Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як правильно поливати кімнатні рослини?

Як правильно поливати кімнатні рослини?

 

Незалежно від типу рослин, які є у вашому будинку, правильний спосіб поливу кімнатних рослин завжди впливає на загальний стан здоров'я і тривалість життя рослини.

У кожного виду рослин свої унікальні вимоги до поливу. Те, що працює для одного виду рослин, цілком може вбити іншу рослину.

Полив різних видів рослин

Незалежно від конкретної назви вашої кімнатної рослини, вона входить до однієї з декількох дуже простих категорій. Категорія рослини допоможе вам дізнатися про те, як підходити до процесу поливу.

Декоративно-листяні - рослини, які ви купуєте просто через зовнішній вигляд листя: як правило, ці кімнатні рослини слід поливати безпосередньо в грунт, поруч з тим місцем, де розташовані кореневі клубки. Ретельно поливайте декоративно-листяні протягом вегетаційного періоду з весни до осені і набагато рідше взимку. Взимку почекайте, поки верхній сантиметр висохне, перш ніж знову поливати - в цей період рослина знаходиться в стані спокою.

Квітучі - ті, які ви купуєте, щоб насолоджуватися квітами: грунт для більшості квітучих кімнатних рослин повинен бути зволоженим, проте, слідкуйте, щоб він не був вологим ввесь час.

Сукуленти і кактуси - рослини, які адаптувалися до життя в сухому кліматі: незалежно від того, звикли ці рослини до життя в сухому кліматі чи ні, вам все одно доведеться поливати їх. З весни до осені поливайте їх так, щоб грунт був іноді вологим, а іноді сухим, а взимку майже не поливайте їх. Сукуленти і пустельні кактуси місяцями накопичують воду в своєму листі, тому з ними потрібно поводитися інакше, ніж з іншими листяними і квітучими рослинами. Ну й не забувайте про добрива для кактусів та сукулентів, якщо бажаєте, щоб Ваші рослини були здоровими та квітучими.

Способи поливу кімнатних рослин

Є різні способи поливу, які зазвичай подобаються рослинам. Щоб дати вашій рослині максимальні шанси на виживання, ви повинні знайти час і дізнатися, що саме їй потрібно.

Зверху вниз - ці рослини (а це більшість різновидів) полюбляють, щоб кореневий клубок піддавався впливу великої дози води з верхнього шару грунту. Відсуньте листя в сторону і налийте трохи води. Продовжуйте так, поки вода не витече з дна ємності.

Знизу – цим рослинам подобається, щоб вода подавалася з дна, це рослини у яких коренева система росте близько до дна горщика. Щоб полити ці кімнатні рослини, наповніть блюдце / піддон під горщиком і почекайте, поки рослина набере необхідну кількість води. Пам'ятайте, що після того, як рослина насититься водою, необхідно прибрати надлишки води з блюдця або піддону.

Занурення - рослинам цього типу необхідно, щоб весь горщик був поміщений в ємність з водою на термін до години. Це дає рослинам можливість увібрати стільки води, скільки їм потрібно. Є багато рослин, яким подобається такий полив протягом вегетаційного періоду один раз на місяць.

Легкий спосіб перевірки

Найпростіший спосіб перевірити, чи потребує більшість рослин поливу, - це помістити кінчик пальця в грунт приблизно на 2-3 см. зверху. Якщо кінчик пальця сухий, необхідно полити водою. Це загальне правило, яке не поширюється на кактуси і сукуленти взимку.

Частота поливу

Як часто потрібно поливати рослини? Відповідь на це питання - складний аналіз, який залежить від декількох факторів. Унікальні потреби кожної рослини змінюються протягом року.

Умови навколишнього середовища - полив кімнатних рослин деяких сортів буде залежати від середовища, в якому вони знаходяться. Рослини, що знаходяться на сонячних вікнах вимагають поливу частіше, ніж рослини, що живуть в темних кутках офісних будівель.

Пора року – рослинам, зазвичай, потрібно менше води взимку і більше під час цвітіння і активного росту. Налаштуйте полив відповідним чином, щоб запобігти загниванню коріння.

Види - різним типам рослин потрібна вода через різні проміжки часу. Рослини, які потрібно поливати тільки один раз в тиждень, не слід замочувати кожен день, тому зверніть увагу на вимоги до видів.

Типи води

Для різних типів рослин можуть знадобитися спеціальні джерела води. Зверніть увагу на подробиці про види рослин, щоб знати, який тип води їм підходить.

Водопровідна вода - поливати кімнатні рослини багатьох видів можна звичайною водопровідною водою. Майте на увазі, що у водопровідній воді містяться хімічні речовини, і на деякі види рослин вони можуть впливати шкідливо.

Жорстка вода - хімічні речовини, додані в джерела жорсткої води, часто шкідливі для здоров'я рослин. Якщо у вашому будинку жорстка вода, подумайте про використання альтернативного джерела води.

Дощ чи дистильована вода - для тих видів рослин, які дійсно чутливі, використання дощової або дистильованої води - єдиний безпечний спосіб зберегти їхнє здоров'я.

Ознаки недостатнього або надмірного поливу

Загальні ознаки недостатнього або надмірного поливу рослин можуть показати вам, що рослина знаходиться в стані шоку. Зверніть увагу на ці ознаки, щоб дізнатися, чи потрібно вам врегулювати частоту поливу.

Сухий грунт - якщо грунт рослини настільки твердий, що пальцем волога не відчувається, то поливати потрібно частіше.

Коричневе, крихке листя - висихаючи, як дерева восени, рослини часто стають крихкими і втрачають листя, так буває і при дуже рідкому, і при занадто частому поливі.

Відмова від цвітіння - якщо рослина має цвісти, але не цвіте, ймовірно, вона не отримує потрібної кількості води.

Втрата тургуру  - рослини, які не отримують потрібної кількості води, часто никнуть або обвисають.

Вологий грунт - якщо під рослиною або в грунті постійно стоїть вода, коріння рослини може повністю згнити.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...