Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як посадити і виростити хризантему

Як посадити і виростити хризантему

 

 

Зовнішній вигляд та характеристика хризантеми

Хризантеми мають чудові, стійкі зрізані квіти, які продаються практично всюди. Але чи знаєте ви, що з них також можуть вийти чудові садові та горщикові рослини? За ними досить легко доглядати, і вони надійні навіть для садівників-початківців і любителів.

 

Відома насамперед своїми дивовижними квітами, хризантема ефектно виглядає у цвітінні. Як садова або горщикова рослина, вона рідко буває вищою 50 см і часто ширша, ніж вища, часто утворююча куполоподібну форму або форму пучка.

 

Хризантема, яка найчастіше зустрічається в білих і жовтих тонах, доступна практично у всіх мислимих кольорах, від ніжних пастельних тонів до яскравих червоних, помаранчевих та пурпурових, а також усіх проміжних відтінків! Листя зазвичай насиченого темно-зеленого кольору і має чітку матову текстуру без блиску.

 

Вирощування хризантеми у саду

Хризантема - відмінна рослина для клумб, низькорослі сорти можна використовувати як бордюр, а з величезних кущів робити акценти.

 

Вирощування хризантем у горщиках

Хризантему можна вирощувати в горщиках як у приміщенні, так і на свіжому повітрі. На відкритому повітрі горщики стануть прекрасною прикрасою столу, горщика, що окремо стоїть, або горщика на цоколі, де квіти наближаються до висоти очей. У приміщенні хризантема у горщику утворює ідеальний живий букет квітів. На сонячному місці у приміщенні вона може цвісти кілька тижнів, якщо не місяць чи більше.

 

Хризантеми, отримані в якості квітучих рослин, можна висаджувати в саду або у вуличних горщиках після закінчення сезону їх цвітіння. Цей чудовий подарунок можна зберегти на довгі роки.

 

Як садити та вирощувати хризантему

Хризантема - багаторічна рослина, що швидко росте і потребує сонячного світла. Це означає, що їй подобається знаходитись на повному сонці. Однак, якщо ви знаходитесь в місці, де сонце може бути занадто різким, захистіть її.

 

Хризантема добре почувається в типовому садовому грунті, але уникайте занадто вологого або сухого, наприклад, глинистого або піщаного грунту.

 

Хоча це і не обов'язково, хризантеми виглядатимуть і зростатимуть краще, якщо вони будуть захищені від різких або сухих вітрів.

 

Посадка хризантеми

Хризантема краще почуватиметься, якщо грунт перед посадкою буде покращено. Змішайте його з рослинним компостом або добре компостованим гноєм. Потім додайте добрива ТМ "Чистий лист" для хризантем як у лунку, так і на поверхню після посадки. Добре замульчуйте люцерну або горохову солому, оскільки це прискорить укорінення та знизить потребу у воді. Проте, переконайтеся, що мульча не притискається до стебел.

 

При посадці в декоративний горщик або горщик більшого розміру використовуйте ґрунтову суміш вищої якості, яка підходить для квітучих рослин. Додаткових добрив не потрібно. Переконайтеся, що горщик має добрий дренаж, тому що хризантеми не люблять бути залитими.

 

Догляд за хризантемою

Догляд варіюватиметься залежно від виду та сорту, який ви вирощуєте, тому перевірте етикетку на предмет конкретних вимог.

 

Хоча хризантема досить стійка, найкращих результатів буде досягнуто, якщо хризантема буде постійно вологою. Це не означає мокрою. У саду мульча допоможе зберегти стабільну вологість ґрунту. У горщиках просто застосовуйте тест пальцями - вставте в грунт палець і, якщо він сухий на глибині приблизно 2 см, акуратно полийте водою.

 

Щорічне внесення добрив з контрольованим вивільненням допоможе вашим хризантем виглядати чудово.

 

Переконайтеся, що кімнатні рослини в горщиках знаходяться в теплому сонячному місці, але на них не потрапляють прямі сонячні промені після полудня. По можливості провітрюйте їх на вулиці кожні кілька днів. Це буде ідеальний час, щоб добре полити їх.

 

Обрізання хризантеми

Можливі варіанти обрізки залежно від виду та різновиду хризантеми, тому перевірте етикетки щодо особливих вимог.

 

Якщо ви вирощуєте більше одного сезону, дайте хризантемі природно відмирати, і навесні вона відросте знову. Ви можете упорядкувати рослину, але не потрібно її різко обрізати.

 

Якщо ви вирощуєте великі квіти, щоб зрізати їх для вази, зменшіть кількість бутонів. Це сконцентрує енергію у меншій кількості квіток, що призведе до появи більших окремих квітів.

 

При звичайному вирощуванні підрізайте молоді рослини хризантеми, щоб вони стали більш кущистими і густими. Видаляйте всі квіти в міру їхнього відцвітання, оскільки це може допомогти отримати додаткові, хоч і менші за розміром, квіти.

 

Шкідники та хвороби, що вражають хризантеми

У здорових рослин хризантеми дуже мало проблем із шкідниками чи хворобами. Попелиця може бути проблемою на нових стеблах квітів, а кліщі можуть заселяти надто густі рослини. Поговоріть з фахівцем з рослин у вашому розпліднику, щоб дізнатися, як найкраще допомогти у вашій ситуації.

 

Вирощування хризантем із живців

Найчастіше хризантеми розмножуються шляхом розподілу старих рослин.

 

Навесні обережно підніміть та висадіть рослини з горщиків, коли починають з'являтися нові пагони. Використовуйте гострий садовий ніж або лопату, щоб розділити, видаляючи всі мертві або хворі частини. Пересадіть якнайшвидше після поділу, дотримуючись наведених вище інструкцій з посадки.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...