Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як позбутися від ос

Як позбутися від ос

Оси мають погану репутацію, бо псують літні пікніки, сідаючи на солодку їжу та поїдаючи її, а також завдають нам шкоди своїми болючими укусами. Однак, дізнавшись більше про ос та їхній складний життєвий цикл, ми могли б привітніше ставитися до них у саду.

 

Що таке оса?

Тісно пов’язані з бджолами, оси м’ясоїдні, а не вегетаріанці. Подібно до бджіл, більшість ос класифікується як «одиночні», тобто самки спаровуються, а потім будують невелике гніздо, у якому вони відкладають яйця в окремі клітини, заповнені їжею, перш ніж померти (самка ніколи не зустрічає своїх дитинчат). Якщо у вас є бджолиний готель, ви будете знайомі з поодинокими бджолами, такими як червона бджола-муляр (Osmia bicornis) і бджоли-листорізи (Megachile spp).

Поодинокі оси мають подібний життєвий цикл, але замість того, щоб запасати свої клітини гнізда пилком і нектаром, вони запасають їх комахами, личинок і павуків – справді, деякі поодинокі оси можуть навіть використовувати бджолині готелі. Вони навряд чи вжалять вас, тому не становлять загрози для вас, ваших дітей чи домашніх тварин.

 

Як і бджоли, деякі види ос є «соціальними», тобто вони утворюють великі гнізда, очолювані королевою, і складаються в основному з безплідних робітниць. Королева залишається в гнізді, відкладаючи яйця, а робочі особини збирають їжу для комах – як правило, гусениць, попелиць та інших «шкідників», щоб годувати личинок у гнізді. В обмін на їжу личинки виділяють цукристий розчин, який п’ють робочі оси. Саме цих соціальних ос ми помічаємо влітку, як правило, коли вони починають погано поводитися.

На відміну від одиночних ос, соціальні оси жалять, особливо якщо вони відчувають загрозу для гнізда, наприклад, якщо ви наближаєтеся до нього. Ще один надійний спосіб бути ужаленим осою — убити її. Коли ви вбиваєте або погрожуєте осі, вона виділяє феромони, на які інші оси реагують, і ці оси можуть напасти на вас і вжалити вас. Тому будь-якою ціною слід уникати вбивства або шкоди осі.


Чи приносять користь оси?

Соціальна оса (Vespula spp) на квітці фенхелю

Оси є неймовірним природним джерелом боротьби зі шкідниками. З квітня по вересень вони обшукують садові рослини та дерева в пошуках гусениць, попелиць та інших комах, щоб повернутися до гнізда. Оси дуже сильні, і вам може пощастити побачити одну з них, яка летить з гусеницею в нижніх щелепах.

Деякі одиночні оси спеціалізуються на певних видах гусениць або павуків і «заповнюють» свої гнізда комахами, яких вони паралізують (але не вбивають), тому їх можна їсти свіжими, коли гусениці вилуплюються з яєць.

Якби оси не відвідували наші сади, довелося б мати справу з величезною кількістю комах-шкідників. Тому оси надають цінну послугу садівникам – без них ми мали б набагато менші врожаї овочів і набагато більше пошкоджених декоративних рослин.

 

Як позбутися від ос

Фальшиве осине гніздо, яке використовується для відлякування ос

Тепер, коли ви зрозуміли життєвий цикл ос, ви можете поглянути на них більш прихильно і вирішити не намагатися їх вбити. Влітку ви можете спробувати дати їм жертовне солодке ласощі, наприклад напівпорожню банку варення, яка повинна зайняти їх, поки ви їсте їжу. Не ставте банку поруч із місцем, де ви їсте, оскільки, ймовірно, оси триматимуться трохи далі від вас і віддадуть перевагу їсти варення. Інші способи відлякування ос включають:

1. Уникайте залишати мангали без нагляду

Шашлики разом із кормом для домашніх тварин, який залишився без нагляду, можуть привабити ос, які заберуть м’ясо назад у гніздо, щоб годувати личинок.

2. Уникайте використання духів у саду

Кажуть, що духи приваблюють ос

3. Повісьте муляж осиного гнізда

Оскільки оси територіальні, якщо вони думають, що у вашому саду є активне гніздо, вони уникатимуть його

Деякі садівники виготовляють цукрові «приманки», щоб заманити ос напризволяще. Це може бути закрита кришкою банка варення з доданою водою з отворами в кришці. Оси проникають у банку через отвори, але не можуть вибратися, а потім тонуть у водянистому варенні. Це непотрібно – залишивши незакриту банку з варенням, оси будуть із задоволенням їсти варення, а не дошкуляти вам. Ви зможете насолоджуватися їжею, не маючи на совісті багато дохлих ос.

 

Як видалити осине гніздо

Якщо оси гніздяться у вашому домі чи саду, ви можете подумати про видалення гнізда, щоб захистити себе та свою родину. Однак майте на увазі, що більшість гнізд знаходять наприкінці літа, до цього часу матка вже припинила відкладати яйця, і гніздо вже відмирає природним шляхом. Оскільки вони залишалися непоміченими з моменту заснування гнізда навесні, чи могли б ви терпіти їх ще кілька тижнів?

Також варто зазначити, що багато «осиних» гнізд насправді є гніздами бджіл. Деякі види поодиноких бджіл гніздяться на стінах, тоді як джмелі можуть гніздитися в землі, у високій траві, під сараєм або навіть у ящику для птахів. Подібно до ос, гнізда джмелів і поодиноких бджіл є однорічними, до того ж гнізда набагато менші та нетривалі. Попри те, що і бджоли, і оси є основними запилювачами, більшість людей вважають за краще не завдавати шкоди бджолам, тому, якщо це можливо, слід терпіти гнізда.

Якщо ви вирішили видалити осине гніздо, то краще звернутися до професіоналів. Оси нападуть на вас, якщо відчують загрозу, і може бути небезпечно намагатися самостійно видалити гніздо. Викличте професіоналів, які дадуть позитивну ідентифікацію ос і безпечно видалять гніздо. Майте на увазі, що засоби боротьби зі шкідниками використовують інсектициди для знищення ос, які можуть завдати шкоди іншим диким тваринам у вашому саду та можуть залишатися в ґрунті протягом багатьох місяців після застосування.

Останні публікації

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні
20.02.2023

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні

З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.

Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
20.02.2023

Рослини, які не потребують підв'язування

Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.

Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
19.02.2023

Способи змішування їстівних і декоративних рослин

Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.

Детальніше...