Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як пересаджувати кімнатні рослини

Як пересаджувати кімнатні рослини

Час прийшов. Вам потрібно пересаджувати свою рослину. Можливо, ви хочете пересадити її заради естетики, наприклад поміняти старий горшок на нове стильне кашпо. Або, можливо, вам потрібно збільшити житловий простір вашої кімнатної квітки.

Проте, пересадка рослини може здатися складним і лякаючим завданням. Але з правильними матеріалами, методом, добривами для кімнатних рослин та невеликою практикою це досить швидка і безболісна процедура - як для вас, так і для рослини!

 

ОСНОВИ

Оцінка потреб вашої рослини

Перший крок - подумайте, чи потрібна вашій рослині пересадка. Пересаджування може викликати стрес у рослини, тому його не слід робити часто або без особливої потреби. Пересадку необхідно робити тоді, коли потрібно дати рослині додатковий простір для зростання, а також освіжити грунт, оскільки з часом вона може виснажити поживні речовини.

Деякими ознаками того, що ваша рослина може потребувати пересадки, - є коріння, що виходять з дренажних отворів, або грунт, який виглядає дуже сухим і, звичайно, якщо з тих пір, як ви пересаджували, пройшли роки, і рослина виглядає занадто великою для свого горщика.

 

Як часто мою рослину потрібно пересаджувати?

Більшість тропічних кімнатних рослин меншого розміру (діаметр горщика до 25 см) зазвичай пересаджують кожні 12-24 місяці.

Для більших рослин (діаметр горщика 25 см і більше) зазвичай підходить пересадка кожні 24-48 місяців. Пересадка рослини в більш великий горщик поліпшить її зростання, а оновлення ґрунту в горщику збереже рослину здоровою і сильною. Навіть якщо ви не хочете, щоб ваша рослина стала набагато більшою, додавання свіжого грунту може допомогти поліпшити життєздатність вашої рослини. Звичайно ж, ви можете обрізати свої рослини, щоб стримувати їх зростання, якщо вам не хочеться збільшувати вашу рослина.

 

Час вирішує все

Ми завжди радимо пересаджувати навесні і влітку, коли рослини найбільш сильні і знаходяться в періоді зростання.

 

Але що ж робити, якщо моя рослина хворіє?

Багато людей просять мене дати раду про пересадку хворої рослини в надії, що пересадка стане чарівною паличкою, яка допоможе їх хворій рослині одужати. Реальність така, що краще не пересаджувати рослину, коли вона хворіє або знаходиться в стресі, якщо тільки пересадка не допоможе рослині значно відновитися (наприклад, коренева гниль). Рослині не властиво сильно страждати від нестачі поживних речовин або бути прив'язаною до горщика, якщо вона не знаходиться в одному горщику протягом тривалого часу. Найкраще усунути всі проблеми, пов'язані з доглядом і здоров'ям, перед пересадкою, щоб ваша рослина могла зосередитися на нарощенні нових коренів після пересадки.

 

ШІСТЬ КРОКІВ ПРИ ПЕРЕСАДЦІ

 

Крок перший:

Перед тим, як почати пересадку, переконайтеся, що у вас є всі необхідні матеріали: ваша рослина, її новий горщик, підходящий грунт і дренажний матеріал.

Посудина і грунт, які ви використовуєте, будуть залежати від типу рослини, яку ви пересаджує. Для рослини з високими вимогами до поливу - або за обсягом, або по частоті - вибір ємності з самополивом (автополив) або ємності з дренажним отвором і пасткою - найбезпечніший вибір, особливо для менш досвідчених садівників. Вірогідність накопичення вологи в горщику збільшується в горщиках без дренажу, тому вони краще підходять для рослин з помірними або низькими вимогами до поливу. При поливі безпосередньо в ємність без дренажного отвору використовуйте велику кількість дренажу на дні горщика і поливайте більш консервативно.

Для більшості рослин універсальний грунт для горщиків - відмінний вибір, але для рослин, які люблять, щоб їх грунт повністю висихав між поливами, таких як кактуси, сукуленти і інші, ми радимо використовувати спеціально розроблений грунт. Він більш піщаний і кам'янистий, ніж звичайний грунт для кімнатних культур, швидше стікає і зберігає менше вологи.

 

Крок другий:

Вирівняйте дно вашого нового горщика дренажем. Незалежно від того, чи є у вашого горщика дренажний отвір чи ні, це підніме грунт над дном, допомагаючи дренажу і запобігаючи утворенню цвілі або водоростей. Для горщиків без дренажного отвору це особливо важливо, тому що це створить буферну зону для надлишків води, щоб вода могла осісти, перш ніж знову вбратися, коли грунт буде готовий. Присипте шар грунту поверх дренажу. Настав час взяти в руки вашу рослину!

 

Крок третій:

Вийміть рослину з контейнера, постукавши або стиснувши стінки горщика, щоб звільнити її. Обережно візьміться за стебло рослини як можна ближче до землі і обережно потягніть. Якщо вона не зрушиться з місця, спробуйте нахилити рослину набік, щоб змістити її. Ви можете використовувати лопатку або інший інструмент, щоб відокремити грунт від краю горщика, щоб полегшити її видалення. В якості альтернативи, якщо рослина перебуває в горщику, пластик можна відрізати, щоб оголити кореневий клубок.

 

Крок четвертий:

Тепер, коли рослина вільна, ви можете пересадити кореневу масу рослини в центр нового горщика. Коріння більшості рослин оцінять невеликий масаж. З рослинами з більш чутливими корінням, такими як кактуси, сукуленти і зміїні рослини, слід якомога обережніше поводитися в процесі пересадки.

 

Крок п'ятий:

Укладайте свіжий грунт навколо кореневої маси рослини, заповнюючи решту контейнера. Обов'язково натисніть м'яко, але міцно, щоб закріпити рослину. Важливо добре ущільнювати грунт, так як нещільно утрамбований грунт може призвести до того, що рослина стане нестабільною, або вода буде просочуватися крізь грунт, так що вона не буде ефективно вбиратися. Наповніть ємність впритул до краю, але зупиніться не менше ніж за 1,5 см від краю, щоб ви могли легко поливати, не проливаючи і не переливаючи.

 

Крок шостий:

Нарешті, очистіть горщик і рослину від бруду вологою ганчіркою і помилуйтеся своєю роботою! Коли все буде зроблено, добре полийте рослину. Для кактусів і сукулентів краще почекати тиждень, так як їх коріння найкраще приживається в сухому грунті. Майте на увазі, що шок після пересадки є нормальним явищем для всіх рослин.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...