Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як підживлювати кімнатні рослини

Як підживлювати кімнатні рослини

Ви знаєте, що ваші кімнатні рослини потребують сонячного світла та води, але як щодо добрив? Підживлення кімнатних рослин протягом вегетаційного періоду може забезпечити їх основними поживними речовинами, необхідними для процвітання: азотом (N), фосфором (P) і калієм (K).

Удобрення ваших кімнатних рослин може здатися складним, але, подібно до того, як навчитися пересаджувати рослину в горщик, як тільки ви оволодієте основами внесення добрив, ви будете дивуватися, як ваші рослини обходилися без цього. Нижче ми розглянемо, що таке добриво (підказка: добриво не є їжею для рослин), різні типи добрив на вибір, а також те, як і коли удобрювати кімнатні рослини.

Що таке добриво?

По-перше, добриво – це не їжа для рослин. Рослини виробляють їжу за допомогою сонячного світла в процесі фотосинтезу. Добриво більше схоже на мультивітаміни, які стимулюють нове, здорове зростання. Його також можна використовувати для заміни основних поживних речовин, які наша рослинна суміш втрачає під час росту рослин. Добрива можуть містити досить багато поживних речовин, але основними поживними речовинами, або макроелементами, є азот (N), фосфор (P) і калій (K), про які ми поговоримо докладніше пізніше.

Коли я повинен удобрювати кімнатні рослини?

Подібно до надлишку світла чи надлишку води, занадто багато добрив може пошкодити ваші рослини. Ми рекомендуємо помірно удобрювати кімнатні рослини протягом вегетаційного періоду : ранньою весною до пізнього літа. У цей час, коли рослини активно ростуть, вони отримають найбільшу користь від свіжих поживних речовин. Як правило, ви можете удобрювати свої рослини кожні два тижні (через два тижні) або раз на місяць залежно від добрива, яке ви використовуєте. Обов’язково прочитайте надану етикетку, оскільки рекомендації щодо розведення та часові рамки можуть відрізнятися залежно від марки.

Нещодавно посаджені або пересаджені рослини не отримають користі від добрива. Їх свіжа суміш для горщиків наповнена поживними речовинами, які вони ще не використали! Щоб уникнути потенційного пошкодження нещодавно пересаджених рослин, зачекайте 2–3 місяці після свіжої пересадки, перш ніж удобрювати активно зростаючі рослини протягом вегетаційного періоду. Якщо ви пересаджували рослини восени та взимку, ви можете відмовитися від добрив до наступного вегетаційного періоду.

Примітка. Добриво не потрібне для рослин у слабкому освітленні, оскільки їхня метаболічна активність повільніша. Вони не споживають поживних речовин так багато, як ті, що знаходяться при яскравому освітленні.

Що означають цифри на добриві?

Існує близько 17 основних поживних речовин для рослин, але 3 з них помітно відображаються на першій частині більшості добрив. Три числа, які ви бачите, є співвідношенням NPK: N для азоту, P для фосфору та K для калію. Це основні макроелементи, які потрібні вашій рослині.

Співвідношення NPK на етикетці добрива може виглядати приблизно як 10-5-8. Добрива з вищим співвідношенням є більш концентрованими, ніж добрива з нижчим співвідношенням. Майте на увазі, що якщо добриво має вищі числа, це не обов’язково означає, що воно краще добрива, ніж добриво з нижчими числами — воно просто більш концентроване і потребує більшого розведення водою перед використанням.

Ваше добриво також може містити мікроелементи, що робить його повноцінним добривом. Вони можуть включати залізо, марганець, цинк, мідь, бор, молібден, хлор тощо. Кожен мікроелемент відіграє певну роль у ферментативних, клітинних процесах і процесах розвитку рослин, але не потрібен у великих кількостях, як макроелементи NPK. Мікроелементи у вашому добриві, швидше за все, будуть вказані на зворотному боці контейнера.

Ви можете використовувати будь-яке збалансоване добриво (приклад: 5-5-5) для ваших кімнатних рослин, або ви можете вибрати одне із співвідношенням, яке відповідає тому, що ви намагаєтеся полегшити. Наприклад, добриво з вищим вмістом азоту найкраще підходить для збільшення виробництва листя, а вищий вміст фосфору сприяє плодоношенню та цвітінню.

Тверде чи рідке добриво краще?

Добрива бувають різних форм. Краще вибрати, яку форму добрива використовувати. У кожного є плюси і мінуси, і обидва вони забезпечують необхідні поживні речовини, необхідні рослинам.

Для кімнатних рослин найбільш поширені рідкі та порошкові добрива. Залежно від того, наскільки вони концентровані, тобто наскільки високий їхній коефіцієнт NPK, вони також можуть бути найбільш економічно ефективними. Рідкі та порошкоподібні добрива також прості у використанні та розбавляються водою. Багато порошкових добрив також можна додавати безпосередньо до суміші для горщиків.

Тверді добрива, також звані сухими або гранульованими, менш поширені для кімнатних рослин. Їх не так легко розбавити, і, оскільки деякі гранульовані добрива вивільняються з часом (добрива в гранулах), ви можете ризикувати надмірним удобренням або підживленням, коли рослина перебуває в стані спокою або повільно росте через слабке освітлення.

Що краще хімічне чи органічне добриво?

Вибір між органічними та хімічними добривами, які також називають синтетичними, також є перевагою. Синтетичні добрива, як правило, більш концентровані та складаються з майже ідеальною кількістю кожного макро- та мікроелемента. Вони можуть бути економічно ефективнішими, особливо якщо ви купуєте їх у рідкій формі для розведення. Ви можете використовувати менше та отримати таку ж кількість поживних речовин.

Органічні добрива виготовляються з повністю натуральних інгредієнтів, таких як перероблені харчові відходи, тому вони, як правило, менш концентровані. Але м’яке – це плюс, а не мінус добрива для кімнатних рослин. Органічне добриво також може бути трохи дорожчим, ніж інші види, але це безпечна альтернатива без хімічних речовин. Якщо ви ділите свій простір з домашніми тваринами, найкращим варіантом буде органічне добриво.

Органічні та хімічні добрива по-різному роблять те саме: доставляють рослинам нітрати, іони калію та фосфати. Це баланс особистих уподобань — як ваших, так і ваших рослин.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...