете продовжити час, наприклад, лише прибираючи їх навесні, але добре принаймні перевіряти листя ваших рослин кожні кілька тижнів на наявність накопичення пилу, ознак шкідників рослин або чогось іншого незвичайного.
Існує багато способів очищення ваших рослин.
Ви можете швидко протерти листя вологою ганчіркою або ганчіркою або більш ретельно. Щоб глибоко очистити листя, обережно підтримуйте кожен лист однією рукою знизу, а іншою рукою дуже обережно протріть верхівку, відходячи від стебла. Потім повторіть, витираючи нижню сторону аркуша. Для ніжних або крихітних листочків спробуйте використовувати м’який пензлик.
Якщо у вас мало часу і ви знаєте, що ваші рослини швидко висохнуть через кількість світла, яке вони отримують, ви можете обережно промити їх листя під раковиною, коли будете їх поливати. Швидке полоскання може змити будь-який недавній накопичений пил. Обов’язково злегка струсіть рослини після цього, щоб видалити зайві краплі води з листя, які можуть спричинити непривабливі грибкові інфекції або плями на листі.
Навіть кактуси можна прибирати.
Це може здатися небезпечним, але навіть колючі кімнатні рослини можна очистити. Ви можете помітити, що ваші кактуси та молочай збирають менше пилу. Вони відкривають свої продихи виключно вночі (для економії води, необхідні для виживання в рідному посушливому середовищі) і не мають широких листків, на яких осідають частинки пилу. Однак, якщо ваші кактуси виглядають відносно запорошеними, ви захочете зняти цей шар бруду, щоб вони могли продовжувати процвітати. Проведіть м’якою щіткою навколо їхніх шипів або скористайтеся балоном зі стисненим повітрям, який можна придбати в більшості господарських магазинів.
Також навесні приберіть кашпо для кімнатних рослин.
Якщо ваша рослина тривалий час перебувала в одному горщику, ви можете помітити білі порошкоподібні накопичення навколо країв кашпо. Це не пил, а матеріальні відкладення (також звані відкладеннями кальцію або вапна) з водопровідної води, якою поливали вашу рослину. Це може виглядати неестетично, але це нешкідливо — ви не зробили нічого поганого, доглядаючи за своєю рослиною!
Очистіть кашпо, протерши його краї вологою тканиною. Якщо це не допомогло видалити накопичення, ви можете почистити кашпо наступного разу, коли вона порожня, розчином оцту та води або відбілювача та води. Тільки не використовуйте такий підхід, якщо рослина все ще в ньому — зачекайте до наступного разу, коли ви будете пересаджувати горщик.
Якщо ви бачите схожий на вигляд наліт поверх ґрунту для горщиків , це також може бути мінеральні відкладення або цвіль. Обережно зніміть верхній шар ґрунту, щоб видалити його якнайкраще. Якщо ви видаляєте багато, додайте зверху трохи свіжого ґрунту, щоб вирівняти його, і переконайтеся, що всі корені рослини покриті.
Пересаджуйте кімнатні рослини навесні.
Ви також можете пересадити рослини. Поширена помилкова думка: «пересадка» вашої рослини не завжди означає зміну сівалки, а іноді лише зміну ґрунту або суміші для горщиків. Свіжа суміш забезпечує нові поживні речовини, щоб допомогти вашій рослині процвітати. Пересадка ваших рослин (або удобрення ваших рослин для доставки цих поживних речовин) є чудовою весняною діяльністю, оскільки вона збігається з початком вегетаційного періоду.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...