Як підвищити вологість кімнатних рослин
Що таке вологість?
Вологість — відносна кількість водяної пари, що міститься в повітрі. З підвищенням температури здатність повітря утримувати водяну пару збільшується.
Вона вимірюється за шкалою «відносної вологості» в діапазоні від 0%, що означає суху, до 100%, якщо вона повністю насичена. Туман, наприклад, вказував би на 100% відносну вологість.
Ідеальна вологість у вашому домі становить від 30% до 50%. Більшість звичайних кімнатних рослин також можуть процвітати за такого рівня вологості. Але що, якщо ви живете у квартирі, не контролюючи рівень вологості у вашому приміщенні, або маєте чутливі до вологи рослини, які віддають перевагу 60% відносної вологості або більше? Нижче ми розглянемо прості способи підвищення рівня вологості для кімнатних рослин.
Професійна порада: чим тонше та паперовіше листя, тим більша ймовірність того, що рослині потрібна більша вологість. Рослини з більш товстим, восковим листям (як більшість сукулентів) краще витримують сухе повітря.
6 способів підвищити вологість кімнатних рослин
- Інвестуйте у зволожувач : подумайте про те, щоб додати настільний зволожувач повітря в будь-яке місце з вашими рослинами або навіть більший, який покращить вологість усієї кімнати, якщо у вас є місце.
- Згрупуйте рослини зі схожими потребами разом: розташуйте свої рослини в одному місці, близько одна до одної, щоб створити мікроклімат, коли вони виділяють воду зі свого листя.
- Використовуйте піддони з мокрою галькою під кашпо: ці блюдця або піддони для збору крапель наповнені камінням і водою та призначені для розміщення під кашпо, щоб більш стабільно локалізувати вологість навколо окремої рослини.
- Додайте скляні куполи над невеликими рослинами. Скляні куполи можна розмістити над невеликими рослинами, щоб створити вологість (подумайте про оранжерею чи оранжерею), але обов’язково видаляйте їх на кілька годин на день, щоб ваша рослина отримувала потік повітря.
- Дрібний туман, часто: Ви можете збризкувати рослини водою, але робити це потрібно часто. Цей метод лише дещо локально підвищує вологість на короткий період, а коли вона випаровується, вологість повертається до колишнього значення.
- Подвійний горщик для рослин: Ви можете подвійний горщик, помістивши рослину в горщик у кашпо, діаметр якого на 5-8 см більший, а потім заповніть боки вологим сфагновим мохом.
Усунення несправностей рівня вологості
Важливо знайти правильний баланс між низькою та високою відносною вологістю. Деякі рослини, як-от посухостійкі сукуленти, віддають перевагу сухим умовам і не отримають користі від жодного з наведених вище прийомів. Зверніть увагу на наведені нижче симптоми, щоб допомогти вам знайти правильний сценарій для ваших рослин.
Якщо ваша рослина має низьку вологість, симптоми можуть включати:
- Зсихання або скручування листя
- Побуріння або хрустке листя
- Опік листя
- В'янення листя та стебел (якщо це поєднується з вологим ґрунтом, цей симптом може бути ознакою надмірного поливу)
Якщо ваша рослина має занадто високу вологість або відсутність повітряного потоку, симптоми можуть включати:
- Розвиток плісняви або цвілі на рослині, кашпо або на ґрунті для горщиків
- Грибкові інфекції
- Симптоми надмірного зволоження, як-от пожовтіння листя (занадто багато водяної пари, вологий ґрунт і низький потік повітря запобігає достатньому висиханню рослин)
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...